Wydarzenia

 • Wakacje z biblioteką 2024

  24.06.2024

  Serdecznie zapraszamy do zapisów na ,,Wakacje w bibliotece'' z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Brodnicy! Tradycyjnie nie zabraknie również spotkań z Górznieńsko-Lidzbarskim Parkiem Krajobrazowym.

   
 • "Bocian biały" - zachwycający film dokumentalny

  20.06.2024

  Bocian biały to jeden z symboli polskiej przyrody. Jego widok jest na stałe wpisany w krajobraz pól, łąk i wsi. Bociany można spotkać na terenach rozciągających się od północnej Afryki, poprzez niemal całą Europę, aż po zachodnie krańce Azji. Co piąty bocian na świecie pochodzi właśnie z Polski. Zachęcamy do objerzenia filmu, w którym towarzyszono ptakom przez cały sezon lęgowy. Śledzono trudy, z jakimi zmagają się bociany po przylocie do kraju i z wysiłkiem budują swoje wielopokoleniowe gniazda. Jesteśmy świadkami przyjścia na świat potomstwa i pierwszych kroków młodych bocianów w trudnej sztuce samodzielnego latania, a na koniec sprawdzimy, jak bociany przygotowują się do przebycia tysięcy kilometrów na zimowanie.

  LINK

   
 • wJANKi w Górznie 2024

  17.06.2024

  Po raz kolejny, a dokładniej 11-ty jesteśmy z "wJANkami w Górznie". To klimatyczne wydarzenie zlokalizowane na rynku w Górznie, podczas którego wśród wielu atrakcji znajdziecie nasze stoisko promocyjno-edukacyjne. Tradycyjnie na uczestników czekać będzie konkurs w formie zabawy plenerowej z nagrodami. Tematem przewodnim zadań będzie BOCIAN - nieprzypadkowo, gdyż w tym rok odbywać się będzie VIII Międzynarodowy Spis Bociana Białego. Do zobaczenia!

   
 • Drzewo Roku 2024

  12.06.2024

  Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zgłosiło do Ogólnopolskiego Konkursu Drzewo Roku 2024 kasztanowiec rosnący w Parku Ludowym im. Wincentego Witosa w Bydgoszczy. Drzewo znalazło się w finale konkursu. Finałowe głosowanie odbywa się od 1 do 30 czerwca 2024 roku. Zachęcamy do oddawania głosów na to piękne drzewo oraz upowszechnienia informacji o jego udziale w konkursie. Kasztanowiec reprezentuje województwo kujawsko-pomorskie.
   
 • Dzień Dziecka z wędką

  04.06.2024

  W dniu 2 czerwca (niedziela) w Górznie odbyły się zawody wędkarskie z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowane przez Koło Wędkarskie Górzno. Co roku impreza cieszy się ogromną popularnością. W tym roku prawie 130 młodych wędkarzy sprawdzało swoje umiejętności nad jeziorem Młyńskim. Wydarzeniu partneruje Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

   

Warto zobaczyć

 • Park miejski i "Kopiec" w Górznie

  01.12.2013

  Zachęcamy do odwiedzenia Parku Miejskiego oraz "Dziewiczego Kopca" w Górznie z widokami na jezioro Górzno.

   
 • Hola Alpaca - Alpakarnia Okalewo

  30.06.2022

  Alapakarnia Okalewo to miejsce, które powstało z miłości do zwierząt oraz wsi. W ofercie są spacery z alpakami, wizyta w alpakarni, organizacja imprez m.in. urodzin, pikników rodzinnych, a także zajęcia alpakoterapii. Na każdy spacer oraz wizytę w zagrodzie należy się wcześniej umówić. Liczba osób uczestniczących w spacerze nie może przekraczać pięciu osób.

  Kontakt:
  Okalewo 6, 87-510 Skrwilno
  tel. 882 090 029
  Facebook: Hola Alpaca - Alpakarnia Okalewo
  Więcej na stronie www

   
 • Muzeum leśne

  15.07.2014

  W 2005 roku przy Nadleśnictwie Lidzbark powstało muzeum leśne. Zgromadzono tam tablice dotyczące zagadnień leśnych, eksponaty zwierząt, przekroje drewna różnych gatunków drzew oraz sprzęt i urządzenia stosowane dawniej w leśnictwie. Można tu zobaczyć m.in. pierwszy komputer nadleśnictwa, sprzęt do żywicowania, sprzęt do pomiaru i cechowania drewna, starą centralkę telefoniczną, urządzenia stosowane w ochronie lasu. Muzeum można zwiedzać samodzielnie w dni robocze w godz. 7:00-15:00. Więcej.

   
 • Kuźnia w Zaborowie

  13.05.2022

  Kuźnia oferuje warsztaty dla grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych. Możliwość zwiedzenia ponad 100- letniej kuźni, w której znajduje się zabytkowy miech kowalski i wiele innych tradycyjnych kowalskich narzędzi. Możliwość spróbowania swoich sił w kowalskim fachu. Możliwość zakupu oryginalnych pamiątek oraz prezentów. Kuźnia wystawia swoje wyroby oraz prowadzi warsztaty i pokazy sztuki kowalskiej również na imprezach plenerowych.

  Kontakt:
  Zaborowo 69, 87-320 Zaborowo
  tel.: 509-079-827 lub 517-627-838
  Więcej na stronie www
  Facebook: Kuźnia Mirosław Luda

   
 • Młyn wodny nad jez. Wapionka

  04.07.2014

  Zrekonstruowany młyn wodny w Górznie, pochodzący z 1766 roku i wpisany do ewidencji zabytków. Obecnie mieści tu restauracja. Sąsiedni budynek mieszkalny natomiast został odnowiony i zaadaptowany na hotel.