glpk

Wzorem lat ubiegłych serdecznie zapraszamy do udziału w wojewódzkim otwarciu sezonu turystycznego - “MegaWeekend w regionie - inauguracja w naszych Konstelacjach”, który obejmuje dwa weekendy oraz majowe święta tj. od 27 kwietnia (sobota) do 5 maja (niedziela). Na stronie www.inauguracja.kujawsko-pomorskie.travel utworzony został kalendarz wydarzeń z wykazem miejsc, w których będzie można ciekawie spędzić wolny czas. Oferta skierowana jest do mieszkańców regionu, turystów oraz dzieci. W ramach akcji Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy zaprasza dzieci i młodzież szkolną z opiekunami na terenowe warsztaty przyrodnicze „Wiosenne przebudzenie”.

Zajęcia poświęcone będą tematyce wiosny i zmian, jakie zachodzą w przyrodzie wraz z jej nadejściem. Uczestnicy nauczą się rozpoznawać gatunki roślin oraz zwierząt, charakterystyczne dla tej pory roku. Program zakłada zajęcia w sali edukacyjnej, w której odbędzie się prelekcja i zajęcia techniczno-plastyczne, a także część terenową na ścieżce dydaktycznej, z wykorzystaniem lornetek do obserwacji przyrodniczych. W ramach podsumowania zajęć zaplanowano przeprowadzenie quizu wiedzy z drobnymi nagrodami. Warsztaty zakończone zostaną wspólnym ogniskiem.

 

Maksymalna liczba uczestników: 40 osób

Zgłoszenie uczestnictwa: tel. (56) 49 18 151 lub e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Profil Facebook akcji: www.facebook.com/konstelacjedobrychmiejsc