wpk
 • Bąk

 • Rezerwat przyrody Miedzno

 • Chrobotek cieńki

 • Zalew Żurski

 • Zalew Żurski

Wydarzenia

 • WPK w Radiu PiK

  21 sierpień 2014

   
 • Osiemnasty zestaw pytań "Z biegiem Wdy" - V edycja

  19 sierpień 2014

  Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w V edycji Internetowego Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

  Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

  Na odpowiedzi czekamy od 19 sierpnia 2014 roku do 2 września 2014 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco.

  Więcej…  
 • Konferencja „Chronić chronione” – lobbujemy na rzecz dobrego prawa

  18 sierpień 2014

  Marszałek Piotr Całbecki był honorowym patronem ogólnopolskiej konferencji na temat ochrony ładu przestrzennego w kontekście prezydenckiego projektu ustawy krajobrazowej, która odbyła się 12 sierpnia w Toruniu. Wydarzenie zorganizowały wspólnie samorząd województwa kujawsko-pomorskiego i Porozumienie Parków Krajobrazowych Polski, wśród prelegentów byli minister w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński i wiceminister środowiska Piotr Otawski.
  Podpisany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu trafił do Sejmu w czerwcu 2013. Nie wyszedł dotąd poza pierwsze czytanie. – Konieczność przyjęcia takich regulacji wynika nie tylko z obowiązku ochrony jakości życia, którą znacząco obniża chaos przestrzenny, ale też z prawa europejskiego. Można powiedzieć, że negatywnie odstajemy w tym aspekcie od innych krajów Europy. Tymczasem projekt dobrego prawa wciąż leży w sejmowej zamrażarce – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  

  Więcej…  
 • „Ptaki wokół nas”- XVII edycja konkursu fotograficznego

  01 sierpień 2014

   

  Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu ogłasza konkurs fotograficzny dla

  dzieci, młodzieży i dorosłych pod nazwą „Ptaki wokół nas”- XVII edycja.

   

   
 • Na turystycznym szlaku - prezentacja szlaku im ks. Sychty

  22 lipiec 2014

   Zapraszamy do oglądania trzeciego filmu promującego, tym razem mowa o szlaku im. Ks. Sychty.

  Najatrakcyjniejszą formą zwiedzania Wdeckiego Parku jest korzystanie z wytyczonych szlaków turystycznych. Jeden z młodszych szlaków nosi imię księdza Bernarda Sychty – badacza kultury i gwary kociewia. Wycieczkę rozpoczyna się niedaleko siedziby Parku – na rynku w Osiu. 

  Film jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
   oraz ze środków budżetu województwa kujawsko-pomorskiego w ramach
   Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.