Wydarzenia

 • ZIELONY DETEKTYW - VI EDYCJA - ZAGADKA NR 10

  12.08.2022

  Przed Wami ostatnia zagadka konkursowa - zagadka nr 10 ! Pamiętaj, żeby zdobyć nagrodę należy jak najszybciej nadesłać prawidłową odpowiedź na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!

  POWODZENIA!

  Zapoznaj się z zasadami konkursu.

  Attachments:
  Download this file (zagadka 10.pdf)Zagadka nr 10598 kB
   
 • ZIELONY DETEKTYW - VI EDYCJA - ZAGADKA NR 9

  11.08.2022

  UWAGA! To już przedostatnia zagadka w konkursie "Zielony Detektyw". Zagadka nr 9.  Pamiętajcie kto pierwszy ten lepszy, odpowiedzi przysyłamy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Zapoznaj się z zasadami konkursu.

  Rozstrzygnięcie dn. 12.08.2022 r.
  Nagrodę wygrywa: Staś Jankowski
  Poprawna odpowiedź to: mucha domowa

  Attachments:
  Download this file (zagadka 9.pdf)Zagadka nr 9595 kB
   
 • ZIELONY DETEKTYW - VI EDYCJA - ZAGADKA NR 8

  08.08.2022

  Przed Wami zagadka nr 8 ! POWODZENIA !

  Zapoznaj się z zasadami konkursu.

  Rozstrzygnięcie dn. 11.08.2022 r.
  Nagrodę wygrywa: Ingrid Wiśniewska
  Poprawna odpowiedź to: wilk szary

  Attachments:
  Download this file (zagadka 8.pdf)Zagadka nr 8718 kB
   
 • Oferta pracy 1/2022

  29.07.2022

  Dyrektor Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego zaprasza do składania ofert na stanowisko pracy do spraw edukacji ekologicznej (zastępstwo, ½ etatu). Więcej szczegółów w załączniku.

  Attachments:
  Download this file (GLPK - oferta pracy 1-2022.pdf)Ogłoszenie o pracy93 kB
   
 • Zachowaj bezpieczeństwo nad wodami

  26.07.2022

  Bezpieczeństwo nad wodami to w okresie wakacyjno-wypoczynkowym temat szczególnie ważny. W tym czasie znacznie wzrasta liczba korzystających z kąpieli oraz sprzętu wodnego. Każde wejście do wody stwarza zagrożenie, które należy mieć na uwadze. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy w ramach wakacyjnych zajęć przyrodniczych dla młodzieży, zorganizował spotkanie z ratownikiem WOPR, który zapoznał uczestników z zasadami zachowania bezpieczeństwa nad wodą.
  Więcej na ten temat w TVP BYDGOSZCZ "ZBLIŻENIA" [2:50-5:00 min]
   

Warto zobaczyć

 • Wioska mydlarska

  11.07.2017

  Wioska Mydlarska znajduje się w miejscowości Fiałki, pięknie położonej wśród wzgórz, pól i lasów nieopodal Górzna. To wspaniałe miejsce odpoczynku ze względu na czyste powietrze i bogactwo natury. Wśród rosnących tu ziół znaleźć można mydlnicę lekarską - roślinę o właściwościach myjących i pieniących, przez wieki wykorzystywaną do pielęgnacji ciała i wyrobu mydła. Wioska mydlarska oferuje dzieciom i wycieczkom szkolnym warsztaty mydlarskie, podczas których maluchy własnoręcznie przygotują prawdziwe naturalne mydła, warsztaty olejarskie, zielarskie, a także wizytę w starej pralni, gdzie można wypróbować stare, ponad 100-letnie tradycyjne i zapomniane już techniki prania, maglowania i prasowania.

  Kontakt:
  Fiałki 27, 87-320 Górzno
  tel.: 507-689-920
  www.wioskamydlarska.pl
  Facebook: Teodoryk – Wioska Mydlarska

   
 • Młyn wodny nad jez. Wapionka

  04.07.2014

  Zrekonstruowany młyn wodny w Górznie, pochodzący z 1766 roku i wpisany do ewidencji zabytków. Obecnie mieści tu restauracja. Sąsiedni budynek mieszkalny natomiast został odnowiony i zaadaptowany na hotel.

   
 • Szumny Zdrój

  17.01.2014

  "Szumny Zdrój" to jeden z najciekawszych rezerwatów na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Powstał w 1958 roku. Położony jest nad brzegiem jeziora Młyńskiego. Jego obszar odznacza się bardzo urozmaiconą rzeźbą. Przez rezerwat przebiega leśna ścieżka dydaktyczna prowadząca do najważniejszego punktu w rezerwacie, którym jest potężna nisza źródliskowa. Wypływające z niej wody dają początek licznym strumieniom, łączącym się w potok spływający do jeziora Młyńskiego. Szumowi owego zdroju rezerwat zawdzięcza swoją nazwę. Pośród strumieni, kamieni i drzew łanowo rosą mchy, paprocie oraz rzadki na niżu gatunek górski - czosnek niedźwiedzi.

   
 • Głaz na trójstyku

  03.07.2014

  Symboliczny głaz narzutowy znajdujący się na styku trzech województw - kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. W tym miejscu przebiegła również niegdyś granica pomiędzy dwoma zaborami: pruskim i rosyjskim.

   
 • Tor tubingowy w Małym Leźnie

  20.07.2014

  Tubing jest nową forma atrakcji, cieszącą się dużą popularnością. Pod tą angielską nazwą kryje się jazda po śniegu lub specjalnych matach na nadmuchanych oponach. Tor tubingowy w Małym Leźnie dostępny jest zarówno w zimę, jak i latem. Zbudowany jest ze specjalnie profilowanych zakrętów i przypomina nieco tor saneczkowy. Zimą tor wypełniony jest śniegiem, natomiast latem jeździmy po specjalnych matach. Z zabawy mogą korzystać nie tylko dzieci, ale i dorośli. Kontakt: „Stajnia Leźno”, Małe Leźno 44, tel. (56) 49 35 607, kom. 731 931 236.
  Profil Facebook