Plusz, gałganki, modelina, farbki i kredki, a może materiały z recyklingu? Liście odciśnięte na papierze? Wyklejanki i wycinanki? Wybierz technikę, przygotuj pracę na wybrany temat, przyślij ją do nas i wygraj fantastyczne nagrody – zestawy klocków LEGO oraz plecaki z gadżetami przydatnymi podczas podróży.

Razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszamy najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym, którego motywem przewodnim jest przyroda i parki krajobrazowe. W naszym regionie mamy aż dziesięć takich parków! Chroni się w nich różne gatunki roślin i zwierząt, ich siedliska, ale również zamki i inne zabytki, żeby w przyszłości mogły się nimi cieszyć kolejne pokolenia. W parkach odbywają się między innymi warsztaty ekologiczne, lekcje przyrodnicze, festyny i wiele innych ciekawych wydarzeń.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

To właśnie parki krajobrazowe są motywem przewodnim i inspiracją dla naszego konkursu plastycznego. Lubisz spacerować po lesie? Spędzać czas na łonie natury? Znasz się na kwiatach i ziołach? Wiesz, jak długo rośnie drzewo? Co można robić w parkach krajobrazowych? W takim razie wybierz jeden z tematów konkursowych i daj się ponieść przyrodniczej wyobraźni.

TEMATY KONKURSOWE

  • SuperRoślina – za pomocą dowolnej techniki plastycznej zaprezentuj drzewo lub roślinę objętą ochroną (praca płaska, format: maks. A3).
  • Czas na zwiedzanie! – przygotuj plakat zachęcający do zwiedzania parków krajobrazowych i dbania o przyrodę (praca płaska, format: maks. A3).

Do wygrania zestawy klocków lego i pakiety wycieczkowicza!

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Na Wasze prace czekamy do 17 czerwca 2021 roku.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu.