glpk

Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy zachwyca pięknem puszczańskich lasów, szumem wiekowych dębów i zapachem kwiecistych łąk. Jest miejscem gdzie najmłodsi i Ci trochę starsi zmieniają się w naukowców i badaczy zgłębiających tajniki przyrody. Wędrują oni szlakiem ścieżki "Wilczełyko" gdzie szukają widłaka jałowcowatego, dowiadują się dlaczego nie warto zjadać owoców wawrzynka wilczełyko i jakie tajemnice kryją śródleśne oczka wodne. Dowiadują się, że grab to nie buk, a wierzba nie musi być tylko płacząca. W drodze do "Dębu Rzeczypospolitej" wsłuchują się w odgłosy wojsk Jagiełły odpoczywających dawno temu pod pod pomnikowym drzewem oraz szukają ukrytych wśród liści  zadań by udowodnić, że wiedzą jak dbać o przyrodę, która nas otacza. Potrafią też wsłuchać się w szum rzeki Brynicy, bystrotoków rezerwatu "Szumny Zdrój" oraz spojrzeć w tafle jeziora Górzno i Młyńskiego by zbadać jakie pierwiastki kryją się w wodzie. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy rzuca swój urok na każdego, kto choć raz przybędzie w to wyjątkowe miejsce, nie pozwala o sobie zapomnieć.

Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy prowadzi szeroką działalność w zakresie edukacji ekologicznej. Zajęcia mogą odbywać się w terenie na przyrodniczych ścieżkach dydaktycznych, jaki i w sali edukacyjnej Ośrodka Edukacji Ekologicznej mieszczącego się w osadzie leśnej Ruda - 4 km od Górzna (poniżej mapka z dojazdem). Prowadzone są w atrakcyjnej formie z wykorzystaniem różnorodnych pomocy dydaktycznych i sprzętu badawczego. Uczestnicy zajęć doskonalą umiejętność obserwacji środowiska i organizmów w nim żyjących, uczą się patrzeć i kulturalnie zachowywać wobec otaczającej przyrody. Zielone lekcje bardzo często wzbogacane są zajęciami plastycznymi. Dzieci uczą się poprzez zabawę. Tematyka warsztatów zawsze dopasowywana jest do wieku dzieci i młodzieży oraz ustalana wcześniej z opiekunem grupy. Przygotowano także bloki tematyczne dedykowane osobom dorosłym. Park organizuje również zajęcia wyjazdowe - w szkołach, świetlicach, ośrodkach kultury oraz innych tego typu placówkach.

(Kliknij, aby powiększyć)

     

     

Wszystkie zajęcia są całkowicie bezpłatne. Zgłoszenie chęci uczestnictwa można dokonywać telefonicznie lub mailowo. Liczebność osób w grupie wynosi max. 30 osób. Zajęcia i warsztaty prowadzimy od poniedziałki do piątku w godz. 8:00 - 15:00. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną - do pobrania PDF w dole strony. W załączniku znajduje się również Oświadczenie opiekuna grupy dot. COVID-19 oraz Regulamin wycieczek rowerowych w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. Zapraszamy do obejrzenie Galerii Zdjęć.

KONTAKT :
Barbara Beszczyńska - specjalista ds. edukacji ekologicznej
tel.  (56) 49 18 151
kom. 512 241 163
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Poniżej terminarz zajęć - stan na dn. 29.09.2020 r.

(Kliknij na grafik, aby sprawdzić wolne terminy)

 

 

- TERMIN ZAJĘTY / ZAREZERWOWANY 
  - TERMIN NIEDOSTĘPNY

 

 

 
- KONFERENCJA / SEMINARIUM / SYMPOZJUM