Uczniowie sępoleńskiej Trójki zajęli I miejsce w wojewódzkim etapie XXII edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Konkurs odbył się  w Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu. W tym roku konkurs przebiega pod hasłem "Ptaki parków krajobrazowych"

Województwo Kujawsko-Pomorskie na ogólnopolskich rozgrywkach będzie reprezentować drużyna z Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w składzie: Oliwia Frąckowiak, Eliza Rembelska i Filip Bukolt. Uczniów do konkursu przygotowuje Pani Paulina Włoch.

Warto dodać, że drużyna z Krajeńskiego Parku Krajobrazowego będzie reprezentować województwo na ogólnopolskim etapie już po raz trzeci!!!

W poprzednich latach krajeńskiej drużynie dwukrotnie udało się zdobyć 3. miejsce w finale krajowym!!!

Składamy serdeczne gratulacje! Jesteśmy bardzo dumni i trzymamy kciuki za powodzenie w finale!!!

Organizatorami tegorocznej edycji konkursu są Porozumienie Parków Krajobrazowych Polski , Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych - Koordynator Ogólnopolski oraz parki krajobrazowe i zespoły parków krajobrazowych organizujące konkurs na etapie szkolnym, gminnym, parkowym i wojewódzkim (Koordynatorem Wojewódzkim dla województwa kujawsko-pomorskiego jest Brodnicki Park Krajobrazowy).