Po raz 14. na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego przy współpracy z Przedsiębiorstwem Komunalnym w Tucholi odbyła się zbiórka surowców wtórnych – puszek aluminiowych po napojach. W akcji uczestniczyły 3 przedszkola i 14 szkół z terenu parku. Uczniowie tych placówek zebrali 1. 473,77 kg puszek aluminiowych, które zbliżają łączny 14 letni rachunek do 74,5 tony (tj. ponad 4,3 mln puszek aluminiowych). 

26 czerwca przy słodkim poczęstunku w Restauracji „Kuźnia” w Tucholi odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie cennych nagród. Zwycięzcami wśród najlepszych zbieraczy surowców wtórnych zostali:

I miejsce :

Konrad Gumiński ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi

zebrał 5.830 puszek,

II miejsce:

Mateusz Cysewski z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi, 

zebrał 5.265 puszek,

III miejsce:

Bartosz Okonek ze Szkoły Podstawowej w Suchej

zebrał 3.683 puszek

Puchar przechodni „Srebrna Puszka” powędrowała po raz kolejny do zwycięscy I miejsca - Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Klonowie , a III miejsce – Szkoła Podstawowa w Suchej. 

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w akcji otrzymali nagrody ufundowane przez Tucholski Park Krajobrazowy z dotacji WFOŚ i GW w Toruniu. Fundacja Na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek Po Napojach „Recal” z Warszawy ufundowała gadżety i cenne nagrody oraz wyjazd uczniów ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie na „zieloną szkołę”.

Zbliżające się wakacje to dobra okazja do zbiórki surowców wtórnych jakimi są aluminiowe puszki po napojach, na których można zarobić. Nie muszą zalegać na składowiskach śmieci czy też w lesie!