kpk

Dnia 12 stycznia 2018 roku w siedzibie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku odbył się III etap (parkowy) XVII edycji ogólnopolskiego konkursu pn. ”Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs składa się z V etapów, po każdym etapie zwycięzcy przechodzą  do kolejnego poziomu. Krajeński Park Krajobrazowy już po raz 12 na swoim terenie koordynuje organizację pierwszych trzech etapów. Celem konkursu jest zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych oraz innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości, a także rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody.  Krajeński Park Krajobrazowy  od samego początku  stara się zachęcić zarówno uczniów jak i nauczycieli do podejmowania niemałego wysiłku przygotowania się do niego. Rok rocznie zgłaszają się do udziału szkoły z terenu  3 gmin: Kamień Krajeński, Mrocza i Więcbork. Reprezentacja gminy Więcbork ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Więcborku w poprzedniej edycji zakwalifikowała się do etapu krajowego, który miał miejsce w Kielcach.

 

 W tegorocznej edycji dołączyła reprezentacja gminy Sępólno Krajeńskie, która wygrała III parkowy etap. Reprezentowali ją uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, w składzie: Agnieszka Wnuk, Emilia Rogulska, Martyna Wojtania i Kajetan Wiese. Opiekunami drużyny są panie: Grażyna Maciaszek i Justyna Kurkowska. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im I Armii Wojska Polskiego w Kamieniu Krajeńskim, trzecie miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Więcborku, a czwarte uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.

Zwycięzcy będą reprezentowali Krajeński Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 23 marca 2018 r. w Zespole Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego w Świeciu n/Wisłą.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BIORĄCYM UDZIAŁ W KONKURSIE GRATULUJEMY WIEDZY, A ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNIE ŻYCZYMY POWODZENIA !