Wydarzenia

 • Światowy Dzień Ochrony Środowiska- TORUŃ

  02.06.2021

  Toruń świętuje Dzień Ochrony Środowiska

  PIKNIK w PARKU na BYDGOSKIM PRZEDMIEŚCIU

  5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jest to najważniejsze, najszerzej obchodzone i jedno z najstarszych świąt ekologicznych, ustanowione w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

  W tym dniu Prezydent Miasta Torunia wraz ze współorganizatorami zaprasza mieszkańców na ekopiknik, który wystartuje o godzinie 11.00 przy amfiteatrze w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. W spokojnej weekendowej atmosferze będzie można podyskutować nad palącymi problemami środowiska. Ponadto dla uczestników przygotowano szereg atrakcji: grę terenową, przedstawienie Teatru Vaska oraz warsztaty ogrodnicze. Na przyrodniczo-historyczny spacer po osobliwościach Parku zaprosi Szczepan Burak, a na stoiskach informacyjnych partnerów dowiedzieć się będzie można min. jak uzyskać dofinansowanie do ekologicznych inwestycji, jak dbać o zasoby naturalne, jak postępować z odpadami, gdzie w okolicy czeka na nas nieskażona natura.

   
 • ESKAPADA- poznaj swój region z przewodnikiem!

  17.05.2021

  Rejestracja na poszczególne wydarzenia rozpoczyna się 20 maja 2021 r. o godzinie 9:00 i potrwa do momentu wyczerpania liczby dostępnych miejsc lub do 28 maja 2021 r. do godziny 21:00. Serdecznie zapraszamy.

  https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/events/view/616 

   

   
 • Konkurs plastyczny dla dzieci. Do wygrania zestawy klocków LEGO i pakiety wycieczkowicza!

  13.05.2021

  Plusz, gałganki, modelina, farbki i kredki, a może materiały z recyklingu? Liście odciśnięte na papierze? Wyklejanki i wycinanki? Wybierz technikę, przygotuj pracę na wybrany temat, przyślij ją do nas i wygraj fantastyczne nagrody – zestawy klocków LEGO oraz plecaki z gadżetami przydatnymi podczas podróży.

  Więcej szczegółów pod linkiem: 

  https://pomorska.pl/konkurs-plastyczny-dla-dzieci-do-wygrania-zestawy-klockow-lego-i-pakiety-wycieczkowicza/ar/c15-15572513

   

   
 • ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU – ROZSTRZYGNIĘTY !

  04.05.2021

  To już XX edycja ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe. Choć ten konkurs ewoluował na przestrzeni  lat bezustannie, to w tym roku przyszło, zarówno organizatorom jak i uczestnikom,  zmierzyć się z dodatkowymi trudnościami spowodowanymi obostrzeniami sanitarnymi na terenie naszego kraju. Na szczęście udało się je pokonać i przebrnąć przez 4 kolejne etapy: od szkolnego, aż po wojewódzki. Przed uczestnikami już tylko etap końcowy czyli ogólnopolski. Niestety nie może się on odbyć w dotychczasowej formule, gdyż, ze względu na wciąż funkcjonujące obostrzenia nie można przeprowadzić go w formie bezpośredniej rywalizacji reprezentacji wszystkich województw, a jedynie w wersji on-line, tak jak wszystkie poprzednie etapy.

   
 • Webinarium ,, Sztuka Kompostowania "

  29.04.2021

  Zapraszamy Państwa i osoby zainteresowane tematyką ograniczania
  strumienia biomasy generowanej przez gospodarstwa domowe na
  najbliższe webinarium "Sztuka kompostowania" zorganizowane w ramach
  zadania "Od kompostownika do ogrodnika". Program współfinansuje UM
  Góra Kalwaria.

  Warsztat ma charakter otwarty i jest bezpłatny.

   

Warto zobaczyć

 • Więcbork

  13.08.2013

  Miasto w powiecie sępoleńskim nad Jeziorem Więcborskim. Pierwsza wzmianka o parafii pochodzi z 1405 roku. Więcbork został zniszczony i wyludniony podczas wojen szwedzkich.

   
 • Radzim

  13.08.2013

  Wieś we wschodniej części gminy Kamień Krajeński, nad jeziorem rynnowym o tej samej nazwie. Neogotycki dwór z 1867 roku otoczony parkiem krajobrazowym. W pierwszych dniach okupacji hitlerowskiej właścicielka dworu - Stefania Seida, została zamordowana przez Niemców. We wrześniu 1939 w Radzimiu hitlerowcy utworzyli pierwszy na ziemiach polskich obóz zagłady, w którym zabili około 5 tysięcy osób.

   
 • Witosław

  13.08.2013

  Sołecka wieś w gminie Mrocza nad jeziorem o tej samej nazwie, posiada duże walory krajobrazowo-wypoczynkowe. Park wiejski bogaty w pomnikowe drzewa. Nad Jeziorem Witosławskim (148 ha) plaża i kąpielisko.

   
 • Wałdówko

  13.08.2013

  Wieś w gminie Sępólno Krajeńskie. Dwór z XIX wieku i XIX-wieczny młyn.

   
 • Duża Cerkwica

  13.08.2013

  Wieś w gminie Kamień Krajeński, po raz pierwszy wzmiankowana w 1217 roku, początkowo własność kościelna. Tutaj wzięły swój początek słynne przywileje cerkwicko-nieszawskie, nadane w 1454 roku przez króla Kazimierza Jagielończyka szlachcie polskiej, za cenę jej udziału w wojnie13-letniej. Stąd szlachta ruszyła na Zakon Krzyżacki i stoczyła z nim przegraną bitwę pod Chojnicami.