Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy zaprasza na obchody Światowego Dnia Mokradeł w dniu 1 lutego 2019!

W tym roku Światowy Dzień Mokradeł obchodzimy pod hasłem „Mokradła a zmiany klimatu”. W ramach obchodów święta zapraszamy młodzież oraz lokalne społeczności z Kowala i okolic do wysłuchania prelekcji na temat bagien i mokradeł połączonej z pokazem filmu „Bagna są dobre!”

W trakcie prelekcji omówione zostaną znaczenie i cele ochrony terenów podmokłych oraz prezentacja Obszarów Natura 2000 znajdujących się w granicach Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.

„Bagna są dobre!” to dokument przyrodniczy, który powstał w ramach projektu przywracania wody na Polderze Północnym Parku Narodowego „Ujście Warty”. Jest to piękna opowieść, ukazująca bogactwo życia na terenach podmokłych. Film zdobył szereg nagród, między innymi nagrodę dla Najlepszego Filmu Edukacyjnego na XVII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi oraz Grand Prix festiwalu FilmAT, w kategorii polskiego filmu ekologicznego.

Spotkanie odbędzie się w dniu 01.02.2019 w Pracowni Dydaktycznej Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego przy ul. Kołłątaja 24 w Kowalu, w godzinach 11:00-13:00.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Zapraszamy zainteresowane osoby do zapisów pod numerem telefonu: 728 989 858 lub (54) 284-22-26