bpk

Brodnicki Park Krajobrazowy zaprasza na sportowo – turystyczno-krajobrazowy rodzinny rajd rowerowy!

Trwają zapisy na rajd rowerowy, który wystartuje w sobotę 25 sierpnia ze Starej Plaży na Niskim Brodnie. Punktualnie o 11.00 ruszamy w drogę urokliwymi drogami i ścieżkami Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

Trasa rajdu wynosi ok. 30 km i będzie przebiegała następująco: 

Ruszamy ze Starej Plaży na Niskim Brodnie, jedziemy Jaśkową Drogą do Żmijewka, gdzie skręcamy w kierunku Osady Lisa Młyn nad Wysokim Brodnem, dalej w kierunku wsi Anielewo aż do grodu Foluszek, następnie dojeżdżamy do końca Jaśkowej Drogi w Zbicznie, dalej dydaktyczną ścieżką rowerową wzdłuż jeziora Zbiczno, aż do bunkrów przy Skarlance, następnie na około jeziora Strzemiuszek, dalej przejeżdżamy obok Miętowego Gaju i Dyrekcji Brodnickiego Parku Krajobrazowego kierując się w stronę Brzezinek, skąd jedziemy w kierunku Żmijewa i wracamy na Jaśkową Drogę kierując się na miejsce maty Starą Plażę na Niskim Brodnie. Mapka trasy znajduje się w regulaminie na platformie zapisów. 

Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety będzie czynne w sobotę 25 sierpnia  od 9.30 do 11.00.

Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników dodatkowo czekają pamiątkowe koszulki rajdu, natomiast każdy na starcie otrzyma pamiątkowy numer startowy.

W czasie rajdu jak zawsze czekają na rowerzystów konkursy z nagrodami. A każdy kto przy rejestracji uzupełni formularz o swój adres mailowy otrzyma drogą elektroniczną pamiątkowy dyplom ukończenia rajdu. 

Formularz zapisowy znajduje się na stronie  http://www.kujawsko-pomorskienarowery.pl/

Na rajd zaprasza Brodnicki Park Krajobrazowy oraz Miasto Brodnica.

Rajd dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko - Pomorskiego.