glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • Infografiki GLPK #przyrodaglpk

  01 grudzień 2020

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego funpage'u Facebook. Publikujemy tam cykl infografik #przyrodaglpk z ciekawostkami ze świata przyrody Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Pierwsza z nich dotyczy znanej i lubianej wiewiórki pospolitej. Kliknij LINK.

  Wiewiórka pospolita (Sciurus vulgaris)
  Znana z widowiskowych skoków. Dzięki wyjątkowo elastycznym kościom i doskonałej technice, beż żadnej szkody dla zdrowia może skoczyć nawet z 15 metrów. Wiewiórki niezwykle dbają o czystość swojego futra, wylizując je nawet kilka razy dziennie. Wiewiórki tworzą również ,,rodziny zastępcze’’. Mało kto wie, że przygarniają potomstwo innych osobników, jeżeli matce przydarzy się coś złego. Długość życia wiewiórki waha się od pięciu do siedmiu lat.

   
 • Zdalnie też jest fajnie!

  02 listopad 2020

  I choć nic nie zastąpi namacalnego kontaktu z przyrodą, nasze edukatorki nieprzerwanie starają się utrzymywać w dzieciach zainteresowanie i zamiłowanie do środowiska przyrodniczego oraz ekologii. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, nasza oferta edukacyjna jest prowadzona w trybie zdalnym. Serdecznie zapraszamy do kontaktu:
  tel. (56)4918151, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  Z naszą pełną ofertą edukacyjną możesz zapoznać się TUTAJ.

   
 • Polska Nagroda Krajobrazowa 2020

  02 listopad 2020

   

  Więcej informacji

   
 • Dzień Krajobrazu 2020

  20 październik 2020

  20-tego października obchodzimy w Polsce  Dzień Krajobrazu. Tego dnia, w 2000 roku została podpisana we Florencji Europejska Konwencja Krajobrazowa. Jej zasadniczym celem jest „promowanie ochrony, gospodarki i planowania krajobrazu, a także organizowanie współpracy europejskiej w zakresie zagadnień dotyczących krajobrazu”.

  Więcej…  
 • Jednodniowe zajęcia edukacyjne w GLPK

  16 październik 2020

  W 2020 roku Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy uzyskał dofinansowanie z  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu na organizację jednodniowych zajęć edukacyjnych. Przedsięwzięcie było elementem wspólnego projektu parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego. Projekt miał na celu uatrakcyjnienie oferty dydaktycznej parków. Dzięki dotacji, od lipca do połowy października br., przeprowadzono w GLPK 38 zajęć warsztatów przyrodniczych dla łącznej liczby 600 osób. Dzieci i młodzież uczestniczyły w zajęciach w sali dydaktycznej Ośrodka edukacji ekologicznej w Rudzie oraz w terenie na ścieżce dydaktycznej, gdzie poznawali przyrodę Parku, obserwowali napotkane gatunki fauny i flory, zbierali i określali różne okazy z wykorzystaniem sprzętu badawczego. Oferta tematyczna przygotowana była zarówno dla dzieci najmłodszych (w wieku przedszkolnym) jak i starszych (kl. I-III i IV-VIII). W zależności od grupy wiekowej, warsztaty wzbogacane były pracami plastycznymi, quizami lub prostymi zadaniami badawczymi. Poniżej krótka fotorelacja:

  Więcej…