kpk

W piątek 23 marca 2018 r. w miejscowości Świecie n/Wisłą w siedzibie tamtejszego Starostwa Powiatowego odbył się wojewódzki etap XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych położonych w granicach parków krajobrazowych. Rywalizacja uczestników odbywa się w etapach: szkolnym, gminnym, parkowym, wojewódzkim oraz krajowym.

W etapie wojewódzkim o zwycięstwo rywalizowały najlepsze drużyny szkół gimnazjalnych z poszczególnych parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego tj. Krajeńskiego, Brodnickiego, Nadgoplańskiego, Wdeckiego, oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, który to był tegorocznym gospodarzem.

 

Krajeński Park Krajobrazowy reprezentowali uczniowie II i III klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sępólnie Krajeńskim w składzie: Agnieszka Wnuk, Emilia Rogulska, Martyna Wojtania, Kajetan Wiese wraz z nauczycielem prowadzącym Panią Grażyną Maciaszek. Drużynie towarzyszyli pracownicy Krajeńskiego Parku Krajobrazowego Grażyna Witczak i Krzysztof Wojtkowiak.

Gimnazjaliści musieli zmierzyć się z niełatwymi pytaniami z zakresu biologii, geografii, ekologii, wiedzy o parkach krajobrazowych oraz zadaniami z zakresu rozpoznawania roślin i zwierząt.

Nasi uczniowie zajęli II miejsce w etapie wojewódzkim przegrywając nieznacznie z drużyną reprezentującą Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.

Drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sępólnie Krajeńskim gratulujemy i dziękujemy za dzielne reprezentowanie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.