Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy zachwyca pięknem puszczańskich lasów, szumem wiekowych dębów i zapachem kwiecistych łąk. Jest miejscem gdzie najmłodsi i Ci trochę starsi zmieniają się w naukowców i badaczy zgłębiających tajniki przyrody. Wędrują oni szlakiem ścieżki "Wilczełyko" gdzie szukają widłaka jałowcowatego, dowiadują się dlaczego nie warto zjadać owoców wawrzynka wilczełyko i jakie tajemnice kryją śródleśne oczka wodne. Dowiadują się, że grab to nie buk, a wierzba nie musi być tylko płacząca. W drodze do "Dębu Rzeczypospolitej" wsłuchują się w odgłosy wojsk Jagiełły odpoczywających dawno temu pod pod pomnikowym drzewem oraz szukają ukrytych wśród liści  zadań by udowodnić, że wiedzą jak dbać o przyrodę, która nas otacza. Potrafią też wsłuchać się w szum rzeki Brynicy, bystrotoków rezerwatu "Szumny Zdrój" oraz spojrzeć w tafle jeziora Górzno i Młyńskiego by zbadać jakie pierwiastki kryją się w wodzie. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy rzuca swój urok na każdego, kto choć raz przybędzie w to wyjątkowe miejsce, nie pozwala o sobie zapomnieć.

Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy prowadzi szeroką działalność w zakresie edukacji ekologicznej. Zajęcia mogą odbywać się w terenie na przyrodniczych ścieżkach dydaktycznych, jaki i w sali edukacyjnej Ośrodka Edukacji Ekologicznej mieszczącego się w osadzie leśnej Ruda - 4 km od Górzna (poniżej mapka z dojazdem). Prowadzone są w atrakcyjnej formie z wykorzystaniem różnorodnych pomocy dydaktycznych i sprzętu badawczego. Uczestnicy zajęć doskonalą umiejętność obserwacji środowiska i organizmów w nim żyjących, uczą się patrzeć i kulturalnie zachowywać wobec otaczającej przyrody. Zielone lekcje bardzo często wzbogacane są zajęciami plastycznymi. Dzieci uczą się poprzez zabawę. Tematyka warsztatów zawsze dopasowywana jest do wieku dzieci i młodzieży oraz ustalana wcześniej z opiekunem grupy. Przygotowano także bloki tematyczne dedykowane osobom dorosłym. Park organizuje również zajęcia wyjazdowe - w szkołach, świetlicach, ośrodkach kultury oraz innych tego typu placówkach, a także e-lekcje (warsztaty online).

Wszystkie zajęcia są całkowicie bezpłatne. Zgłoszenie chęci uczestnictwa można dokonywać telefonicznie lub mailowo. Preferowana i optymalna liczebność osób w grupie to max. 30 osób. Zajęcia i warsztaty prowadzimy od poniedziałki do piątku w godz. 8:00 - 15:00.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą OFERTĄ EDUKACYJNĄ 2022-23.

Zapraszamy również do obejrzenie GALERII ZDJĘĆ.

KONTAKT:
Barbara Beszczyńska - specjalista ds. edukacji ekologicznej
tel.  (56) 49 18 151
kom. 512 241 163
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.