glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • Dzień krajobrazu 2018

  21 wrzesień 2018

  W dniu 20 października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Tego dnia, w 2000 roku została podpisana we Florencji Europejska Konwencja Krajobrazowa. Jej zasadniczym celem jest „promowanie ochrony, gospodarki i planowania krajobrazu, a także organizowanie współpracy europejskiej w zakresie zagadnień dotyczących krajobrazu”.

  Dzień Krajobrazu zainicjowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska  ma zwrócić uwagę na szczególną rolę krajobrazu w naszym życiu codziennym, jako ważny czynnik wpływający na jego jakość, samopoczucie i zdrowie. Jak zapisano w Konwencji - krajobraz stanowi  „kluczowy element dobrobytu całości społeczeństwa i jednostek”.

  W związku z powyższym zapraszamy do udziału w Spacerze Krajobrazowym w dniu 20 października 2018 r. Udział w nim jest bezpłatny. Zamiar uczestnictwa należy zgłosić telefonicznie (56) 4918151 lub mailowo: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

  Zbiórka uczestników o godz. 10.00 w ośrodku edukacji ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie, gmina Górzno  (współ. geograf. 53.225168, 19.656079).

  Więcej…  
 • Obszary chronionego krajobrazu w województwie kujawsko-pomorskim – zakres czynnej ochrony ekosystemów

  21 wrzesień 2018

  URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
  W TORUNIU

  ZAPRASZA

  NA   KONFERENCJĘ 

   „Obszary chronionego krajobrazu w województwie kujawsko-pomorskim –

  zakres czynnej ochrony ekosystemów.” 

  KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ

  1-2 PAŹDZIERNIKA 2018 roku

  w Hotelu Zajazd Fojutowo, gm. Tuchola

   

  Więcej informacji w załącznikach

  Pobierz pliki:
  Download this file (plakat_1-2.10.18.jpg)Plakat konferencji1512 Kb
  Download this file (zaproszenie_1-2.10.18.pdf)Program konferencji84 Kb
   
 • Konkurs dla dziennikarzy i blogerów - „Lubię tu być… na zielonym!”

  14 sierpień 2018

  „Lubię tu być… na zielonym!” to temat marszałkowskiego konkursu skierowanego do przedstawicieli prasy, radia, telewizji oraz mediów internetowych, w którym nagrodzimy autorów materiałów promujących walory przyrodnicze województwa kujawsko-pomorskiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 października. Zwycięzcy otrzymają vouchery podróżne.

  Cel konkursu to wyróżnienie dziennikarzy przygotowujących artykuły, audycje i blogi/wideoblogi ukazujące w ciekawy i inspirujący sposób tematykę przyrody na obszarach chronionych leżących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (w szczególności obszarach Natura 2000 oraz parków krajobrazowych).

  Więcej…  
 • Jednodniowe zajęcia edukacyjne w GLPK

  10 sierpień 2018

  Serdecznie zapraszamy zorganizowane grupy turystyczne, kolonijne oraz szkolne z terenu województwa kujawsko-pomorskiego na zajęcia przyrodnicze do Ośrodka edukacji ekologicznej w Rudzie. Oferta tematyczna zainteresuje zarówno dzieci młodsze (w wieku przedszkolnym, kl. 1-3), jak i starsze (kl. 4-8, gimnazjum). Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Odbywają się w świetnie wyposażonej sali dydaktycznej oraz w terenie na ścieżce dydaktycznej. Zapisy odbywają się telefoniczne lub e-mailowo

  Więcej…  
 • Nabór na wolne stanowisko pracy do spraw edukacji ekologicznej

  03 sierpień 2018

  Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy do spraw edukacji ekologicznej w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

  Termin składania dokumentów: 10.08.2018 r.

  Więcej szczegółów:
  http://bip.kujawsko-pomorskie.pl/marszalek-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego-oglasza-nabor-na-wolne-stanowisko-pracy-do-spraw-edukacji-przyrodniczej-w-departamencie-srodowiska-urzedu-marszalkowskiego-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego/