glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • Festiwal Wisły 2017

  28 lipiec 2017

  Serdecznie zapraszamy na Festiwal Wisły 2017, organizowany w dniach 12-15.08.2017 r. w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły.

  kiedy: 12-15.08.2017
  gdzie: Włocławek, Ciechocinek, Toruń
  organizator: Kujawsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  kontakt: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  opis: Cztery dni z Królową Polskich Rzek. Tradycja, przygoda, zabawa, koncerty, pokaz rzemiosła i bogactwa smaków. Włocławek, Ciechocinek, Toruń… Jeden z najbardziej malowniczych odcinków Wisły. Wyspy z ostojami dzikiej przyrody, malownicze ruiny średniowiecznych zamków, tajemnicze wraki, tętniące nadwiślańską tradycją i kulturą miasta oraz urocze wsie związane od wieków z tą wyjątkową rzeką.

  www: http://festiwalwisly.pl/

  Pobierz pliki:
  Download this file (folder_fw2017_0.pdf)Festiwal Wisły 2017 - folder837 Kb
   
 • Komunikat ws. dnia wolnego od pracy

  28 lipiec 2017

  Informujemy, że na podstawie Zarządzenia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dzień 14.08.2017 r. został ustanowiony dniem wolnym od pracy. Z tego względu siedziba Parku oraz ośrodek edukacji ekologicznej w Rudzie będą nieczynne.

   
 • Ostrzeżenie o bąblowicy

  26 lipiec 2017

  Pobierz pliki:
  Download this file (bablowica.pdf)Ostrzeżenie o bąblowicy526 Kb
   
 • XII Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny

  13 lipiec 2017

  Pobierz pliki:
  Download this file (jarmark_program17.jpg)Program imprezy122 Kb
   
 • Czynna ochrona nietoperzy

  11 lipiec 2017

  W ramach kontynuacji programu czynnej ochrony nietoperzy, na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego rozwieszono łącznie 47 szt. trocinobetonowych budek lęgowych. Nowe budki zawisły w 7 skupiskach na obszarze Nadleśnictwa Brodnica (4 skupiska) oraz Skrwilno (3 skupiska). Kontrola istniejących już skupisk budek wykazała ich 100% zasiedlenie, co stało się uzasadnieniem dla rozbudowy bazy schronień rozrodczych dla tej grupy zwierząt. Budki z trocinobetonu są chętniej zasiedlane w porównaniu z budkami drewnianymi. Posiadają dużą odporność na czynniki biologiczne (m.in. szkody wywołane przez dzięcioły, kuny, grzyby) i zapewniają dobrą izolację termiczną kolonii. Ich trwałość szacuje się na około 25 lat, co niewątpliwie jest atutem w wieloletnich programach monitoringu nietoperzy.

  Więcej…