Rok 2017 ogłoszony został Rokiem Rzeki Wisły. W celu uczczenia Królowej Polskich Rzek w dniach 12-15 sierpnia w kilku miastach województwa kujawsko-pomorskiego (Włocławek, Ciechocinek, Toruń) odbył się Festiwal Wisły. Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy również uczestniczył w tym wydarzeniu.

Festiwal Wisły był okazją do spotkania z tą wspaniałą rzeką i jej bliższego poznania. W czasie kilku dni zaprezentowały się różnorodne jednostki pływające, w tym również rekonstrukcyjne, jak szkuty, galary i baty. Oprócz tego przygotowano cały szereg stanowisk edukacyjnych i prezentujących smaki nadwiślańskie.
Pracownicy GWPK pojawili się na Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławsku w dniu 12 sierpnia 2017 roku, gdzie wraz z kilkoma innymi Parkami Krajobrazowymi województwa (Brodnicki Park Krajobrazowy, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, Nadgoplański Park Tysiąclecia) zaprezentowali  odwiedzającym walory przyrodnicze i kulturowe swoich Parków. Na stoiskach Parków goście mogli zapoznać się z informacjami na ich temat i otrzymać materiały promocyjne. Przygotowano także szereg atrakcji dla dzieci - koła wiedzy, puzzle, czy warsztaty entomologiczne.