wpk
 • Bąk

 • Rezerwat przyrody Miedzno

 • Chrobotek cieńki

 • Zalew Żurski

 • Zalew Żurski

Wydarzenia

 • KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PT. „W HARMONII Z PRZYRODĄ” – VII EDYCJA

  18 wrzesień 2017

  Wdecki Park Krajobrazowy z siedzibą w  Osiu informuje, że został rozpisany Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "W harmonii z przyrodą" - VII edycja.

  Więcej…  
 • Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Perły Polskiej Przyrody" 2017

  12 wrzesień 2017

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Perły Polskiej Przyrody”. 
  Konkurs fotograficzny ma na celu prezentację bioróżnorodności przyrodniczej Polski poprzez przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców walorów przyrodniczych naszego kraju. Fotografia staje się nie tylko relacją z obserwacji natury i fascynacji zjawiskami przyrodniczymi, ale także osobistą narracją łączącą niezwykłości świata przyrody z artystyczną wrażliwością i umiejętnością przekazywania obrazu za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego dającego możliwość podziwiania niesamowitych przedstawień natury. 

  Więcej…  
 • Biegi Oskie - "Leśna Za-Dyszka" 10 km

  12 wrzesień 2017

  Ideą biegu jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz poznanie walorów przyrodniczo-­turystycznych Borów Tucholskich i Gminy Osie.

  Zawody prowadzone będą na dystansie 10 km, na nawierzchni mieszanej, głównie w terenie leśnym w okolicach miejscowości Osie (gmina Osie, powiat świecki, województwo kujawsko–pomorskie).

  Nawierzchnia mieszana: 1km - asfalt, 9km - drogi leśne.

  Więcej…  
 • Szukamy Raków

  06 wrzesień 2017

  Od ostatniej większej inwentaryzacji raków minęło ponad pół wieku. Od tego czasu znacznie zmieniła się sytuacja występujących w Polsce raków, głównie ich rozmieszczenie. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji którą jest organizowana przez Małe Rzeki wraz z Towarzystwem Badań i Ochrony Przyrody.

  Więcej…  
 • 24. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA PRZEBIEGA POD HASŁEM: „Nie ma śmieci - są surowce"

  05 wrzesień 2017

  15-17 WRZEŚNIA 2017


  Celami tegorocznej akcji są:
   
  zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Ukazywać także będziemy korzyści z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.
  W programie tegorocznej edycji Sprzątania Świata – Polska 2017 dwa konkursy na interpretację hasła: Nie ma śmieci - są surowce!

  Możecie się włączyć zarówno zespołowo, jak i indywidualnie.
  Co roku do akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy - dołącz i Ty!