zpkchin
 • Chata pomenonicka w Chrystkowie

 • Lot na paralotni w okolicy Nowego

 • Okolice Białej Góry

 • Kwitnący sad w Topolinku

 • Miniskansen uli w Grucznie

Wydarzenia

 • Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

  20 październik 2014

  Zapraszamy do udziału w XVI edycji konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów z gmin, które wchodzą w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. 

  Dokładne informacje na temat warunków uczestnictwa, przebiegu oraz kalendarza konkursu zawarte są w regulaminie.

  Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przesłać w terminie do 24 października 2014 r. 

   
 • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

  09 październik 2014

  Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych i Stowarzyszenie "Nasze Życie" wraz z Dyrekcją Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego zaprasząją na obchody Światowgo Dnia Zdrowia Psychicznego w dniu 10 października 2014 r. 

   
 • Dni Otwarte Sadów 10-11 października 2014 r.

  07 październik 2014

  Zapraszamy do zwiedzania najokazalszej w województwie kujawsko-pomorskim kolekcji starych odmian drzew owocowych, powstającej od 1998 rok,  przy zabytkowej chacie w Chrystkowie.

  To swoisty „bank genów”, obejmujący ponad 250 drzew jabłoni (łącznie ponad 80 odmian) i prawie 80 drzew grusz (30 odmian).

  Podczas Dni Otwartych Sadów w Świecie/Chrystkowie odbędą się wykłady i zajęcia praktyczne
  z zakładania i pielęgnacji tradycyjnych sadów owocowych, degustacje oraz owocobranie.

  Udział w Dniach Otwartych Sadów w Świecie/Chrystkowie jest odpłatny w kwocie 50 zł od osoby
  za dzień (wyżywienie, degustacje, udział w pokazach oraz podręczny atlas dawnych odmian jabłoni).

   

  Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.dolnawisla.pl

  Zgłoszenia przyjmowane są do 9 października 2014 r. Fax. (52) 33 15 000,

  mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   

   

   
 • Zapraszamy na warsztaty

  30 wrzesień 2014

  Serdecznie zapraszamy na warsztaty edukacyjne pt. "Edukacja ekologiczna - kształtowanie postaw ekologicznych na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego" w dniach 2-3 października 2014 r. (czwartek i piątek). 

  Dwudniowe warsztaty składają się z sesji teoretycznej oraz sesji terenowej. Są prowadzone w miejscowości Gruczno oraz na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Skierowane są do społeczności lokalnej oraz nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracowników lasów państwowych, biur turystycznych, miłośników ochrony przyrody i krajoznawstwa.

  Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej w dniu 1.10.2014 r. drogą mailową na adres e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  Warsztaty realizowane są w ramach RPO WK-P pn.: „Edukacja ekologiczna - kształtowanie postaw ekologicznych na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego”

   
 • Zmiana I terminu warsztatów przyrodniczych

  23 wrzesień 2014

  Uwaga! Zmiana I terminu warsztatów przyrodniczych

  Informujemy iż w związku z niewystarczającym naborem uczestników, I termin warsztatów został przesunięty na następny tydzień tj. 2-3.10.2014 r. (również czwartek i piątek). Dziękujemy za dotychczasowe zgłoszenia, czekamy na kolejne, za utrudnienia przepraszamy.

  Dwudniowe warsztaty przyrodnicze realizowane są w ramach RPO WK-P pn.: „Edukacja ekologiczna - kształtowania postaw ekologicznych na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego”

  Warsztaty składają się z sesji teoretycznej oraz sesji terenowej. Skierowane są dla społeczności lokalnej, nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracowników lasów państwowych, biur turystycznych, miłośników ochrony przyrody, krajoznawstwa oraz pozostałych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

  Warsztaty odbędą się w dwóch terminach (naborach)  

  I. 29-30.09.2014 r. zgłoszenie należy przesłać do dnia 26.09.2014 r.

  II. 2-3.10.2014 r. zgłoszenie należy przesłać do dnia 1.10.2014 r. do godz. 10.00

  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub fax. (52) 33-15-000

  Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Zachęcamy do udziału.