Po krótkiej przerwie Nadgoplański Park Tysiąclecia ponownie zaprasza na spotkanie z cyklu “Spotkanie z podróżnikiem”, które odbędzie się 09 grudnia (sobota) o godz. 15:00 w siedzibie Parku przy ul. Popiela 3 w Kruszwicy. 

Temat prelekcji to "Szlakiem Żelaznej Kurtyny przez Estonię, Łotwę i Litwę".

O jednej ze swoich wypraw opowie Pan Leszek Urbankiewicz – pasjonat przyrody, rowerowych podróży oraz fotografii. Na co dzień pracownik Gostynińsko - Włocławskiego Parku Krajobrazowego oraz członek WKKR Cyklista Włocławek. Podczas prelekcji będzie można również usłyszeć wiele wskazówek, które będą pomocne dla osób, które same pragną odbyć taką podróż. 

Cykl „Spotkanie z podróżnikiem” organizowany jest przez Nadgoplański Park Tysiąclecia wraz z PTTK O/Kruszwica oraz Miejsko - Gminną Biblioteką Publiczną w Kruszwicy.
W okresie jesienno-zimowym zapraszani są pasjonaci podróżowania po kraju i świecie w różnych formach (tradycyjnie, rowerami itd.), którzy dzielą się wrażeniami wzbogacając swój przekaz zdjęciami i filmami.

W ramach cyklu wystąpili już:

Pani Jadwiga Jelinek - kulturoznawca, długoletnia dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Żninie, twórca klubu podróżnika przy w/w bibliotece, która wraz z mężem Bogdanem zwiedziła 40 krajów, a na spotkaniu opowiedziała o Kolumbii.

Członek Kruszwickiej Grupy Rowerowej p. Tadeusz Wiącek - pasjonat przyrody, który rowerem dotarł do Santiago de Compostela (Hiszpania).

Pan Bartosz Boliński prowadzący blog na facebooku "Kajakami przez życie Barcin" oraz jego kolega od wypraw ekstremalnych Marek Nowakowski. Zaczynali od jeziora Wolickiego, by w ubiegłym roku przemierzyć już zimne fale Bałtyku, a następnie rekreacyjnie jezioro Como.
Żeglarze stowarzyszeni w Mare Polonorum - towarzystwie działającym w Kruszwicy, nastawionym na niekomercyjny wymiar żeglarstwa i kameralne rejsy, którzy opowiedzieli o podróżach jachtem i swoich przygodach.

Pan Bernard Milewski z Płocka, pasjonat wycieczek rowerowych. W 2014 roku przejechał Skandynawię na rowerze - 6150 km w 70 dni, na 41 letnim rowerze!


Pani Ilona Dybicz, która w 2018 r. na zaproszenie polskich misjonarzy pallotynów odwiedziła Kubę. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się o trudnych warunkach życia w Hawanie, o historii stolicy Kuby, jej zabytkach i... samochodach.