kpk

W słoneczne popołudnie 15 października 2019r. w Tuchółce odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza plenerowa rozpoczęła się od krótkiej wycieczki rowerowej. 
Po dotarciu dzieci z Kęsowa i Żalna nad jezioro w Tuchółce rozpalono ognisko , w którym można było upiec zarówno kiełbasę jak i tytułowego ziemniaka . Na uczestników imprezy czekały niemałe atrakcje. Dzieci wzięły udział w licznych konkursach z nagrodami. Przy stoisku warsztatowym Krajeńskiego Parku Krajobrazowego poznały ślady i tropy zwierząt oraz mogły samodzielnie wykonać odcisk tropu w glinie rzeźbiarskiej. Pogadankę na temat śladów zwierząt przeprowadziła Pani Agnieszka Szliep – „Zielony” Edukator działający w ramach projektu „Lubię tu być… na zielonym”.

 

Pan Damian Gołąb z Krajeńskiego Parku Krajobrazowego wręczył uczestnikom nagrody i upominki. Impreza zwieńczona została wspólną fotografią.
Organizatorzy: Sołectwo Kęsowo, Wiejski Dom Kultury w Kęsowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie oraz Krajeński Park Krajobrazowy.