glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • Informator turystyczny GLPK

  25 czerwiec 2020

  Sezon turystyczny w pełni. Za kilka dni dzieci i młodzież rozpoczną wakacje. Przygotowaliśmy dla Państwa informator turystyczny, który może pomóc w zaplanowaniu kilkudniowego pobytu na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Znajdziecie w nim wszystkie niezbędne informacje na temat GLPK, atrakcji przyrodniczych, prowadzonej edukacji ekologicznej, infrastruktury turystycznej itp. Udanego urlopowania na łonie natury!

  Pobierz pliki:
  Download this file (Informator-GLPK.pdf)Informator turystyczny GLPK517 Kb
   
 • Zielony detektyw 2020 - zagadka nr 10

  23 czerwiec 2020

  Niestety to już ostatnia zagadka w konkursie. Kto jeszcze nie spróbował swoich sił, zachęcamy do udziału! Udanych wakacji i do zobaczenia w kolejnej edycji.

  Jaki to motyl? Podaj nazwę gatunkową. Motyle to  symbole piękna i doskonałej formy jednocześnie. Zamieszkują łąki, ogrody, pola, lasy i zarośla a nawet miasta. Niektóre można spotkać praktycznie wszędzie, inne tylko w określonych środowiskach. Zagadka w załączniku.

  Zapoznaj się z zasadami udziału w konkursie.

  Rozstrzygnięcie dn. 25.06.2020 r.
  Nagrodę wygrywa Maciej Lewandowski.

  Poprawne odpowiedzi: 1 - bielinek kapustnik, 2 - rusałka pawik, 3 - czerwończyk nieparek, 4 - paź królowej

  Pobierz pliki:
  Download this file (ZD-zagadka nr 10.pdf)ZD - zagadka nr 10313 Kb
   
 • Oferta edukacyjna dla dorosłych

  22 czerwiec 2020

  Poszerzając naszą ofertę edukacyjną, przygotowaliśmy bloki tematyczne dedykowane osobom dorosłym. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do kontaktu z Ośrodkiem edukacji ekologicznej GLPK w Rudzie.

  Pobierz pliki:
  Download this file (oferta_edukacja_dorosli.pdf)Oferta edukacyjna dla dorosłych574 Kb
   
 • Trójstyk granic ukryty w lasach GLPK

  19 czerwiec 2020

  Wybierając się na przejażdżkę po GLPK warto „zahaczyć” o tzw. trójstyk. Co kryje się pod tą nazwą? Jest to miejsce styku trzech województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. To także styk trzech powiatów: brodnickiego, działdowskiego i żuromińskiego oraz gmin Górzno, Lidzbark i Lubowidz. Przez punkt ten przechodzi również linia podziału między Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych w Toruniu i Olsztynie. Podczas zaborów w tym miejscu przebiegała granica między królestwem Prus (później cesarstwa niemieckiego) i carskiej Rosji.

  Z inicjatywy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Pana Piotra Całbeckiego, w 2014 roku na trójstyku osadzony został okazały głaz narzutowy, symbolizujący integrację lokalnych środowisk. Kamień opatrzony jest w wygrawerowane herby województw i Lasów Państwowych. Nieopodal znajduje się tablica objaśniająca oraz parking z wiatą przystankową. Do trójstyku prowadzi czerwony szlak pieszy PTTK oraz czerwony szlak rowerowy „Południowy”. Punkt ten jest oznaczony na mapie GLPK specjalnym emblematem -> http://www.parki.kujawsko-pomorskie.pl/glpk/turystyka/mapa

  Więcej…  
 • Twoja ulubiona trasa turystyczna

  16 czerwiec 2020

  Tegoroczne wakacje dla wielu osób wiążą się ze zmianą planów wypoczynkowych. Ze względu na epidemię koronawirusa zagraniczne podróże zamieniamy na odpoczynek w kraju. Nic straconego - wręcz przeciwnie! To świetna okazja, aby lepiej poznać rodzime okolice - te dalsze i te całkiem bliższe. Polska jest pełna pięknych zakątków i miejsc wartych zobaczenia, wystarczy tylko mieć czas - i pomysł na trasę! Jeśli Ty także planujesz wakacje w kraju, zapraszamy do udziału w konkursie. Podziel się z innymi Twoim ulubionym miejscem w Polsce - mogą to być zarówno szlaki na łonie przyrody, jak i typowo miejskie zabytki. Dla innych Twoja trasa stanie się inspiracją, a Ty będziesz mieć szansę na wygraną!

  Więcej…