Lato w Parku 09-09-2012

9 września 2012 roku odbyła się już XIII edycja imprezy plenerowej "Lato w Parku", gościliśmy wystawców nie tylko z naszej gminy, ale również z dalszych okolic, dzięki którym podziwiać możnabyło m.in. rękodzieła ludowe, rzeźbiarstwo, malarstwo, hafty oraz skosztować regionalnych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Grodztwa, Rzeszyna, Lachmirowic i Łowiczka, które brały udział w konkursie potraw kujawskich przyrządzając zupę na kwasie z kapusty, piernik i pierogi. Zajęto następujące miejsca:

„zupa na kwasie z kapusty”
I miejsce - KGW Rzeszyn
II miejsce – KGW Łowiczek
III miejsce – KGW Rojewo

„piernik”
I miejsce – KGW Rojewo
II miejsce – KGW Łowiczek
III miejsce – KGW Rzeszyn

„pierogi”
I miejsce – KGW Łowiczek
II miejsce – KGW Grodztwo
III miejsce – KGW Rojewo

Tradycyjnie czas gościom umilały występy artystyczne: Nadgoplańskiego Zespołu Folklorystycznego, Zespołu "Czerwone Róże" z Bądkowa, Wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowych z Nowej Wsi, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Kruszwicy, orkiestry dętej z Osięcin. Można było zobaczyć również pokaz ratownictwa medycznego, który przedstawił WOPR. W trakcie trwania imprezy przy stoisku NPT odbywały się konkursy przyrodnicze: najmłodsze dzieci rozwiązywały krzyżówkę, natomiast młodzież i dorośli - testy, w których trzebabyło wykazać się wiedzą o przyrodzie NPT. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych w konkursie przyrodniczym.

Młodzież
I miejsce – Jakub Ratajczyk
II miejsce – Sandra Nyk
III miejsce - Wiktoria Sieradzka

Dorośli
I miejsce – Izabela Ratajczyk
II miejsce – Joanna Sieradzka
III miejsce – Maciej Schneider

Podczas występów trwała również akcja "Odpady segregujesz - drzewka zyskujesz", zorganizowana wspólnie z Urzędem Miejskim w Kruszwicy, mająca na celu aktywne dbanie o środowisko poprzez segregację śmieci, w tym wypadku butelek plastikowych, które najbardziej po okresie wakacyjnym zaśmiecają najbliższą okolicę. Każda osoba, która przyniosła 10 butelek plastikowych po napojach otrzymała sadzonkę drzewka/krzewu.

Rajd rowerowy

7 września przy nadgoplańskim oddziale PTTK w Kruszwicy rozpoczął się rajd rowerowy. Ponad 30 cyklistów wyruszyło o godz 14:00 na półwysep Potrzymiech, gdzie po zjedzeniu ciepłego posiłku, usmażeniu kiełbaski przy ognisku wróciliśmy Rusałką do Kruszwicy.

Konkurs plastyczny

8 września przy Mysiej Wieży zorganizowany został konkurs plastyczny dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, każde dziecko, które do nas przyszło i narysowało rysunek zostało nagrodzone.

Konkurs wędkarski

Tego samego dnia tj. 8 września przy amfiteatrze odbywał się konkurs wędkarski dla dzieci do lat 16. Nad przebiegiem konkursu czuwało Koło Miejskie PZW, mające do tego celu odpowiednie uprawnienia. Zgłosiło się dużo chętnych, jednak i tu musieliśmy wyłonić tylko 3 miejsca.

Dzieci do lat 10
I miejsce – Wiktoria Stasiak
II miejsce – Kamil Dominiak
III miejsce – Patryk Fiutak

Dzieci od 11 do 16 lat
I miejsce – Wojciech Szutarski
II miejsce Joanna Pieczyńska
III miejsce – Kamil Gawlik

Lato w Parku 21-09-2011

W niedzielę 11 września 2011 roku odbyła się już XII edycja imprezy plenerowej "Lato w Parku", w której to gminy nadgoplańskie prezentowały m.in. kuchnię kujawską, rękodzieła ludowe, haft kujawski, haft kaszubski, odbyła się również wystawa promująca walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe NPT. Można było podziwiać wystawy ręcznie robionych figurek szklanych, drewnianych, degustować miód, ryby, i inne potrawy kujawskie. Mogliśmy uczestniczyć w pokazach ratownictwa wodnego i medycznego prezentowane przez WOPR. Odbyły się również występy artystyczne Nadgoplańskiego Zespołu Folklorystycznego, młodzieży z Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit", zespołu "Czerwone Róże". W trakcie trwania imprezy odbyły się również konkursy: kulinarny i przyrodniczy. W konkursie kulinarnym Koła gospodyń Wiejskich z Grodztwa, Lachmirowic, Rojewa i Rzeszyna przygotowały po trzy potrawy (Drożdżówkę, rybę z Gopła w różnych odsłonach i Czerninę), oceniała je trzyosobowa komisja, która po degustacji potraw wyłoniła zwycięzców:

Drożdżówka
I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Lachmirowic
II miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeszyna
III miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Rojewa

Ryba z Gopła w różnych odsłonach
I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Lachmirowic
II miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeszyna
III miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Grodztwa

Czernina
I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeszyna
II miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Lachmirowic
III miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Rojewa

Natomiast chętne osoby, które wzięły udział w konkursie przyrodniczym rozwiązywały test. Należało się tutaj wykazać wiedzą o Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia i rejonach Nadgopla. Konkurs podzielono na 2 kategorie: dzieci i dorosłych. Tu również wyłoniono zwycięzców:

Dzieci
I miejsce zajęła Magdalena Stolarska, otrzymała drewniane szachy
II miejsce zajął Filip Franczak, otrzymał puzzle 1000 elementów
III miejsce zajęła Amelia Rucińska, otrzymała grę Quiz przyrodniczy

Dorośli
I miejsce zajął Janusz Białas, otrzymał album pt. "Skarby świata"
II miejsce zajęła Kazimiera Gasińska, otrzymała album pt: "Cuda świata przyrody"
III miejsce zajęła Arleta Wieczorek-Stolarska, otrzymała album pt: "Ginące piękno, świat, który trzeba ocalić"

Wszystkim zwycięzcom obu konkursów serdecznie gratulujemy!!!

Na zakończenie wszystkim zwycięzcom konkursów odbywających się podczas imprezy Lato w Parku, Dyrektor Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia Andrzej Sieradzki wraz ze Starostą Powiatu Inowrocławskiego Tadeuszem Majewskim złożyli serdeczne gratulacje oraz wręczyli dyplomy i wspaniałe nagrody.

Rajd rowerowy

W piątek 9 września 2011 roku odbył się rajd rowerowy na półwysep Potrzymiech, trasa wynosiła ok 30 km, jechało ponad 50 osób - jechaliśmy w trzech grupach. Wszyscy dotarliśmy bezpiecznie na "Rysiówkę", gdzie mogliśmy zjeść ciepły posiłek i chwile odpocząć. Ok godziny 18:00 udaliśmy się w stronę promu - tam czekała na nas Rusałka. Po załadowaniu na nią rowerów wszyscy wróciliśmy statkiem do Kruszwicy.

Konkurs wędkarski

Dnia 10 września, w sobotę koło amfiteatru odbył się konkurs wędkarski dla dzieci do lat 14. Zgłosiło się ponad 20 chętnych. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, była to Kornelia Nawrocka, otrzymała plecak oraz dyplom za najmłodszego uczestnika konkursu wędkarskiego. Największą rybę (Leszcza 32cm) złowił Mateusz Sadowski za co został nagrodzony odtwarzaczem MP4. Natomiast najmniejszą rybę (Jazgarz 6 cm) złowił Kamil Gawlik, za co otrzymał kołowrotek.

Puchar Dyrektora Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia otrzymała Joanna Pieczyńska, zdobyła I miejsce w konkursie i tym samym złowiła najwięcej ryb - otrzymała za to wędkę i kołowrotek. II miejsce zajął Jakub Domagalski, który otrzymał kołowrotek, natomiast III miejsce zajął Mateusz Sadowski i otrzymał wędkę.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Konkurs plastyczny

W sobotę 10 września odbył się konkurs plastyczny dla dzieci do lat 9. Dzieci rysowały na kartkach rysunki pt: "Cztery pory roku nad Gopłem". Wszystkie prace były śliczne i ciężko było nam wybrać najładniejsze, jednakże po długich zmaganiach wyłoniliśmy zwycięzców: z podziałem na 2 kategorie wiekowe:

Dzieci do lat 5
I miejsce zdobyła Ewa Pomykała (5 lat) otrzymała masę plastyczną, pastele i kolorowankę
II miejsce zajął Julian Trzebuchowski (4 lata) otrzymał magiczną tablicę, kredki i kolorowankę
III miejsce zajęła Hanna Hoffmann (5 lat) otrzymała tablicę, kredę do rysowania po chodniku i kolorowankę wodną

Dzieci od 6 do 9 lat
I miejsce zdobył Jakub Dankowski (8 lat) otrzymał piłkę koszykową i pompkę do piłki
II miejsce zajęła Maria Hoffmann (8 lat) otrzymała piłkę siatkową i pompkę do piłki
III miejsce zajęła Ewa Łukaszewicz (7 lat) otrzymała rakietki do badmintona, lotki i pluszowego tygryska

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!