Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu zamieszczonego na naszym profilu w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!” Zadanie konkursowe polegało na odgadnięciu, jakie stworzenia kryją się na rozpikselowanych ilustracjach.

Spośród wszystkich zgłoszeń, jakie wpłynęły na konkurs, tylko jedno zawierało prawidłowe odpowiedzi – było to zgłoszenie nadesłane przez Michała Karkuszewskiego, który otrzymuje nagrodę główną!

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że zadanie było trudne. W pewnych przypadkach podejrzewamy także złośliwe działanie autokorekty – dlatego też każdy z uczestników otrzyma upominek. Na początku przyszłego tygodnia zielony edukator przy GWPK odwiedzi szkoły, których uczniowie brali udział w konkursie i osobiście wręczy nagrody.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy! Życzymy także dalszych chęci do zgłębiania tajemnic przyrody.

Jednocześnie zapraszamy do udziału w konkursie „POZNAJEMY POLSKIE SOWY", w którym do wygrania jest całodniowa wycieczka do Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego (więcej informacji tutaj).

 

Rozwiązanie:

Rozwiązania zagadek przyrodnczych