Tucholski Park Krajobrazowy zaprasza grupy zorganizowane do skorzystania podczas ferii z zajęć przyrodniczych. Zajęcia odbędą się w siedzibie parku w Tucholi.

Oferta:
Nietoperze - w czasie spotkania uczestnicy zapoznają się z charakterystyką rzędu nietoperzy, aspektami biologii i ekologii, możliwościami ochrony, badaniami, działaniami edukacyjnymi oraz co zrobić przy bliskim spotkaniu z nietoperzem
Grzyby w naszych ogrodach – sprzymierzeńcy czy wrogowie? - w ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się jaką rolę pełnią grzyby w ogrodach, w parkach, terenach zieleni, a także jakie gatunki grzybów możemy tam spotkać i czy należy z nimi walczyć czy je polubić.
Jak dokarmiać ptaki zimą, aby im nie szkodzić? - podczas zajęć uczestnicy poznają wybrane gatunki ptaków zimujących w Polsce. Dowiedzą się o ich przystosowaniach do pór roku oraz wpływie zmian klimatu na zachowania ptaków. Wskazujemy właściwe zasady dokarmiania ptaków miejskich i wodnych oraz obalamy utarte złe nawyki.

W celu zgłoszenia chętnych grup zorganizowanych, ustalenia szczegółów dotyczących zajęć (forma, czas trwania, wiek i ilość uczestników) prosimy o kontakt telefoniczny: 52 33 43712

Zajęcia są bezpłatne.