Zamieszczamy elektroniczne wersje czasopisma "ECHO BORÓW TUCHOLSKICH" ukazującego się w latach 1990-2001. Zamieszczone poniżej numery pochodzą w większości z prywatnych kolekcji Panów: Andrzeja Kowalskiego, Sławomira Rajnika, Józefa Malinowskiego i Krzysztofa Skwirowskiego - Panom serdecznie dziękujemy! Pozostałe numery pochodzą ze zbiorów Wdeckiego Parku Krajobrazowego, Biblioteki Zespołu Szkół w Osiu i Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Trud skanowania spadł na barki stażysty Antoniego Karwasza, efekty tej katorżniczej pracy możecie Państwo podziwiać poniżej.

Prezentowane poniżej numery to niestety nie wszystkie jakie ukazały się drukiem, jeżeli posiadają Państwo numery, których brakuje na naszej liście prosimy o kontakt w celu uzupełnienia naszej kolekcji. Można to zrobić na kilka sposobów - najlepiej dostarczyć oryginał do siedziby Parku, gdzie zostanie zeskanowany do pliku PDF lub zeskanować go samodzielnie każda strona zapisana w formacie JPG minimum 300dpi, lub całość w PDF. Liczymy, że z Państwa pomocą uda się nam zebrać całość numerów tego niezwykłego wydawnictwa.

Dziękujemy za odzew - dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zebrać komplet numerów tego arcy ciekawego czasopisma. Zapraszamy do lektury i życzymy niezwykłych wrażeń, mający nadzieje,ze każdy znajdzie coś dla siebie, amy bierzemy się do przygotowania indeksu wszystkich artykułów - praca mozolna, ale my lubimy takie wyzwania ;)