kpk

W słoneczne sobotnie popołudnie 16 czerwca 2018 r. odbył się rodzinny rajd rowerowy zorganizowany przez Krajeński Park Krajobrazowy przy współpracy z rodzicami klasy V b z Zespołu Szkół Nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.

Oprócz przejazdu zaplanowaną trasą  i ogniska w Leśnictwie Dąbie dla uczestników rajdu zostały przygotowane zabawy i konkursy „rowerowe”, w których każdy mógł spróbować swoich sił. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka  przyrodnicza przeprowadzona przez pracowników KPK, gdzie Pan Mirosław Łebek i Krzysztof Wojtkowiak opowiadali o lesie i jego mieszkańcach. Ważnym punktem programu były zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez strażaków z OSP w Sępólnie, gdzie każdy z uczestników miał okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim cyklistom za aktywne uczestnictwo, druhom z OSP Sępólnie Krajeńskim (Justynie Tarnawskiej-Latzke, Mieczysławowi Latzke, Marianowi Papierowskiemu) oraz  Policjantom z Komendy Powiatowej w Sępólnie Krajeńskim za wsparcie działań na rzecz sprawnego przebiegu rajdu rowerowego. Szczególnie podziękowania dla Nadleśnictwa Runowo za udostępnienie wiaty na ognisko oraz Pana Zenona Łuczyńskiego - leśniczego z Leśnictwa Dąbie. Niebawem kolejne wyprawy rowerowe z Krajeńskim Parkiem Krajobrazowym.