Wyniki konkursu "W harmonii z przyrodą" - II edycja
Protokół z oceny prac nadesłanych na konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą” – II edycja. Ilość nadesłanych prac przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - ponad 4670! z 459 placówek. Komisja podjęła decyzje o utworzeniu dodatkowej kategorii i łącznie nagrodzono 63 osoby. Nagrody zostaną przesłane pocztą na przełomie grudnia 2012 i stycznia 2013
Jury konkursowe w składzie osobowym:
- Monika Wiśniewska – Wdecki Park Krajobrazowy – przewodniczący
- Anna Karpus – Wdecki Park Krajobrazowy – sekretarz
- Sławomir Rajnik – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska – członek
- Karolina Powierża – Gminny Ośrodek Kultury w Osiu – członek
- Ewa Piekarska – Wdecki Park Krajobrazowy – członek
- Krzysztof Skwirowski - Wdecki Park Krajobrazowy – członek
oceniło w dniu 10 grudnia 2012 roku prace nadesłane na w/w konkurs plastyczny następująco:
I Kategoria -przedszkola, klasy O i klasy I szkoły podstawowej
- 1 miejsce – Michał Kołat, Przedszkole Nr 121, ul. Tramwajowa 34, 51–621 Wrocław
- 2 miejsce – Natalia Jaros, Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Przemysłowa 8a, 28–340 Sędziszów
- 3 miejsce – Sasza Kapera, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, ul. Kołłątaja 20, 50–007 Wrocław
- 3 miejsce – Dominika Łapińska, Zespół Szkół Nr 3, ul. E. Orzeszkowej 43, 22–400 Zamość
- 3 miejsce – Malwina Głowacka, Szkoła Podstawowa, ul. Prusa 11, 24–150 Nałęczów
- wyróżnienie – Tamara Pietrzyk, Przedszkole Nr 121, ul. Tramwajowa 34, 51–621 Wrocław
- wyróżnienie – Irmina Roszczyc- Zespół Szkół z DNJB im. J. Kostycewicza, ul. Poniatowskiego 9, 17–100 Bielsk Podlaski
- wyróżnienie- Weronika Janik, Szkoła Podstawowa w Pruszczu. 89–520 Gostycyn
- wyróżnienie - Igor Bobrowski, Zespół Szkół w Słobódce, 16–411 Szypliszki
- wyróżnienie – Damian Suproniuk, Zespół Szkół Miejskich Nr 1, Szkoła Podstawowa, ul. Kopernika 9, 05–300 Mińsk Mazowiecki
- wyróżnienie – Amelia Garlicka, Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja z Miry, Krzelów 125, 56–100 Wołów
- wyróżnienie – Dominika Wnuk – Szkoła Podstawowa im . Mikołaja Kopernika, Męcinka 10B, 59–424 Męcinka
II kategoria – II– III klasa szkoły podstawowej
- 1 miejsce – Amelia Pikula, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 6, 78–540 Kalisz Pomorski
- 1 miejsce - Sandra Kucharska, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika, ul. Mickiewicza 3, 32–620 Brzeszcze
- 2 miejsce – Sara Dymarska, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Wyczółkowskiego 42a, 59–920 Bogatynia
- 3 miejsce – Natan Goljan, Szkoła Podstawowa Szalom Alejchem, ul. Jastrzębia 18/20, 53–148 Wrocław
- wyróżnienie – Hubert Mazur, Pałac Młodzieży, ul. Bogusława II 2, 75–057 Koszalin
- wyróżnienie – Daria Zdrodowska, Dom Kultury, ul. Nowy Rynek 15, 18–100 Łapy
- wyróżnienie – Alicja Jakubczak, Szkoła Podstawowa nr 3, ul. E. Orzeszkowej 43, 22-400 Zamość
- wyróżnienie - Anna Trębińska, Szkoła Podstawowa, ul. Prusa 11, 21–150 Nałęczów
- wyróżnienie - Zofia Białek, Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego, ul. Tysiąclecia 3, 98–200 Sieradz
- wyróżnienie- Radosław Sułtanowski, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP ul. Żeromskiego 6/8, 59-620 Gryfów Śląski
- wyróżnienie – Luiza Podgórska, Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. E. Orzeszkowej 43, 22–400 Zamość
- wyróżnienie – Bartosz Chajewski, Zespół Szkół Publicznych, ul. Mestwina II/3, 83–400 Kościerzyna
III kategoria – klasy IV – VI szkoły podstawowej
- 1 miejsce – Weronika Langiewicz, Szkoła Podstawowa, ul. Kościuszki 5, 07–210 Długosiodło
- 2 miejsce – Ewa Olejniczak, Szkoła Podstawowa, Słomkowo Mokre, 98–285 Wróblew
- 3 miejsce - Natalia Szwarc, Bielski Dom Kultury, ul. III Maja 3, 17–100 Bielsk Podlaski
- wyróżnienie- Wiktoria Szczepanek, Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera, ul. Częstochowska 53, 42–310 Żarki
- wyróżnienie- Rafał Urbaniak, Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego. ul. Tysiąclecia 3, 98–200 Sieradz
- wyróżnienie - Olaf Mystek, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2, ul. Elfów 56,43–100 Tychy
- wyróżnienie – Laura Schumacher, Pracownia Plastyczna Ostrzeszowskie Centrum Kultury, ul. Gorgolewskiego 2, 63–500 Ostrzeszów
- wyróżnienie – Cezary Pikuła – Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Grzegorza Piramowicza, ul. Jasielska 49/53, Warszawa
- wyróżnienie – Joanna Gubernat – „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”, ul. Kołłątaja 20, 50-007 Wrocław
IV kategoria – klasy I – III gimnazjum
- 1 miejsce – Klara Stryjewska, „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”, ul. Kołłątaja 20, 50–007 Wrocław
- 2 miejsce – Paweł Nowakowski, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2, ul. Elfów 56, 43–100 Tychy
- 3 miejsce – Michalina Szumiło, Gimnazjum Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego, Ul. Jana III Sobieskiego 3, 76–200 Słupsk
- wyróżnienie – Krystian Adam Wieśniuk, Pracownia Plastyczna „Koloryt” Bielski Dom Kultury, ul. 3 Maja 2 17–100 Bielsk Podlaski
- wyróżnienie – Oktawia Gwiaźdźińska, M-G Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 6, 78–540 Kalisz Pomorski
- wyróżnienie - Aneta Koza, Zespół Szkól Plastycznych, ul. Westwalewicza 6, 33–100 Tarnów
- wyróżnienie - Szymon Krasucki, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Skłodowskiej 12, 58–500 Jelenia Góra
- wyróżnienie - Weronika Stosik, Gimnazjum w Osiu
- wyróżnienie - Agata Polak, Gimnazjum w Osiu
- wyróżnienie – Agata Iwańska- Kobylogórski Ośrodek Kultury, Plac Wiosny Ludów 2, 63–507 Kobyla Góra
- Nagroda specjalna – Tomasz Kobiński Gimnazjum Nr 6, ul. Zdrojowa 64, 43–200 Pszczyna - Łąka
V kategoria – szkoły średnie
- 1 miejsce – Kamila Mazur, M-G Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 6, 78–540 Kalisz Pom.
- 2 miejsce – Wiktoria Ptak, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, ul. Garncarska 1 58–200 Dzierżoniów
- 3 miejsce - Jagoda Cerkiewnik, Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora, ul. Kosmonautów 8 , 41–303 Dąbrowa Górnicza
- wyróżnienie - Marta Lisiakiewicz,Pracownia Plastyczna Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Broniewskiego 23, 44–217 Rybnik
- wyróżnienie – Wilmar Kula, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące „STO”, ul. Mikołowska26, 40-066 Katowice
- wyróżnienie – Rafał Tomczak, Zespól Szkół Plastycznych, ul. Puławskiego 15, 42–200 Czętsochowa
- wyróżnienie - Zuzanna Zielińska, „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”, ul. Kołłątaja 20, 50-007 Wrocław
- wyróżnienie - Albert Wrotnowski, ul. Osikowa 22, 42–200 Częstochowa
- wyróżnienie – Roksana Grosiak, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, ul. Garncarska 1, 58–200 Dzierżoniów
Prace nagrodzone i wyróżnione poza powyższymi kategoriami:
- wyróżnienie – Barbara Kindziuk, Specjalny Ośrodek – Szkolno – Wychowawczy w Hajnówce, ul. 3 Maja 27
- wyróżnienie – Justyna Pazdan, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, ul. Arciszewskiego 13, 67–100 Nowa Sól
- wyróżnienie- Dominik Kantyka, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, ul. Hirszffelda6, 20-092 Lublin
- wyróżnienie – Marcin Kurpiewski, Zespół Szkół Specjalnych w Łomży
- wyróżnienie- Patrycja Bożek - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, ul. Hirszffelda 6, 20-092 Lublin
- wyróżnienie – Robert Myszogląd, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Ks.Jana Twardowskiego, Piława Górna, ul. Szkolna 6, 58–240 Piława
- wyróżnienie - Dawid Szymański, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy, ul. Żołnierska 27 – 10–560 Olsztyn
- wyróżnienie – Karol Olszewski – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Środowiskowe Ognisko Wychowawcze, ul. E. Orzeszkowej 28, 22–400 Zamość
- wyróżnienie- Dorota Pysińska, Zespół Szkół Specjalnych w Łomży, ul. Nowogrodzka 4, 18 – 400 Łomża
- wyróżnienie – Dorota Kołodziej, Niepubliczny Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, ul. Przemysłowa 5, 26–400 Przysucha
Na tym protokół zakończono i podpisano. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konursach organizowanych przez Wdecki Park Krajobrazowy
Regulamin ogólnopolskiego konkursu plastycznego
„W harmonii z przyrodą”
II edycja
Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży pod nazwą „W harmonii z przyrodą” - II edycja
Warunki konkursu są następujące:
1. Organizator:
- Wdecki Park Krajobrazowy, ul. Rynek 11a, 86-150 Osie
2. Cele konkursu:
- popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody;
- zachęcanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska i zwrócenia uwagi na otaczającą przyrodę;
- rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda;
- kształtowanie świadomości o potrzebie ochrony przyrody i środowiska;
- kształtowanie wyobraźni dzieci i młodzieży poprzez prace plastyczne;
- rozwijanie zdolności manualnych uczestników;
3. Warunki uczestnictwa:W razie niejasności związanych z regulaminem prosimy o kontakt telefoniczny z p. Moniką Wiśniewską, nr telefonu 52 33 29 486.
- konkurs skierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z terenu całego kraju;
- rozstrzygnięty zostanie w następujących kategoriach wiekowych:
- klasy „0” oraz I –III szkoły podstawowej
- klasy IV- VI szkoły podstawowej
- klasy I-III gimnazjum
- szkoła średnia; - tematyka prac plastycznych dotyczy zagadnień z zakresu ochrony przyrody i środowiska;
- technika prac: rysunek kredką, malarstwo na papierze, kolaż, wydzieranka – do wyboru przez uczestnika konkursu;
- format prac plastycznych nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A3;
- prace bez opraw;
- nie przyjmujemy prac zbiorowych;
- każda praca powinna zawierać następujące informacje:
- dane osobowe autora oraz wiek,
- adres szkoły do której uczęszcza uczestnik,
- imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna pod kierunkiem którego przygotowano pracę,
- prosimy podpisać prace na odwrocie drukowanymi literami;
- jedna osoba może wykonać tylko jedną pracę - osoby biorące udział w konkursie „W harmonii z przyrodą” wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926j.t. ze zmianami);
4. W razie niejasności związanych z regulaminem prosimy o kontakt telefoniczny z p. Moniką Wiśniewską, nr telefonu 52 33 29 486.
5. Termin i miejsce nadsyłania prac: do 30 listopada 2012r., na adres: Wdecki Park Krajobrazowy, ul. Rynek 11a, 86-150 Osie, z dopiskiem: Konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą” (prace można dostarczać osobiście).
6. W skład jury wchodzi: czterech pracowników Wdeckiego Parku Krajobrazowego. W przypadku nieprzewidzianych okoliczności Jury Konkursowe ma prawo nie przyznać poszczególnych nagród lub dokonać innego ich podziału.
7. Czas trwania konkursu: od 1 września do 30 listopada 2012 roku.
8. Nagrody książkowe zostaną przesłane pocztą do wskazanej placówki lub osoby indywidualnej.
9. Uwagi dodatkowe:
- prace nadesłane po terminie nie będą brane pod uwagę,
- niezgodne z regulaminem, zniszczone w wyniku niewłaściwego opakowania, zrolowane nie będą uwzględniane,
- prace przechodzą na własność organizatora,
- rozstrzygnięcie Jury jest ostateczne.