Kolejna edycja konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”!
Trwa XIX edycja ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. 9 stycznia 2020 r. w siedzibie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku odbył się III etap (parkowy) konkursu. Przed uczestnikami jeszcze etap wojewódzki oraz najbardziej wyczekiwany: ogólnopolski!
Głównym celem konkursu jest pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych oraz innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody i środowiska, kształtowanie świadomości ekologicznej, a także zwiększanie wrażliwości na świat przyrody. Nie można pominąć też faktu, iż udział w konkursie jest wspaniałą okazją do integracji i wymiany doświadczeń pomiędzy uczniami poszczególnych szkół, nauczycielami oraz Służbą Parku.


Tym razem do konkursu zgłosiły się szkoły z terenu gmin: Kamień Krajeński, Mrocza i Więcbork.
W tegorocznej edycji III etap wygrała reprezentacja gminy Więcbork ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Noblistów w składzie : Aleksandra Szweda, Weronika Kozielecka, Bartłomiej Zaręba i Jakub Skowron. Zespół startował pod opieką Pani Ewy Iwaszkiewicz. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu Krajeńskim. Trzecie miejsce natomiast zajął zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.
Zwycięzcy będą reprezentowali Krajeński Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 19 marca 2020 r. we Wdeckim Parku Krajobrazowym w Osiu.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH EDYCJACH!!!!