wpk
 • Bąk

 • Rezerwat przyrody Miedzno

 • Chrobotek cieńki

 • Zalew Żurski

 • Zalew Żurski

Wydarzenia

 • XVII Lato we Wdeckim Parku Krajobrazowym 09 lipca 2016 r.

  14 czerwiec 2016

  Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego serdecznie zaprasza na

  XVII Lato we Wdeckim Parku Krajobrazowym.

  Szczegóły na plakacie poniżej:

   
 • Cztery pory roku w Parku - XIX edycja konkursu fotograficznego

  14 czerwiec 2016

  Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego zaprasza do wzięcia udziału w XIX edycji konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w Parku”. Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących i pasjonujących się fotografią przyrodniczą, ma na celu prezentację bioróżnorodności przyrodniczej Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

  Nie wszyscy mamy świadomość otaczającej nas przyrody dlatego konkurs ma na celu przybliżenie  szerokiemu gronu odbiorców walorów przyrodniczych Parku oraz zachęcenie do osobistego poznawania bogactwa natury naszego regionu. Fotografia staje się nie tylko relacją z obserwacji natury i fascynacji zjawiskami przyrodniczymi, ale także osobistą narracją łączącą niezwykłości świata przyrody z artystyczną wrażliwością  i umiejętnością przekazywania obrazu za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego dającego możliwość podziwiania niesamowitych przedstawień natury.

  Drodzy uczestnicy chwyćcie aparaty w ręce, rozejrzyjcie się wokół i zatrzymajcie to, co waszym zdaniem najpiękniejsze na starannie dopracowanych fotografiach. Pamiętajcie, że piękno jest obecne w naszym życiu, trzeba tylko umieć je dostrzec. Szczegóły regulaminu XIX edycji konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w Parku” dostępne są w siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz na stronie internetowej www.wdeckipark.pl.

   

   
 • ”Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Szczepimy! Zapobiegamy!”

  31 maj 2016

   

  ”Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Szczepimy! Zapobiegamy!”

  Kampania społeczna pod hasłem „Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Szczepimy! Zapobiegamy!” to ogólnopolski  projekt edukacyjny Fundacji Aby żyć.

  INFORMACJA NA TEMAT KAMPANII

  Celem kampanii jest podniesienie świadomości społeczeństwa – w szczególności osób aktywnych, na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą kleszcze ze szczególnym uwzględnieniem Kleszczowego Zapalenia Mózgu (KZM) oraz zachęcenie do szczepienia w celu zapobiegania groźnemu dla życia i zdrowia wirusowi (KZM). Kampania rozpoczęła się 22 marca i potrwa do końca czerwca br.

  Więcej…  
 • Dziewiąty zestaw pytań "Z biegiem Wdy" - VII edycja

  12 kwiecień 2016

  Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w VII edycji Internetowego nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

  Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co  dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

  Na odpowiedzi czekamy od 13 kwietnia 2016 roku do 27 kwietnia 2016 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco.

  Więcej…  
 • Remont figury Matki Boskiej przy Urzędzie Gminy w Osiu

  04 kwiecień 2016

  W kwietniu br. ruszą prace remontowo-konserwatorskie Figury Matki Boskiej znajdującej się przy Urzędzie Gminy w Osiu. Opiekunem i koordynatorem prac jest Pan Henryk Porożyński z Przyparafialnego Szkolnego Koła Caritas.
  Zakończenie prac wraz z poświęceniem zaplanowano w maju

   

termomodernizacja siedziby Brodnickiego Parku Krajobrazowego.