glpk

Dnia 28 września 2019 r. w ramach ogólnopolskiej akcji Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się kolejna edycja Międzypokoleniowej sztafety turystycznej „Razem do trójstyku”. Już po raz piąty uczestnicy sztafety, w grupach pieszych i rowerowych, wyruszą z Górzna (woj. kujawsko-pomorskie), Lidzbarka (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Lubowidza i Żuromina (woj. mazowieckie), aby spotkać się przy symbolicznym głazie w miejscu styku 3 województw. Cel - integracja lokalnych środowisk z 3 powiatów należących do 3 województw.

Wzorem lat ubiegłych, po uroczystym spotkaniu na trójstyku, wszystkich uczestników zapraszamy do "Gościńca Myśliwskiego" w Konopatach, gdzie odbędzie się piknik integracyjny ze wspólnym grillowaniem oraz zabawami i konkursami.

Podczas pikniku zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie ekologicznym "Razem na trójstyku" z nagrodami rzeczowymi. Nagrody zostały sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.