W niedzielę 31 maja, na rynku w Górznie odbył się piknik ekologiczny z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież poprzez zabawę i zajęcia warsztatowe poruszały zagadnienia oszczędzania energii, ochrony powietrza, gospodarki odpadami oraz innych działań proekologicznych. Sercem pikniku było miasteczko edukacyjne, w którym rozgrywał się główny konkurs o nazwie „Stempelki wiedzy”. Konkurs polegał na zdobyciu 7 stempelków, które uczestnicy otrzymywali po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania zadane na poszczególnych stoiskach edukacyjnych. Każde ze stoisk dotyczyło innej tematyki, łączyła je jednak wspólna idea – propagowanie energooszczędności, recyklingu oraz promowanie walorów przyrodniczo-turystycznych parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego. Wypełnione stemplami karty pracy należało następnie wrzucić do urny, z której wylosowano 10 osób. Wylosowane osoby rywalizowały na głównej scenie o nagrodę w postaci roweru górskiego.

Konkurs ten był jednak tylko jedną z wielu atrakcji. Wzrok dzieci przykuwały pokazy chemiczne prezentowane na scenie oraz ogromne bańki mydlane, które same robiły. Bogaty program pikniku oferował również zabawy sprawnościowe oraz quizy z drobnymi nagrodami takimi jak: maskotki, roboty solarne, gry logiczne, drewniane łamigłówki. Cała impreza odbywała się w atmosferze uśmiechu i frajdy. Radość dzieci – bezcenna! Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.

 

Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, Urząd Miasta i Gminy Górzno.