bpk

W tym roku,  Brodnicki Park Krajobrazowy po raz pierwszy włączył się w ogólnopolską akcję edukacyjną NOC SÓW poświęconą tym tajemniczym ptakom. Wydarzenie poprowadził Pracownik Brodnickiego Parku Krajobrazowego – Pani  Marta Roman. Zajęcia zorganizowane były dla uczniów Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie.
Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia, które w całej Polsce odbyło się po raz szósty, a w Brodnickim Parku Krajobrazowym po raz pierwszy są Ptaki Polskie  oraz  Stowarzyszenie Ochrony Sów.
Grupa uczestników spotkała się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Miętowy Gaj", gdzie na sali edukacyjnej wysłuchali szczegółowego wykładu na temat biologii i ekologi sów. Następnie w celu uzupełnienia informacji, obejrzeliśmy film pt. "SOWY POLSKI". Tak przygotowani uczestnicy wzięli udział w konkursie wiedzy o sowach. Nagrodami, za poprawne odpowiedzi były gadżety oraz materiały promocyjne Brodnickiego Parku Krajobrazowego.
Następnie wszyscy ruszyliśmy w teren, gdzie przez kilkadziesiąt minut wytrwale zwabialiśmy różne gatunki sów. Po powrocie do Ośrodka uczestnicy spędzili czas przy grillu: biegając, bawiąc się i dyskutując.