kpk

 

W sobotnie przedpołudnie 11.05.2019 r. odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Krajeński Park Krajobrazowy, Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim oraz Urząd Miejski w Kamieniu Krajeńskim. Miłośnicy jazdy na rowerze wyruszyli z Orzełka w trasę rajdu, która przebiegała przez leśne dukty miejscowości Niwy i Zamarte. Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników oraz mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy z zaciekawieniem obserwowali zmagania startujących. Pomimo, że długość trasy liczyła 23 km nie zabrakło najmłodszych uczestników rajdu. 


Oprócz przejazdu zaplanowaną trasą przez miłą i spokojną okolicę dla uczestników rajdu zostały przygotowane zabawy i konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się opowieść brata Jacka z klasztoru w Zamartem nt. historii malowideł i budynków klasztoru. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia przez uczestników  katakumby pod podłogą kościoła, w której znajdują się zmumifikowane zwłoki założyciela i fundatora -  Jana Michała Grabowskiego. Nie zabrakło także słów uznania dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Zostali oni nagrodzeni pucharami oraz nagrodami. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali drobne nagrody rzeczowe.  Na trasie rajdu na uczestników czekał ciepły posiłek.
Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo. Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z rajdu.