W grudniowe popołudnie 12.12.2019 r. w siedzibie Nadleśnictwa Runowo odbyło się rozdanie nagród w konkursie pn. „Krajeński Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Runowo w obiektywie”. Tematem konkursu było wykonanie fotografii środowiska przyrodniczego i krajobrazu kulturowego Krajeńskiego Parku Krajobrazowego i obszaru Nadleśnictwa Runowo. W ten sposób chcemy zachęcić społeczeństwo do obcowania z przyrodą i zwrócenia uwagi na ciekawe i piękne miejsca, których w naszym regionie nie brakuje. W rywalizacji konkursowej wzięło udział kilkunastu uczestników, którzy nadesłali ponad 50 prac. Zdjęcia oceniała  komisja powołana przez Dyrektora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz Nadleśniczego Runowa w składzie: Anna Lemańczyk i Bogusław Różycki z Nadleśnictwa Runowo, Szymon Szwochert (Greenstudio)oraz Grażyna Witczak i Mirosław Łebek z Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.  

 

Jury postanowiło nagrodzić najlepsze zdjęcie, którego autorem jest
Pan Łukasz Gwiździel. Drugie miejsce zajął Pan Paweł Węgrzyn, a trzecie Pan Kornel Mizdalski. Ponadto komisja przyznała 5 wyróżnień, które otrzymały następujące osoby: Alicja Majcherczak, Justyna Wolna, Mateusz Paterek, Marcin Jarski oraz Marcin Misiak. Laureaci konkursu i osoby wyróżnione otrzymały cenne nagrody. Ponadto wszystkich uczestników nagrodzono upominkami.

Organizatorzy serdecznie dziękują za  udział  wszystkim uczestnikom konkursu. Jednocześnie serdecznie zapraszamy  do licznego udziału w kolejnych edycjach konkursu organizowanych przez Krajeński Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Runowo.

Krajeński Kark Krajobrazowy składa szczególnie podziękowania Nadleśnictwu Runowo za współpracę i ufundowanie nagród.