wpk
 • Bąk

 • Rezerwat przyrody Miedzno

 • Chrobotek cieńki

 • Zalew Żurski

 • Zalew Żurski

Wydarzenia

 • Z biegiem Wdy - IX edycja Drugi zestaw pytań

  20 wrzesień 2017

  Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu ogłasza IX Internetowy Konkurs "Z biegiem Wdy". Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w VII edycji Internetowego nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

  Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co  dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

  Na odpowiedzi czekamy od 20 września 2017 roku do 4 października 2017 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco.

  Więcej…  
 • KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PT. „W HARMONII Z PRZYRODĄ” – VII EDYCJA

  18 wrzesień 2017

  Wdecki Park Krajobrazowy z siedzibą w  Osiu informuje, że został rozpisany Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "W harmonii z przyrodą" - VII edycja.

  Więcej…  
 • III Dzień Żurawia w Sypniewie

  12 wrzesień 2017

  W niedzielę 10 września 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie odbyła się III edycja festynu przyrodniczo-edukacyjnego pn. „Dzień Żurawia”. Głównym organizatorem festynu był Krajeński Park Krajobrazowy oraz dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, Gmina Sępólno Krajeńskie i Gmina Więcbork.

  Więcej…  
 • Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Perły Polskiej Przyrody" 2017

  12 wrzesień 2017

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Perły Polskiej Przyrody”. 
  Konkurs fotograficzny ma na celu prezentację bioróżnorodności przyrodniczej Polski poprzez przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców walorów przyrodniczych naszego kraju. Fotografia staje się nie tylko relacją z obserwacji natury i fascynacji zjawiskami przyrodniczymi, ale także osobistą narracją łączącą niezwykłości świata przyrody z artystyczną wrażliwością i umiejętnością przekazywania obrazu za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego dającego możliwość podziwiania niesamowitych przedstawień natury. 

  Więcej…  
 • Biegi Oskie - "Leśna Za-Dyszka" 10 km

  12 wrzesień 2017

  Ideą biegu jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz poznanie walorów przyrodniczo-­turystycznych Borów Tucholskich i Gminy Osie.

  Zawody prowadzone będą na dystansie 10 km, na nawierzchni mieszanej, głównie w terenie leśnym w okolicach miejscowości Osie (gmina Osie, powiat świecki, województwo kujawsko–pomorskie).

  Nawierzchnia mieszana: 1km - asfalt, 9km - drogi leśne.

  Więcej…