15 sierpnia 2017r. obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego oraz 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku odbył się Festyn Żołnierski pod patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Bartosza Kownackiego, na którym pojawili się także pracownicy Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.

Żołnierze z jednostek i instytucji dyslokowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przygotowali dla odwiedzających mnóstwo atrakcji. Obchody święta uświetniły Rosomaki, Leopardy oraz ciężki sprzęt militarny. Na najmłodszych czekała specjalna strefa zabaw, Muzeum Wojsk Lądowych zorganizowało statyczny pokaz historycznego sprzętu wojskowego. Zwiedzanie wojskowej wystawy umilały koncerty i występy zespołów artystycznych, a dla miłośników wojskowej kuchni nie zabrakło żołnierskiego poczęstunku..
Stoisko edukacyjne GWPK przyciągało zarówno dorosłych, zainteresowanych walorami przyrodniczymi i turystycznymi Parku, jak i dzieci. Starsi mogli otrzymać mapy i przewodniki po GWPK oraz szereg kart edukacyjnych, na młodszych czekało wyzwanie - ułożenie puzzli przyrodniczych. Na sąsiednich stanowiskach należących do Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego i Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia odwiedzający mogli nauczyć się rozpoznawać niektóre gatunki ptaków i roślin oraz zagrać w gry edukacyjne.