kpk

Kwiecień był miesiącem, w którym na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego odbywały się jednodniowe zajęcia integracyjne dla szkół, które postanowiły spędzić aktywnie czas. Była to ciekawa alternatywa dla dni, podczas których trwał strajk nauczycieli. Dzieci i młodzież nie tylko spędziła czas w sposób czynny na łonie natury, ale również nauczyła się pracy w zespole. Zajęcia poprowadzili „zieloni edukatorzy” z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu – Pani Dorota Sajbor oraz Pani Marlena Wojciechowska przy wsparciu Pana Krzysztofa Wojtkowiaka i Mirosława Łebek z KPK.

 

Każde z przygotowywanych zajęć były dostosowane do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i wieku uczestników, co sprawiło że były one niezapomnianym przeżyciem. Jednodniówki polegały nie tylko na prelekcji w Sali edukacyjnej, ale przede wszystkim odbywały się w terenie. Uczniowie z poszczególnych szkół wykorzystywali sprzęt do obserwacji i badań środowiskowych opracowując własne wnioski z przeprowadzonych analiz. Na słuchaczy zajęć czekał również ciepły posiłek, na który pozyskano środki w ramach projektu „Lubię tu być na zielonym”.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego będą one również prowadzone w miesiącu maju. O tym, że szkoły bardzo chętnie korzystają z takich zajęć świadczy fakt, że wszystkie terminy w miesiącu maju zostały już zarezerwowane.

Organizatorzy dziękują dyrekcji Centrum Sportu i Rekreacji w Sępolnie Krajeńskim za udostępnienie Sali w Centrum Aktywności Społecznej.