Urząd Marszałkowski organizuje w dniach 1 i 2 października w Hotelu Zajazd Fojutowo (Fojutowo, powiat tucholski) konferencję „Obszary chronionego krajobrazu w województwie kujawsko-pomorskim – zakres czynnej ochrony ekosystemów”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Na zapisy czekamy do 26 września do godz. 12.
      Celem konferencji będzie podjęcie merytorycznej dyskusji na temat obszarów chronionego krajobrazu w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach konferencji przekazane zostaną informacje dotyczące założeń realizacji projektu pn. „Opracowanie dokumentacji projektowych w sprawie obszarów chronionego krajobrazu w zakresie oceny stanu zachowania i wartości krajobrazów wyróżnionych z elementami audytu krajobrazowego”. Wykonawca usługi głównej (dokumentacji OCHK) przedstawi stan jego bieżącej realizacji.

Poruszone zostaną również zagadnienia ogólne dotyczące utrzymania stabilności ekosystemów i procesów ekologicznych oraz zachowania różnorodności biologicznej, a także ochrony gatunkowej roślin i zwierząt na obszarach chronionych województwa kujawsko-pomorskiego.Jednym z głównych punktów programu będą także warsztaty wraz z zajęciami terenowymi dotyczące czynnej ochrony ekosystemów na obszarach chronionych województwa kujawsko-pomorskiego w aspekcie ochrony grzybów.

  • Zaproszenie z programem konferencji
  • Plakat
        Prosimy o potwierdzenie przyjęcia zaproszenia do dnia 26 września do godz. 12: tel. (56) 62-15-925 lub 660-702-232, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Opracowanie:
Departament Środowiska oraz
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego