wpk
 • Bąk

 • Rezerwat przyrody Miedzno

 • Chrobotek cieńki

 • Zalew Żurski

 • Zalew Żurski

Wydarzenia

 • Nowy konkurs - "Z biegiem Wdy"

  18 październik 2016

  Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w VII edycji Internetowego konkursu i wygraj nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

  Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

  Na odpowiedzi czekamy od 18 października 2016 roku do 24 października 2016 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   z tematem"Z biegiem Wdy VIII-4". Prosimy także, żeby mail zawierał kolejność odpowiedzi na pytania, imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

  Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

  NAGRODY CZEKAJĄ !!!

  Przedstawiamy państwu trzeci zestaw pytań VIII edycji. Na odpowiedzi czekamy od 18.10.2016r. do 24.10.2016r.

   

  Więcej…  
 • Konkurs "W Harmonii Z Przyrodą" - VI edycja

  13 wrzesień 2016

  Wdecki Park Krajobrazowy w Osiu informuje, że został rozpisany ogólnodostępny konkurs plastyczny pt. "W harmonii z przyrodą" - VI edycja.

  Cele konkursu

  • Popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody,
  • Zachęcanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska i zwrócenia uwagi na otaczającą przyrodę,
  • Rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda,
  • Kształtowanie  świadomości o potrzebie ochrony przyrody i środowiska.
  • Kształtowanie wyobraźni dzieci i młodzieży poprzez prace plastyczne,
  • Rozwijanie zdolności manualnych uczestników.
  Więcej…  
 • XVII Lato we Wdeckim Parku Krajobrazowym 09 lipca 2016 r.

  14 czerwiec 2016

  Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego serdecznie zaprasza na

  XVII Lato we Wdeckim Parku Krajobrazowym.

  Szczegóły na plakacie poniżej:

   
 • Cztery pory roku w Parku - XIX edycja konkursu fotograficznego

  14 czerwiec 2016

  Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego zaprasza do wzięcia udziału w XIX edycji konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w Parku”. Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących i pasjonujących się fotografią przyrodniczą, ma na celu prezentację bioróżnorodności przyrodniczej Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

  Nie wszyscy mamy świadomość otaczającej nas przyrody dlatego konkurs ma na celu przybliżenie  szerokiemu gronu odbiorców walorów przyrodniczych Parku oraz zachęcenie do osobistego poznawania bogactwa natury naszego regionu. Fotografia staje się nie tylko relacją z obserwacji natury i fascynacji zjawiskami przyrodniczymi, ale także osobistą narracją łączącą niezwykłości świata przyrody z artystyczną wrażliwością  i umiejętnością przekazywania obrazu za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego dającego możliwość podziwiania niesamowitych przedstawień natury.

  Drodzy uczestnicy chwyćcie aparaty w ręce, rozejrzyjcie się wokół i zatrzymajcie to, co waszym zdaniem najpiękniejsze na starannie dopracowanych fotografiach. Pamiętajcie, że piękno jest obecne w naszym życiu, trzeba tylko umieć je dostrzec. Szczegóły regulaminu XIX edycji konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w Parku” dostępne są w siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz na stronie internetowej www.wdeckipark.pl.

   

   
 • ”Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Szczepimy! Zapobiegamy!”

  31 maj 2016

   

  ”Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Szczepimy! Zapobiegamy!”

  Kampania społeczna pod hasłem „Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Szczepimy! Zapobiegamy!” to ogólnopolski  projekt edukacyjny Fundacji Aby żyć.

  INFORMACJA NA TEMAT KAMPANII

  Celem kampanii jest podniesienie świadomości społeczeństwa – w szczególności osób aktywnych, na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą kleszcze ze szczególnym uwzględnieniem Kleszczowego Zapalenia Mózgu (KZM) oraz zachęcenie do szczepienia w celu zapobiegania groźnemu dla życia i zdrowia wirusowi (KZM). Kampania rozpoczęła się 22 marca i potrwa do końca czerwca br.

  Więcej…  

termomodernizacja siedziby Brodnickiego Parku Krajobrazowego.