bpk

W programie: prezentacja filmu o przyrodzie Brodnickiego Parku Krajobrazowego (20 min.)  oraz zwiedzanie ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej „Bobrowiska”. Trasa przebiega wzdłuż zachodniego brzegu rzeki Skarlanki na północ  od Grzmięcy. Po drodze widoczny jest tartak, nieczynny młyn, elektrownia wodna i wylęgarnia ryb. Długość ścieżki „Bobrowiska” wynosi ok. 4 km. Wszyscy uczestnicy podczas pobytu otrzymają materiały informacyjno-dydaktyczne dotyczące Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

Uwaga!

Osoby chętne, prosimy o zaopatrzenie się w odpowiednią odzież terenową i obuwie dostosowane do spaceru po terenie leśnym.

Minimalna ilość osób, aby wydarzenie się odbyło: 5 osób. 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie w realizowanym w ramach projektu: „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”. Tym razem nagrodą główną w konkursie jest jednodniowa wycieczka do Brodnickiego Parku Krajobrazowego.
Zadanie konkursowe polega na nagraniu krótkiego, max 5 minutowego filmiku, który uświadamia konieczność podejmowania działań antysmogowych.
Regulamin konkursu poniżej w załączniku.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Dnia 15 stycznia 2020 r. rozpocznie się VI edycja ogólnopolskiego konkursu "Mistrz recyklingu. Maks porządkuje odpady" adresowanego do uczniów klas 3-7 szkoły podstawowej. Konkurs został objęty honorowym patronatem Kuratorów i Kuratoriów województwa lubuskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Udział w nim jest bezpłatny. Zachęcamy do uczestnictwa. Więcej informacji w załączniku (Informacja prasowa) oraz na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl

 

Pobierz pliki:
Download this file (Informacja prasowa.pdf)Informacja prasowa.pdf452 Kb
Download this file (mistrz_recyklingu2.jpg)mistrz_recyklingu2.jpg1047 Kb

KONKURS NA EKO-OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Ogłaszamy konkurs organizowany w ramach projektu pn. „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”, przeznaczony dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia, z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs polega na wykonaniu OZDOBY BOŻONARODZENIOWEJ wykonanej dowolną techniką mieszaną, preferowane jest użycie materiałów naturalnych: drewno, sznurek, papier, szyszki, suszone owoce, ziarna, patyki, orzechy. W ocenianiu prac uwzględnione zostaną:
- zastosowanie elementów ekologicznych,
- estetyka,
- oryginalność,
- pomysłowość

Aby wziąć udział w konkursie należy:

- Przesłać pracę na adres:
Brodnicki Park Krajobrazowy
Marta Roman
Grzmięca 10
87-312 Pokrzydowo
(prosimy odpowiednio podpisać wykonaną pracę – imię i nazwisko ucznia, dokładny adres) lub dostarczyć osobiście pracę do siedziby Brodnickiego Parku Krajobrazowego w Grzmięcy

- Załączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo w konkursie zgodnie ze wzorem:
"Ja (imię i nazwisko) wyrażam zgodę na uczestnictwo mojej córki/syna (imię i nazwisko) w konkursie organizowanym w ramach projektu pn. ,,Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!’’

Najciekawsze eko-stroiki zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami!

Termin nadsyłania prac: 03.12.2019 r. - 17.12.2019 r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi: 20.12.2019 r.

Biorąc udział w konkursie uczestnicy wyrażają zgodę na publikację efektów ich pracy.

 

Znalezione obrazy dla zapytania: ozdoby bożonarodzeniowe    Znalezione obrazy dla zapytania: ozdoby bożonarodzeniowe

Brodnicki Park Krajobrazowy odwiedziło Przedszkole Niepubliczne Baśniowa Kraina.

Pracownik Brodnickiego Parku Krajobrazowego, przedstawił prezentację o formach ochrony przyrody na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

Już po raz XXII odbyła się Gminna Olimpiada Ekologiczna. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu ekologii, ochrony środowiska a także ze znajomości naszej gminy. W tym roku gościliśmy w Gaju- Grzmięcy w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy a pozostałych i zachęcamy do udziału w konkursach.

 

Dnia 22.03.2019 r. na sali dydaktycznej przy siedzibie Brodnickiego Parku Krajobrazowego odbyła się XVIII Edycja Ogólnopolskiego konkursu „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI” – etap wojewódzki.
Celem konkursu było między innymi: poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, zrozumienie zależności zachodzących pomiędzy organizmami, doskonalenie umiejętności rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt, integracja uczniów oraz wymiana doświadczeń miedzy szkołami i służbami parków krajobrazowych oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczej młodzieży.
Podczas finału gościliśmy ponad 40 osób, młodzież gimnazjalna i szkół podstawowych, nauczyciele, koordynatorzy oraz zaproszeni goście.
Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami. Koordynatorem wojewódzkim konkursu jest Brodnicki Park Krajobrazowy.
Klasyfikacja grup:
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Niewieścinie
drużyna z Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, opiekun: Krystyna Zbielska
II miejsce: Gimnazjum w Pokrzydowie
drużyna z Brodnickiego Parku Krajobrazowego, opiekun: Joanna Ostrowska
III miejsce: Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Więcborku
drużyna z Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, opiekun: Ewa Iwaszkiewicz
IV miejsce: ZSO Gimnazjum nr 2 im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Kruszwicy

drużyna z Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, opiekun: Barbara Kostur


Brodnicki Park Krajobrazowy w dniach 21-22 marca 2019 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Miętowy Gaj” po raz czwarty włączył się w ogólnopolską akcję edukacyjną NOC SÓW poświęconą tym tajemniczym ptakom. Uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Brodnicy. Grupa uczestników spotkała się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Miętowy Gaj", gdzie na sali edukacyjnej wysłuchali krótkiej prelekcji na temat biologii i ekologii sów, która poprowadził Pan Tomasz Królak. Po prezentacji, w celu uzupełnienia informacji, uczestnicy obejrzeli film pt. "SOWY POLSKI". Następnie grupa wyszła w teren, gdzie nasłuchiwała i wabiła sowy. Zajęcia te pozwoliły odkryć świat sów, wzbogacić swoją wiedzę o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznać metody badań i ochrony sów oraz dowiedzieć się, jak znaczącą rolę mają one w polskich legendach i kulturze.

Konkurs internetowy w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa-kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być…na zielonym!” ogłoszonym na stronie Brodnickiego Parku Krajobrazowego dobiegł końca.
Nagrodę w naszym konkursie wygrywa Igor i Martyna Graduszewscy oraz Wiktoria Kuś, którzy jako pierwsi prawidłowo rozwiązali krzyżówkę.
Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio w celu odbioru nagrody.
Dziękujemy za udział w konkursie.
Gratulujemy i zachęcamy do dalszej zabawy!

Aktualnie na portalu województwa kujawsko-pomorskiego https://kujawsko-pomorskie.pllubie-tu-byc-na-zielonym/wydar… ogłoszony jest konkurs „Ekologiczny Edukator Szkolny”, w którym do wygrania są rowery górskie i „zielona szkoła”. Na zgłoszenia czekamy do 22 lutego.