W miniony wtorek tj. 31 maja 2022 r. w Europejskim Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu odbył się Dzień Dziecka. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział wiele polskich i ukraińskich dzieci. Impreza została zorganizowana przez Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży we współpracy z Województwem Kujawsko-Pomorskim i była połączona z Festiwalem Ekologicznym nowo powstałego klubu ekologicznego Atmosfera. Na dzieci czekało wiele atrakcji w formie zabaw, konkursów i słodkich przekąsek. O edukację przyrodniczą zadbali pracownicy parków krajobrazowych: Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego i Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

Na stoiskach parków można było m.in. wykonać breloczki ze skóry ekologicznej z sylwetką lub tropem wilka, odciskać w piasku tropy zwierząt i stworzyć własny atlas zwierząt przy użyciu pieczątek i szablonów. Przy stoisku Krajeńskiego Parku Krajobrazowego można było także zakręcić  kołem fortuny z pytaniami przyrodniczymi i wygrać drobne upominki. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy zaprezentował naturalne i sztuczne eksponaty przyrodnicze oraz przygotował zabawy logiczne i plastyczne. Ponadto dzieci miały okazję obserwować preparaty przyrodnicze pod mikroskopem binokularnym. Za pomocą plansz i tablic edukacyjnych dzieci rozpoznawały ptaki, ssaki a nawet odgłosy leśnych zwierząt. Impreza przebiegła w wesołej atmosferze.

Z okazji minionego Dnia Dziecka, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy oraz Krajeński Park Krajobrazowy  życzą wszystkim dzieciom dużo radości i stale uśmiechniętej buzi!

Ź: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/aktualnosci-srodowisko/38763-dzien-dziecka-w-europejskim-centrum-wspolpracy-mlodziezy-w-toruniu?fbclid=IwAR031-JO0usywekiTcZgwHe5pZDlTWLZLS5Hlp_jT4ODUTdcW1hiucZzGCI

Tekst i zdjęcia : Agnieszka Szliep KPK, Tomasz Górny GLPK