wpk
 • Bąk

 • Rezerwat przyrody Miedzno

 • Chrobotek cieńki

 • Zalew Żurski

 • Zalew Żurski

Wydarzenia

 • Jarmark w Charzykowy 2018

  23 lipiec 2018

  Pobierz pliki:
  Download this file (Jarmark 2018 program.pdf)Jarmark 2018 program.pdf143 Kb
   
 • Niesamowita ornitologiczna gratka! Wytropiono lęg tajemniczego lelka

  18 lipiec 2018
  Jednym z gatunków ptaków, o których wiedza stale ma jeszcze dużo pustych stron jest LELEK (Caprimulgus europaeus). Ten nieliczny w naszym kraju gatunek (ok 4-6 tys. par) jest szczególnie  trudny do wytropienia z uwagi na nocny tryb życia. Dodatkowo jego mimikryczne ubarwienie sprawia, że siedzący na gałęzi ptak wtapia się w otoczenie, stając się praktycznie niezauważalnym. Dopiero z przychodzącym zmrokiem rusza na łów nocnych owadów, głównie ciem. Gniazduje na ziemi, gdzie bezpośrednio na ściółce składa 2 jaja. W sytuacji zagrożenia jest w stanie przenieść zniesienie na oddalone o kilka metrów miejsce. Pisklęta lelka, podobnie jak rodzice, też świetnie się maskują z podłożem. Bardzo niewiele wiadomo o migracji i długości życia lelków. Z nielicznych danych ustalono, że zimę spędzają w subsaharysjkiej części Afryki.
  Więcej…  
 • 18 zestaw pytań "Z biegiem Wdy"

  11 lipiec 2018

  Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu ogłasza IX Internetowy Konkurs "Z biegiem Wdy". Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w IX edycji Internetowego konkursu

  Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co  dwa tygodnie będziemy prezentować zadania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

  Na odpowiedzi czekamy od 11 lipca 2018 roku do 19 lipca 2018 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco.

  Po rozstrzygnięciu konkursu nastąpi przerwa wakacyjna. Ok 3 tyg.  - 4 tyg. 

   

  Więcej…  
 • Wielki Dzień Pszczół 2018

  09 lipiec 2018

   
 • Gra terenowa Paszport Turystyczny

  02 lipiec 2018

  Szanowni Państwo,

  Ruszyła kampania promująca grę terenową Paszport Turystyczny. Dzięki środkom z projektu POIŚ prowadzonego przez Dep. Środowiska, zachęcamy mieszkańców województwa do poznawania parków krajobrazowych i okolic za pomocą specjalnej aplikacji. Miejsca znajdujące się w aplikacji zostały wybrane dzięki Państwa pomocy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za te sugestie i Państwa opinie.

  Informacje o kampanii i aplikacji znajdują się na stronie www.aplikacjapaszport.kujawsko-pomorskie.pl

  Zachęcam również do zainstalowania aplikacji i dzielenia się z nami wszelkimi uwagami. Będziemy za nie bardzo wdzięczni.

  Nasza kampania jest prowadzona wspólnie z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną. Promujemy również możliwość zwiedzania z tradycyjną papierową księżeczką.