wpk

 Przedstawiamy państwu dziesiąty zestaw pytań X edycji. Na odpowiedzi czekamy od 13.03.2019 r. do 27.03.2019 r.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowy This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  z tematem "Z biegiem Wdy X-10". Prosimy także, żeby mail zawierał kolejność odpowiedzi na pytania,  imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (proszę wklejać tekst poniżej do każdego maila z odpowiedziami). Jeżeli uczestnik nie skończył 16 lat, zgodę o przetwarzaniu danych powinien podpisać rodzic lub prawny opiekun.

 „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Wdecki Park Krajobrazowy z siedzibą w Osiu, ul. Rynek 11a; 86-150 w celu umieszczania wyników w konkursie internetowym „Z biegiem Wdy” – X edycja na stronie internetowej oraz portalu społecznościowym.”

 

Prosimy odpowiedzieć na poniższe pytania testowe:

1. Największy w Polsce przedstawiciel żab zielonych to:

    a)      żaba śmieszka

    b)      żaba jeziorowa

    c)      żaba trawna

    d)     żaba moczarowa

2. Do zabudowań ludzkich najczęściej zachodzi:

    a)      ropucha szara

    b)      ropucha zielona

    c)      kumak nizinny

    d)     żaba jeziorowa

3. Najmniejszy przedstawiciel żab zielonych w Polsce to:

    a)      żaba moczarowa

    b)      traszka karpacka

    c)      żaba trawna

    d)     żaba jeziorowa

4. Ile w Polsce żyje gatunków płazów, które prowadzą nadrzewny tryb życia:

    a)     0           

    b)     1

    c)     2

    d)     3

5. Największa ropucha, która żyje w Polsce to:

    a)      ropucha paskówka

    b)      ropucha szara

    c)      ropucha aga

    d)     ropucha zielona

 

Podsumowanie dziesiątego zestawu pytań X edycji "Z biegiem Wdy" 13.03.2019 r. do 27.03.2019 r.

 

Odpowiedzi do zadania:

1. A. żaba śmieszka

2. B. ropucha zielona

3. D. żaba jeziorkowa

4. B. 1

5. B. ropucha szara

 

Oto laureaci:

1. Anna Soboń – Chojnów

2. Michał Brzoza – Kielce

3. Bartosz Adamczyk – Osie

4. Patryk Molik – Kruszwica

5. Krystyna Kuś – Krzeszowice

6. Patrycja Guzman – Mątasek k. Warlubia

7. Piotr Bruski – Przytarnia k. Karsina

Serdecznie gratulujemy !!!