W sobotę dn. 21.02.2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbyła się międzypokoleniowa gra terenowa o nazwie „Szlakiem legend wokół jeziora Górzno”, zorganizowana przez Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy w ramach obchodów Dnia Przewodnika Turystycznego. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pogoda również dopisała i zachęcała do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Uczestnicy w 2-3 osobowych zespołach musieli zmierzyć się z około 6-kilometrową trasą, na której rozmieszczono punkty z zadaniami do rozwiązania. Każda z grup otrzymała terenową kartę pracy, mapę z naniesioną trasą i punktami oraz scenariusz opisujący przebieg ścieżki. Zadania poruszały tematykę górznieńskich legend takich jak: o dzwonach kościelnych, topielcu, dziewiczym kopcu czy też czarnym kocie. Podążając wokół jeziora Górzno uczestnicy odwiedzali kolejne miejsca, z którymi wiązały się owe ludowe opowiastki.

Pełne energii ekipy ruszały w teren od godz. 10:00, jedna po drugiej w 2-minutowych odstępach. Po około 1,5-godzinnej wędrówce zawodnicy docierali do mety, zmęczeni ale zadowoleni. Trzy zespoły, które poprawnie rozwiązały najwięcej zadań w najkrótszym czasie zostały nagrodzone. Nagrodą wyróżniono także najmłodszego uczestnika zabawy oraz najbardziej ubłoconego. Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ.

Organizatorzy: Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górznie.

Partnerzy: Koło Przewodników PTTK z województwa kujawsko-pomorskiego, Kujawsko-Pomorskie Towarzystwo Turystyczne "Guide" przewodnicy niezrzeszeni oraz parki krajobrazowe z województwa kujawsko-pomorskiego.

Tomasz Górny
GLPK