W ubiegłą sobotę 25 września 2021 r., już po raz szósty z powodzeniem odbyła się Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna "Razem do trójstyku". Wzorem lat ubiegłych zawodnicy sztafety, w grupach pieszych (nordic walking), biegowych i rowerowych, wyruszyli z Górzna (woj. kujawsko-pomorskie), Lidzbarka (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Lubowidza i Żuromina (woj. mazowieckie), aby w pięknych okolicznościach przyrody GLPK, spotkać się przy symbolicznym głazie znajdującym się styku 3 województw. Na trójstyku uczestnicy mogli skorzystać z oferty stoiska promocyjnego Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, Miasta i Gminy Lubowidz oraz Powiatu Żuromińskiego. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku zaprezentował wystawę prac Grupy Fotograficznej ISSO. Po oficjalnych przemówieniach i posiłku wszystkie sztafety zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Sztafeta "Razem do trójstyku" organizowana jest nieprzerwanie od 2016 roku we współpracy z PTTK, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górznie, MGOK w Lidzbarku, Miastem i Gminą Lubowidz oraz Stowarzyszeniem "Wagon inicjatyw". Do zobaczenie za rok!

Warto nadmienić również, że w ramach ubiegłorocznego jubileuszu 70-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przeprowadzono nasadzenia tzw. Drzew Dziedzictwa PTTK. Pod hasłem „Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń" na terenie całego kraju zasadzono ponad 320 takich drzew, oznaczonych przez 70 specjalnie zaprojektowanych tabliczek identyfikacyjnych. Jedno z drzew zasadzono również na "Trójstyku". Pobierz dedykowaną aplikację "Drzewa PTTK" i wyrusz w Polskę, by podążyć szlakiem drzew dziedzictwa PTTK, gdzie grupy turystów i krajoznawców upamiętniły siedem dekad wspólnego poznawania dziedzictwa naturalnego i historycznego naszej ojczyzny.

Link do aplikacji mobilnej