wpk
 • Bąk

 • Rezerwat przyrody Miedzno

 • Chrobotek cieńki

 • Zalew Żurski

 • Zalew Żurski

Wydarzenia

 • „Krajobraz kulturowy Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Południowe Kociewie.” - warsztaty przyrodniczo – regionalne

  14 listopad 2017

  Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego zaprasza do udziału w dwudniowych warsztatach przyrodniczo –regionalnych:

   

   

  „Krajobraz kulturowy Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Południowe Kociewie.”

   

  Pobierz pliki:
  Download this file (Warsztaty_Kociewie1.doc)Warsztaty_Kociewie1.doc3242 Kb
  Więcej…  
 • Piąty zestaw pytań "Z biegiem Wdy" - IX edycja

  07 listopad 2017

  Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu ogłasza IX Internetowy Konkurs "Z biegiem Wdy". Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w VII edycji Internetowego nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

  Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co  dwa tygodnie będziemy prezentować zadania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

  Więcej…  
 • Rowery nagrodą za najlepszą relację gęsinową

  31 październik 2017

  Jak co roku zapraszamy całe rodziny do udziału w konkursie relacje ze świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej. Warto wziąć w nim udział, bo na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, między innymi sprzęt gospodarstwa domowego, gry, i przybory plastyczne. Autorzy najlepszej relacji wyjadą od nas na nowych rowerach, które są nagrodą główną.

  Konkurs na relację jest adresowany do wszystkich mieszkańców regionu, którzy kultywują starą polską tradycję i 11 listopada zasiądą do świątecznego obiadu, na którym będą królowały potrawy przygotowane z kujawsko-pomorskiej gęsiny.

  Więcej…  
 • Narysuj gęś, wygraj nagrody

  31 październik 2017

  Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. Jak co roku na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody, między innymi zestawy gier, klocki i przybory plastyczne. Hasło tegorocznego konkursu to ,,Gęś z mojej wyobraźni”.

  Więcej…  
 • Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Perły Polskiej Przyrody"

  30 październik 2017

   

  W dniu 30 października 2017 odbyły się obrady Jury Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Perły Polskiej Przyrody". Przedstawiamy Państwu skład Jury konkursowego:
  Przewodniczący: Daniel Pach - Związek Polskich Artystów Fotografików,
  Członkowie: Łukasz Lewandowski - Otwarta Strefa Twórcza w Grucznie, Leszek Wasielewski - Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Marek Głowacki - fotograf przyrody, Daniel Siewert - Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego, Piotr Szumigaj - Związek Polskich Fotografów Przyrody

  Łączna liczba prac nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Perły Polskiej Przyrody" wyniosła 2086 prac. Tematyka tegorocznego konkursu fotograficznego objęła następujące kategorie: GRZYBY, ROŚLINY, OWADY, PTAKI, SSAKI, KRAJOBRAZY.

  Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu fotograficznego:

  Więcej…