zpkndw
 • Chata pomenonicka w Chrystkowie

 • Lot na paralotni w okolicy Nowego

 • Okolice Białej Góry

 • Kwitnący sad w Topolinku

 • Miniskansen uli w Grucznie

Wydarzenia

 • Szkolenie dla przedsiębiorców w ZPKnDW

  18 luty 2019

  Szanowni Państwo, 

  Mam przyjemność zaprosić przedsiębiorców naszego regionu, prowadzących swoją działalność gospodarczą na terenie obszarów chronionych, do udziału w szkoleniu organizowanym przez Województwo Kujawsko-Pomorskie w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”.

      Podczas szkolenia poruszana będzie tematyka z zakresu:

      - aspektów prawnych prowadzenia różnych typów działalności gospodarczej na terenach chronionych,

      - pogłębiania świadomości przedsiębiorców dotyczących walorów „ekologicznych” produkowanych dóbr lub świadczonych usług,

      - możliwości wnioskowania o dofinansowanie przedsiębiorców z terenów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego,

      - umiejętnego wykorzystania powyższych cech w reklamie, marketingu, w tym marketingu terytorialnego.

  Szkolenie odbędzie się w dniu 15 marca 2019 r. (piątek) w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Chrystkowie, Chrystkowo 21, 86-111 Chrystkowo o godzinie 9.00.

  Formuła szkolenia przewiduje oprócz części wykładowej praktyczne warsztaty na temat prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach chronionych. 

  Dla uczestników przewidziano bufet kawowy oraz obiad.

  Chęć udziału w szkoleniu prosimy zgłaszać drogą mailową na adres:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  lub  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  lub drogą telefoniczną 784 952 044 lub 660 702 232.

  Szkolenie jest bezpłatne

  Zachęcam do wzięcia udziału

  Dyrektor Departamentu Środowiska 
  Małgorzata Walter

   

   
 • Konkurs Ekologiczny Edukator Szkolny 2019

  31 styczeń 2019

  Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Województwo Kujawsko-Pomorskie w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”. Jego celem jest promowanie wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego postaw proekologicznych, wspierających ochronę środowiska.

  Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego, którzy zostaną wyłonieni spośród wszystkich otrzymanych zgłoszeń. Na przygotowanie pracy konkursowej uczeń otrzymuje grant w wysokości 650 zł, z którego środki zostaną wykorzystane pokrycie kosztów związanych z  jej realizacją.

  Projekt ucznia może zostać  udokumentowany w jednej z wybranych form: film, reportaż, prezentacja, wydawnictwo (książka, broszura), kronika aktywności lub forma plastyczna itp.

  Więcej…  
 • Konkurs "Tradycyjny sad"

  24 styczeń 2019

  Fundacja Banku Ochrony Środowiska we współpracy z Polską Akademią Nauk zaprasza do udziału w drugiej edycji projektu edukacyjnego TRADYCYJNY SAD. Adresatami projektu są uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

  Projekt TRADYCYJNY SAD polega na promocji starych odmian drzew owocowych, stworzeniu mini sadu składającego się właśnie z tych drzew oraz na zdobyciu wiedzy nt. sposobu ich pielęgnacji niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko.  

  Ze szczegółami można zapoznać się stronie projektu: http://tradycyjnysad.pl

  Pobierz pliki:
  Download this file (Tradycyjny-Sad-list-do-szkol.pdf)List o projekcie135 Kb
   
 • Nabór na wolne stanowisko - 2/2019

  09 styczeń 2019

  Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy do spraw edukacji przyrodnicznej w Departamencie Środowiska - 2/2019

  Ze szczegółami oferty można zapoznać się w poniższym linku: http://bip.kujawsko-pomorskie.pl/marszalek-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego-oglasza-nabor-na-wolne-stanowisko-pracy-do-spraw-edukacji-przyrodniczej-w-departamencie-srodowiska-22019/

   
 • KONKURS

  14 grudzień 2018

  #KONKURS #PARKKRAJOBRAZOWY #NADWISŁĄ

  Pstryknij sobie fotkę z tablicą informującą o formie ochrony przyrody na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą i wygraj atlas przyrodniczy!

  Formą ochrony przyrody jest np. park krajobrazowy, rezerwat, obszar Natura 2000, użytek ekologiczny, pomnik przyrody i in.

  Więcej informacji na temat form ochrony przyrody na:

  www.crfop.gdos.gov.pl - Centralny Rejestr Form Ochrony Przyrody

  www.gos.gov.pl/formy-ochrony-przyrody - Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

  Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat z terenu województwa kujawsko-pomorskiego w ramach projektu "Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być...na zielonym!"

  Termin nadsyłania zdjęć: 06.02.2018 r.

  Zdjęcia wraz ze zgodą rodzica na udział w konkursie internetowym proszę przesyłać na adres mailowy:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.