Wydarzenia

 • Czosnek niedźwiedzi już w pełnej krasie

  14.05.2024

  Uprzedzając pytania - tak, kwitnie! Wraz z majem rozpoczął się czas oczekiwania na kwitnienie rzadkiego w tej części Polski gatunku flory - czosnku niedźwiedziego Allium ursinum (Allium ursinum).

   
 • Majówka z GLPK 2024

  29.04.2024

  Co powiecie na majówkowy spacer przyrodniczy z przewodnikiem? Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy tradycyjnie już zaprasza dnia 2 maja br. (godz. 10:00 -13:00) na przyrodniczy spacer do rezerwatu "Szumny Zdrój". Wędrować będziemy ścieżką dydaktyczną, śladami naszych parkowych bohaterów - harcerki Zosia i strażnika Tadeusza. W programie:

   
 • Wojewódzki etap 23. edycji konkursu o parkach krajobrazowych w GLPK

  22.04.2024

  W ubiegły piątek 19 kwietnia 2024 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Rudzie odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe w Polski”, którego tegorocznym organizatorem był Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Sześć zespołów uczniów ze szkół podstawowych z regionu, reprezentujących sześć parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego rywalizowało o wejście na szczebel krajowy.

   
 • Spędź 10-lecie "Eskapady" z GLPK

  17.04.2024

  Gra terenowa "Górzno zwiedzamy i emisję zwalczamy" to tegoroczna propozycja Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego na aktywne spędzenie soboty 27 kwietnia razem z "ESKAPADĄ. Poznaj swój region z przewodnikiem", która w tym roku obchodzi 10 lat! Zabawa nawiązuje do realizowanego przez park projektu edukacyjnego „Nasza Misja – Niska Emisja” dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Weź udział w grze terenowej i zmierz się z 10 wyzwaniami na 10-lecie Eskapady! W załączeniu plakat informacyjny oraz regulamin ze szczegółami. 

  Liczba miejsc na udział w zabawie jest ograniczona. obowiązuje rejestracja - ZAPISY.

  Więcej informacji o akcji TUTAJ.

  Attachments:
  Nazwa plikuRozmiar pliku
  Plakat promocyjny2967 kB
  Plakat informacyjny3256 kB
  Regulamin gry terenowej690 kB
   
 • O "GLPK Gravel" 2024 w mediach

  15.04.2024

  Szybki, wściekły, niezapomniany! Tak gravelowy wyścig w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym GLPK Gravel 2024 skomentował Patryk Wrona "Velobird", dobrze znany w rowerowym środowisku youtuber, miłośnik kolarstwa, krajoznawstwa i długodystansowego ścigania na rowerze. Zapraszamy do przeglądania treści na jego kanale YouTube, w którym opublikował relację z imprezy gravelowej w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

  "VELOBIRD" - kanał YouTube

  Relację z gravelowych zmagań w naszym Parku przygotował także "Zielony F16", a właściwie Bartosz Oleńko - kolejny bardzo popularny w gravelowej społeczności youtuber i rowerowy influencer, miłośnik bikepackingu (rowerowych wypraw z podstawowym bagażem) oraz specjalista od rowerów gravelowych. Poniżej link do jego kanału na YouTube. Zachęcamy do objerzenia relacji i subskrybowania.

  "ZIELONY F16" - kanał YouTube

  Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy również przygotował własną wideorelację z wydarzenia, która dostępna jest na naszym kanale YouTube GLPK. W związku z licznymi zapytaniami o przebieg trasy tegorocznej edycji "GLPK Gravel" informujemy, iż pliki gpx są dostępne do pobrania TUTAJ.

   

Warto zobaczyć

 • Stałe ekspozycje w Ośrodku edukacji ekologicznej w Rudzie

  21.01.2024

  W Ośrodku Edukacji Ekologicznej GLPK w Rudzie (w godzinach funkcjonowania ośrodka) dla turystów i uczestników zajęć przyrodniczych dostępne są całoroczne ekspozycje: ekspozycja dawnych narzędzi leśnych, wystawa gablot entomologicznych, wystawa eksponatów gadów, ssaków i ptaków występujących na terenie GLPK.

   
 • Park miejski i "Kopiec" w Górznie

  01.12.2013

  Zachęcamy do odwiedzenia Parku Miejskiego oraz "Dziewiczego Kopca" w Górznie z widokami na jezioro Górzno.

   
 • Park linowy w Górznie

  03.07.2014

  Park linowy w Górznie zlokalizowany jest nad jeziorem Górzno, w bliskim sąsiedztwie Dziewiczego Kopca. Park oferuje 5 tras (o łącznej długości ok. 200 metrów):
  - dziecięca z pełną asekuracją siatkową
  - dziecięca (niska) - 8 przeszkód
  - średnia - 13 przeszkód
  - wysoka - 16 przeszkód
  - tyrolki

  Strona internetowa
  Profil Facebook

   
 • Pracownia na kółkach

  18.05.2017

  Skryta wśród lasów i pól Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, w dorzeczu Brynicy, niedaleko Górzna czeka na odkrycie przez spragnionych kreatywnego tworzenia oraz dobrych relacji ze sobą i przyrodą „Pracownia na kółkach wraz z Kozią Zagrodą”. Pracownia oferuje warsztaty rzemieślnicze, artystyczne, podróżnicze i serowarskie dla każdego.

  Kontakt:
  Zdroje 17, 87-321 Bartniczka
  tel.: 510-262-305
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Facebook: Pracownia na kółkach
  Więcej na stronie www

   
 • Kuźnia w Zaborowie

  13.05.2022

  Kuźnia oferuje warsztaty dla grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych. Możliwość zwiedzenia ponad 100- letniej kuźni, w której znajduje się zabytkowy miech kowalski i wiele innych tradycyjnych kowalskich narzędzi. Możliwość spróbowania swoich sił w kowalskim fachu. Możliwość zakupu oryginalnych pamiątek oraz prezentów. Kuźnia wystawia swoje wyroby oraz prowadzi warsztaty i pokazy sztuki kowalskiej również na imprezach plenerowych.

  Kontakt:
  Zaborowo 69, 87-320 Zaborowo
  tel.: 509-079-827 lub 517-627-838
  Więcej na stronie www
  Facebook: Kuźnia Mirosław Luda