kpk

Dnia 30 stycznia 2018 roku w siedzibie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku, przy ul. Pocztowej 2 (hol kinowy), we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Więcborku została otwarta wystawa fotograficzna pt.: „Zima na Krajnie”. Autorami zdjęć są fotografowie przyrody: Łukasz Gwiździel i Paweł Wróblewski. Łukasz Gwiździel z wykształcenia i z zawodu jest leśnikiem, pracuje w biurze Nadleśnictwa Lutówko. Na fotograficzne wypady w teren poświęca czas przed lub po pracy oraz dni wolne. Fotografuje od 2011 roku. Interesują go bardzo różnorodne tematy. Każdy ciekawy moment jest wart uwiecznienia w kadrze. Jego zainteresowania fotograficzne ogranicza tylko brak czasu. Paweł Wróblewski fotograf dzikiej przyrody od 2008 roku. Poświęcił się jej całkowicie, głównie wędruje po lasach, bagnach i łąkach. W szczególności upodobał sobie lasy Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Urzekły go swoją urozmaiconą fauną i florą, w szczególności ciemne bukowe lasy, podmokłe niedostępne torfowiska oraz zamieszkujące je ptaki i ssaki. Preferuje fotografie drobnych ssaków drapieżnych oraz rykowiska jeleni.  Fotografowie byli wielokrotnymi laureatami konkursów fotograficznych pn. Krajeński Park Krajobrazowy w obiektywie.

 

Krajeński Park Krajobrazowy dziękuję  za owocną współpracę przy realizacji wystawy Pani Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku Joannie Soja – Tońskiej oraz Pani Brygidzie Fertykowskiej

Wystawę można oglądać do 09.02.2018 r. w godzinach 9:00 do 17:00 w Więcborku. Grupy szkolne proszone są o wcześniejsze zgłaszanie się pod nr tel. 523896485 lub 523896825. Krajeński Park Krajobrazowy planuje również ekspozycje wystawy w Sępólnie Krajeńskim w drugiej połowie lutego, dokładna data zostanie ogłoszona na plakacie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania wystawy!