W dniach 17-18 czerwca przy siedzibie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Czarnym Bryńsku odbył się plenerowy piknik edukacyjny dla dzieci szkół podstawowych, zorganizowany w ramach kampanii promocyjno-edukacyjnej „Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”. To kolejna, po niedawnym „Dniu Dziecka” w Górznie, impreza promująca walory przyrodnicze GLPK ale i edukująca najmłodszych w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz rozwijająca prośrodowiskowe nawyki i postawy.

W dwudniowych spotkaniach warsztatowych w Czarnym Bryńsku uczestniczyło około 500 dzieci z dziesięciu placówek szkolnych województwa kujawsko-pomorskiego. Zajęcia odbywały się na stanowiskach edukacyjnych rozmieszczonych przy siedzibie GLPK oraz na leśnej ścieżce dydaktycznej „Wilczełyko”. Dzieci z dużym zainteresowaniem brały udział w przygotowanych konkursach, grach i zabawach sprawnościowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe koszulki i czapeczki. Przewidziano także ciepły posiłek „kuchni polowej”. Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym profilu Facebook.

Kampania promocyjno-edukacyjna zrealizowana została w ramach projektu wdrażanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.