Nadeszła jesień, a wraz z nią upragniony sezon grzybowy. Z tej okazji 14 października br.  Gostynińsko- Włocławski Park Krajobrazowy w Kowalu zorganizował wielkie grzybobranie. Spotkanie rozpoczęła prelekcja pt. „Grzyby jadalne, chronione i ciekawe”, którą poprowadziła przyrodnik biolog- pani Jadwiga Wiśniewska. Po krótkim wstępie teoretycznym, który przygotował uczestników do świadomego zbierania grzybów oraz przekazaniu wielu cennych wskazówek grupa udała się autokarem  w okolice Jeziora  Lubiechowskiego. Tam rozpoczęła się lekcja- grzybobranie w praktyce.

Uczestnicy rozpoczęli poszukiwania grzybów, ale i innych cennych „darów lasu”. W związku z tym, że pogoda była zaskakująco łaskawa, spacer w takich okolicznościach przyrody był samą przyjemnością, a koszyki pełne grzybów były tylko dopełnieniem.

Na zakończenie spotkania odbyło się podsumowanie i ocena zebranych grzybów. Okazało się, że wszystkie zebrane zbiory są jadalne, tak więc zaplanowana prelekcja była pomocna w usystematyzowaniu wiedzy. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem oraz wymianą doświadczeń.