bpk
 • Wyspa na Jeziorze Partęczyny Wielkie

 • Dolina Drwęcy

 • Bagienna Dolina Drwęcy

 • Kwiatostan dziewanny

 • Borowik szlachetny

Wydarzenia

 • Wizyta przedszkolaków z Baśniowej Krainy w Brodnickim Parku Krajobrazowym

  09 maj 2019

  Brodnicki Park Krajobrazowy odwiedziło Przedszkole Niepubliczne Baśniowa Kraina.

   
 • Wizyta pracownika Brodnickiego Parku Krajobrazowego w Szkole Podstawowej Nr 7 w Brodnicy.

  09 maj 2019

  Pracownik Brodnickiego Parku Krajobrazowego, przedstawił prezentację o formach ochrony przyrody na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

   
 • Gminna Olimpiada Ekologiczna

  09 maj 2019

  Już po raz XXII odbyła się Gminna Olimpiada Ekologiczna. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu ekologii, ochrony środowiska a także ze znajomości naszej gminy. W tym roku gościliśmy w Gaju- Grzmięcy w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy a pozostałych i zachęcamy do udziału w konkursach.

   

   
 • PPKP 2018/2019

  26 marzec 2019

  Dnia 22.03.2019 r. na sali dydaktycznej przy siedzibie Brodnickiego Parku Krajobrazowego odbyła się XVIII Edycja Ogólnopolskiego konkursu „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI” – etap wojewódzki.
  Celem konkursu było między innymi: poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, zrozumienie zależności zachodzących pomiędzy organizmami, doskonalenie umiejętności rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt, integracja uczniów oraz wymiana doświadczeń miedzy szkołami i służbami parków krajobrazowych oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczej młodzieży.
  Podczas finału gościliśmy ponad 40 osób, młodzież gimnazjalna i szkół podstawowych, nauczyciele, koordynatorzy oraz zaproszeni goście.
  Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami. Koordynatorem wojewódzkim konkursu jest Brodnicki Park Krajobrazowy.
  Klasyfikacja grup:
  I miejsce: Szkoła Podstawowa w Niewieścinie
  drużyna z Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, opiekun: Krystyna Zbielska
  II miejsce: Gimnazjum w Pokrzydowie
  drużyna z Brodnickiego Parku Krajobrazowego, opiekun: Joanna Ostrowska
  III miejsce: Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Więcborku
  drużyna z Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, opiekun: Ewa Iwaszkiewicz
  IV miejsce: ZSO Gimnazjum nr 2 im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Kruszwicy

  drużyna z Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, opiekun: Barbara Kostur


   
 • Noc Sów w BPK

  26 marzec 2019

  Brodnicki Park Krajobrazowy w dniach 21-22 marca 2019 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Miętowy Gaj” po raz czwarty włączył się w ogólnopolską akcję edukacyjną NOC SÓW poświęconą tym tajemniczym ptakom. Uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Brodnicy. Grupa uczestników spotkała się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Miętowy Gaj", gdzie na sali edukacyjnej wysłuchali krótkiej prelekcji na temat biologii i ekologii sów, która poprowadził Pan Tomasz Królak. Po prezentacji, w celu uzupełnienia informacji, uczestnicy obejrzeli film pt. "SOWY POLSKI". Następnie grupa wyszła w teren, gdzie nasłuchiwała i wabiła sowy. Zajęcia te pozwoliły odkryć świat sów, wzbogacić swoją wiedzę o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznać metody badań i ochrony sów oraz dowiedzieć się, jak znaczącą rolę mają one w polskich legendach i kulturze.