Wydarzenia

 • Aktywizacja młodzieży NEET

  27.08.2021

  Informujemy, iż na terenie woj. kujawsko-pomorskiego realizowany jest projektu nr. POWR.01.02.01-04-0105/19, pt: „Aktywizacja młodzieży NEET” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Celem głównym projektu są wyższe możliwości zatrudnieniowe 100 osób (60 Kobiet i 40 Mężczyzn) uczestniczących w projekcie, uzyskane poprzez ich udział w indywidualnych programach aktywizacji zawodowej, realizowanych w okresie trwania projektu, tj. 01.01.2020-31.10.2021r. Uczestnikami projektu są wyłącznie młode osoby fizyczne, zamieszkujące na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego, w tym osoby z niepełnosprawnościami, w wieku 15-29 lat. Projekt jest skierowany wyłącznie do osób biernych zawodowo, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu tzw. młodzież NEET. Projekt przewiduje objęcie wsparciem 100 osób (60K i 40M) w tym co najmniej 50% osób o niskich kwalifikacjach i 30% osób zamieszkujących miasta średnie, w tym miasta tracące funkcje społeczno-gospodarcze. Więcej informacji w materiałach:

  Opis projektu

  Plakat i ulotki

   
 • Ochrona przyrody w środowisku miejskim

  24.08.2021
  W dniach 8-9 września 2021 r. Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, Urząd Miejski w Białymstoku oraz Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizują wirtualne I Międzynarodowe Forum Dyskusyjne Nauka w praktyce: Ochrona przyrody w środowisku miejskim (http://sip2021.pl/, https://biologia.uwb.edu.pl/aktualnosci/nauka-w-praktyce-ochrona-przyrody-w-srodowisku-miejskim-791/ )
   
  Wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą ochroną fauny i flory, jak również zależnościami między człowiekiem i przyrodą w środowisku miejskim, gorąco zapraszamy do wysłuchania referatów i udział w dyskusji.
   
  Wystąpią m. in. prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, dr hab. Tomasz Szymura, prof. UWr., dr hab. Magdalena Szymura, prof. UWr., dr hab. inż. Michał Ciach, profesor UR, dr Marek Bartoszewicz i wiele innych specjalistów-naukowców zaangażowanych w badaniach bioróżnorodności oraz w ochronę przyrody w miastach.
   
  Międzynarodowe spotkanie odbędzie się online i jest całkowicie bezpłatne. Wymagana jest jedynie rejestracja pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Otrzymają Państwo we wrześniu link do sesji naukowych.
   
 • ZIELONY DETEKTYW 2021 - ZAGADKA NR 10

  04.08.2021

  Zagadka nr 10: Rozpoznaj i podaj nazwę gatunkową grzyba z rozsypanki nr 10 (w załączniku).

  Zapoznaj się z zasadami udziału w konkursie.

  Rozstrzygnięcie dn. 06.08.2021 r.
  Nagrodę wygrywa Oliwier Jahnke
  Poprawna odpowiedź: Soplówka jeżowata

  Attachments:
  Download this file (Rozsypanka nr-10.pdf)Rozsypanka nr 10648 kB
   
 • Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021

  04.08.2021

  Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła 18. edycję Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021. By móc konkurować z produktami z całej Polski konieczny jest udział w etapie regionalnym, którego koordynatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

  Zgłoszenia przyjmujemy poprzez aplikację konkursową https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/ do 5 września 2021 r.

  O Certyfikaty POT mogą się ubiegać: wydarzenia cykliczne, pakiety usług turystycznych – imprezy turystyczne, obiekty, szlaki, miejsca – obszary.

   
 • Znawcy parków krajobrazowych z Więcborka

  13.07.2021

  Karolina Buława, Wiktoria Obara i Emil Angutek, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Więcborku (powiat sępoleński), zdobyli trzecie miejsce w ogólnokrajowym konkursie „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. Ich wiedza i umiejętności pozwoliły na pokonanie w finale reprezentacji jedenastu województw. Laureaci, ich rodzice i nauczyciele spotkali się wczoraj (12 lipca) z marszałkiem Piotrem Całbeckim i wicemarszałkiem Zbigniewem Sosnowskim. Młodzi goście zostali uhonorowani tytułem Dziecięcej Twarzy Regionu Kujawsko-Pomorskiego.

  - Tak wysokie miejsce jest efektem ciężkiej pracy uczniów, ich rodziców, opiekunów oraz zaangażowania naszych instytucji promujących walory przyrodnicze regionu. To wspaniałe, że właśnie poprzez młodych ludzi możemy zwracać uwagę na piękno środowiska przyrodniczego - mówił marszałek Piotr Całbecki. 

   

Warto zobaczyć

 • Jezioro Czarny Bryńsk

  20.02.2014

  Malownicze, śródleśne jezioro leżące w granicach rezerwatu florystycznego "Czarny Bryńsk". Nad brzegiem jeziora rośnie rzadka w tej części Polski szuwarowa roślina - kłoć wiechowata. Na powierzchni wody zaobserwować można skupienia grzybieni białych. Natomiast na przylegającym do jeziora torfowisku (objętym ochroną ścisłą) występują inne chronione gatunki roślin tj.: rosiczka okrągłolistna, przygiełka biała, bagnica torfowa.

   
 • Głaz na trójstyku

  03.07.2014

  Symboliczny głaz narzutowy znajdujący się na styku trzech województw - kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. W tym miejscu przebiegła również niegdyś granica pomiędzy dwoma zaborami: pruskim i rosyjskim.

   
 • Pracownia na kółkach

  18.05.2017

  Skryta wśród lasów i pól Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, w dorzeczu Brynicy, niedaleko Górzna czeka na odkrycie przez spragnionych kreatywnego tworzenia oraz dobrych relacji ze sobą i przyrodą "Pracownia na kółkach wraz z Kozią Zagrodą". Pracownia oferuje warsztaty rzemieślnicze, artystyczne, podróżnicze i serowarskie dla każdego. Więcej.

  Profil Facebook

   
 • Tor tubingowy w Małym Leźnie

  20.07.2014

  Tubing jest nową forma atrakcji, cieszącą się dużą popularnością. Pod tą angielską nazwą kryje się jazda po śniegu lub specjalnych matach na nadmuchanych oponach. Tor tubingowy w Małym Leźnie dostępny jest zarówno w zimę, jak i latem. Zbudowany jest ze specjalnie profilowanych zakrętów i przypomina nieco tor saneczkowy. Zimą tor wypełniony jest śniegiem, natomiast latem jeździmy po specjalnych matach. Z zabawy mogą korzystać nie tylko dzieci, ale i dorośli. Kontakt: „Stajnia Leźno”, Małe Leźno 44, tel. (56) 49 35 607, kom. 731 931 236.
  Profil Facebook

   
 • Mały ogród zoologiczny

  03.07.2014

  Mały ogród zoologiczny w Ośrodków Hodowli Zwierzyny w Konopatach, z zagrodami dla dzików, bażantów, muflonów i danielów. Przebiega tu również ścieżka dydaktyczna przeznaczona do samodzielnego zwiedzania, czynna przez cały rok.