W ubiegłą sobotę 24.08.2013 przy Hali Sportowej w Górznie odbył się festyn "Lato w Parkach" zorganizowany przez Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Podczas imprezy przygotowano terenową zabawę edukacyjno-przyrodniczą, polegającą na poszukiwaniu punktów przy użyciu mapy oraz rozwiązywaniu zadań o tematyce przyrodniczej. Każdy z uczestników otrzymał Kartę Terenową do wypełnienia oraz mapę z zaznaczonymi punktami. W zabawie wzięło udział łącznie ponad 100 osób. Byli to zarówno zawodnicy pracujący indywidualnie, jak i grupy kilkuosobowe, rodzice z dziećmi. Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody tj. rower górski za pierwsze miejsce, aparat fotograficzny za drugie oraz odtwarzacz mp4 za trzecie. Pierwsze dwa miejsce zostały rozstrzygnięte jednoznacznie. O zajęciu trzeciego miejsca zadecydowała dogrywka w postaci 10 dodatkowych pytań z zakresu dziedzictwa przyrodniczego województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystkim wygranym gratulujemy.

Na stoisku Górznieńsko-Lidzbarski Parku Krajobrazowy organizował konkursy z upominkami w postaci książek oraz "parkowych" gadżetów. Stoisko było również punktem zbierania pieczątek na tzw. paszportach turystycznych. Ten kto przybył na festyn mógł ponadto zdegustować wędzonego jesiotra i pstrąga przygotowane przez Lokalną Grupę Rybackiej "Drwęca". Na straganach z ekologiczną żywnością można było skosztować oraz zakupić ciasta i chleby domowego wypieku, wędliny, przetwory, sery, soki, herbatki oraz nalewki ziołowe. Dostępny był również punkt z wyrobami kowalstwa artystycznego i rękodzieła, a także wydawnictwami ekologicznymi. O dobrą muzyczną oprawę zadbał zespół "Karolina i Piotr".

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ na profilu Facebook.

Festyn został zorganizowany w ramach zadania „Przygotowanie i organizacja ekologicznych pikników edukacyjnych – LATO W PARKACH” projektu Samorządu Województwa pn. Kampania promocyjna i informacyjna dotycząca dziedzictwa przyrodniczego i ochrony przyrody na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, który otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa 2. Zachowanie i racjonalne użytkowanie środowiska, Działanie 2.6. Ochrona i promocja zasobów przyrodniczych.

Składamy serdeczne podziękowania wystawcom, którzy przyczynili się do wzbogacenia oferty festynu oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy.