Wydarzenia

 • O "GLPK Gravel" 2024 w mediach

  15.04.2024

  Szybki, wściekły, niezapomniany! Tak GLPK Gravel 2024 skomentował Patryk Wrona "Velobird", dobrze znany w gravelowej społeczności youtuber, miłośnik kolarstwa, krajoznawstwa i długodystansowych wyścigów na rowerze. Zapraszamy do przeglądania treści na jego kanale TouTube, w którym opublikował relację z imprezy gravelowej w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

  "VELOBIRD" - kanał YouTube

  Relację z gravelowych zmagań w naszym Parku przygotował także "Zielony F16", a właściwie Bartosz Oleńko - kolejny bardzo popularny w gravelowym środowisku youtuber, miłośnik bikepackingu (rowerowych wypraw z podstawowym bagażem) oraz specjalista od rowerów gravelowych. Poniżej link do jego kanału na YouTube. Zachęcamy do objerzenia relacji i subskrybowania.

  "ZIELONY F16 - kanał YouTube

  Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy także przygotował własną wideorelację z wydarzenia, która dostępna jest na naszym kanale YouTube GLPK. W związku z licznymi zapytaniami o przebieg trasy tegorocznej edycji "GLPK Gravel" informujemy, iż pliki gpx są dostępne do pobrania TUTAJ.

   
 • Ruda tańczy w rytmie gravel

  09.04.2024

  To był wspaniały dzień dla gravelowej społeczności. Po raz drugi teren siedziby Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w osadzie leśnej Ruda stał się rowerowym miasteczkiem, którego serce biło w rytmie gravel. W sobotę 6 kwietnia 2024 r. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy współorganizował drugą edycję „GLPK Gravel”. W siedzibie Parku zlokalizowana została cała baza imprezy wraz z obsługą i infrastrukturą - start-meta, parking, zaplecze techniczne, toalety, myjki rowerowe i strefa finiszera. W dobrym duchu rywalizacji, 100 uczestników miało okazję zmierzyć się z wymagającą 68-kilometrową trasą z przewyższeniami sięgającymi 800 metrów, prowadzącą leśnymi duktami, szutrami i fragmentarycznie asfaltami przez przepiękne obszary Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Urozmaicona rzeźba terenu Parku gwarantowała znakomite warunki i wrażenia z jazdy. Właśnie dla takich tras z dużym zróżnicowaniem terenu, nawierzchni i wysokości względnych stworzone zostały rowery typu gravel, które łączą w sobie cechy rowerów górskich, szosowych i przełajowych.

   
 • O bocianie w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym

  04.04.2024

  Co dziesięć lat Polska uczestniczy w Międzynarodowym Spisie Bociana Białego. Spis obejmuje możliwie wszystkie gniazda bociana białego na całym obszarze występowania tego gatunku (Europa, Azja i Afryka Północna). Dzięki przedsięwzięciu możemy poznać aktualny stan populacji bociana (z podziałem na państwa i regiony), a także porównać dane z lat ubiegłych. Ostatni cenzus odbył się w 2014 roku. W całej Polsce udało się wtedy zebrać dane pozwalające na oszacowanie populacji bociana białego ok. 45 tys. par.

  Attachments:
  Nazwa plikuRozmiar pliku
  Oferta edukacyjna - bocian2141 kB
   
 • Życzenia Wielkanocne 2024

  29.03.2024

   
 • Zapowiedź GLPK Gravel 2024

  29.03.2024

  100 uczestników, 68 km szutrów, duktów leśnych, odcinków specjalnych i... przepiękne widoki Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy oraz Gmina Brzozie. Jesteście gotowi! Prezentujemy zapowiedź GLPK Gravel 2024 r. Więcej informacji na profilu FB GLPK Gravel.

   

Warto zobaczyć

 • Pracownia na kółkach

  18.05.2017

  Skryta wśród lasów i pól Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, w dorzeczu Brynicy, niedaleko Górzna czeka na odkrycie przez spragnionych kreatywnego tworzenia oraz dobrych relacji ze sobą i przyrodą „Pracownia na kółkach wraz z Kozią Zagrodą”. Pracownia oferuje warsztaty rzemieślnicze, artystyczne, podróżnicze i serowarskie dla każdego.

  Kontakt:
  Zdroje 17, 87-321 Bartniczka
  tel.: 510-262-305
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Facebook: Pracownia na kółkach
  Więcej na stronie www

   
 • Park miejski i "Kopiec" w Górznie

  01.12.2013

  Zachęcamy do odwiedzenia Parku Miejskiego oraz "Dziewiczego Kopca" w Górznie z widokami na jezioro Górzno.

   
 • Wioska mydlarska

  11.07.2017

  Wioska Mydlarska znajduje się w miejscowości Fiałki, pięknie położonej wśród wzgórz, pól i lasów nieopodal Górzna. To wspaniałe miejsce odpoczynku ze względu na czyste powietrze i bogactwo natury. Wśród rosnących tu ziół znaleźć można mydlnicę lekarską - roślinę o właściwościach myjących i pieniących, przez wieki wykorzystywaną do pielęgnacji ciała i wyrobu mydła. Wioska mydlarska oferuje dzieciom i wycieczkom szkolnym warsztaty mydlarskie, podczas których maluchy własnoręcznie przygotują prawdziwe naturalne mydła, warsztaty olejarskie, zielarskie, a także wizytę w starej pralni, gdzie można wypróbować stare, ponad 100-letnie tradycyjne i zapomniane już techniki prania, maglowania i prasowania.

  Kontakt:
  Fiałki 27, 87-320 Górzno
  tel.: 507-689-920
  www.wioskamydlarska.pl
  Facebook: Teodoryk – Wioska Mydlarska

   
 • Kuźnia w Zaborowie

  13.05.2022

  Kuźnia oferuje warsztaty dla grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych. Możliwość zwiedzenia ponad 100- letniej kuźni, w której znajduje się zabytkowy miech kowalski i wiele innych tradycyjnych kowalskich narzędzi. Możliwość spróbowania swoich sił w kowalskim fachu. Możliwość zakupu oryginalnych pamiątek oraz prezentów. Kuźnia wystawia swoje wyroby oraz prowadzi warsztaty i pokazy sztuki kowalskiej również na imprezach plenerowych.

  Kontakt:
  Zaborowo 69, 87-320 Zaborowo
  tel.: 509-079-827 lub 517-627-838
  Więcej na stronie www
  Facebook: Kuźnia Mirosław Luda

   
 • Młyn wodny nad jez. Wapionka

  04.07.2014

  Zrekonstruowany młyn wodny w Górznie, pochodzący z 1766 roku i wpisany do ewidencji zabytków. Obecnie mieści tu restauracja. Sąsiedni budynek mieszkalny natomiast został odnowiony i zaadaptowany na hotel.