Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z uwagi na duże zainteresowanie zajęciami dwudniowymi we Wdeckim Parku Krajobrazowym ogłaszamy nabór na dwudniowe zajęcia przyrodnicze. Nabór odbywać będzie się na podstawie przesłanych prac konkursowych wraz ze zgłoszeniem.

Zadanie konkursowe polega na nakręceniu krótkiego filmu/ spotu edukacyjnego w którym przekonacie jury konkursowe że to właśnie Wy powinniście wziąć udział w dwudniowych zajęciach edukacyjnych na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Jeżeli przyroda jest dla Was ważna i chętnie podejmujecie działania na rzecz jej ochrony to ten konkurs jest właśnie dla Was.

Zasady naboru na dwudniowe zajęcia przyrodnicze

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie przez opiekuna grupy chęci udziału w dwudniowych zajęciach edukacyjnych na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Udział w konkursie zgodnie z regulaminem konkursu dostępnym na stronie internetowej www.wdeckipark.pl.

Uczestnicy i cel konkursu

Konkurs jest adresowany do zespołów klasowych uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Celem konkursu jest integracja zespołu klasowego, podnoszenie poziomu wiedzy i świadomości ekologicznej, upowszechnianie wiedzy przyrodniczej oraz aktywizacja działań dzieci i młodzieży na rzeczochrony przyrody.

Zadanie konkursowe

Zadaniem uczestników konkursu jest wspólne nakręcenie krótkiego filmu/spotu edukacyjnego ukazującego w jaki sposób uczestnicy poznają przyrodę i podejmują działania na rzecz jej ochrony. Film powinien być wykonany przy pomocy kamery, tabletu, smartfona, telefonu komórkowego lub innego sprzętu.

Konkurs Ptaki w karmniku

Zapraszamy do udziału w konkursie „Ptaki w karmniku”

Zadanie konkursowe polega na rozpoznaniu sześciu gatunków ptaków, które odwiedziły karmnik. Należy także wskazać pokarm, który nie powinien znaleźć się w karmniku i wyjaśnić krótko dlaczego.

Na zwycięzców czekają karmniki do samodzielnego montażu  podarowane przez Market budowlany i ogrodniczy HIPPER w Osiu oraz nagrody książkowe. Poniżej zadania konkursowe oraz regulamin konkursu.

Attachments:
Nazwa plikuRozmiar pliku
regulamin konkursu.pdf280 kB
zadania konkursowe.pdf380 kB

Kopernik też był... Mikołajem - plakat promujący

Zbliżają się Mikołajki, czyli imieniny Mikołaja. W roku 2023 ogłoszonym Rokiem Mikołaja Kopernika warto przypomnieć sobie postać właśnie tego MIKOŁAJA. Z tej oto podwójnej okazji zapraszamy do udziału w specjalnej, bo poświęconej Mikołajowi Kopernikowi edycji konkursu "Z biegiem Wdy".

Zadanie konkursowe polega na rozwiązaniu krótkiego testu wiedzy (w załączniku PDF)  o naszym wielkim astronomie. Wśród osób które prawidłowo i w możliwie najkrótszym czasie rozwiążą zadania rozlosujemy nagrody książkowe.

Rozwiązania (a,b,c) przypisane odpowiednim numerom pytań (1-10) należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując KONKURS. W treści poza rozwiązaniem należy podać swoje imię i nazwisko (opcjonalnie także nr telefonu do szybszego kontaktu) i załączyć podpisane oświadczenie (załącznik PDF). Na rozwiązania czekamy do 8 grudnia 2023

Warunkiem otrzymania nagrody jest jej odbiór w Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu
( Bydgoska 6 ) w terminie 1 miesiąca od uzyskania informacji o wygranej.

Udział Uczestnika w Konkursie oznacza równocześnie akceptację powyższych zasad Konkursu.

Attachments:
Nazwa plikuRozmiar pliku
OŚWIADCZENIE.pdf96 kB
test Kopernik.pdf231 kB

pierwsza nagroda w kategorii wiekowej - 14-15 lat, Katarzyna Grzęda Ostrzeszów

W grudniu 14.11.2018 roku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "W harmonii z przyrodą", była to już VIII edycja tego konkursu. Celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego poprzez zagadnienia z zakresu ochrony przyrody. Konkurs plastyczny ma również zachęcić dzieci i młodzież do ochrony środowiska i zwrócić uwagę na otaczającą przyrodę. Poprzez organizację konkursu plastycznego chcemy rozwinąć kreatywność autorów, kształtować świadomość o potrzebie ochrony przyrody i środowiska, jak również kształtować wyobraźnię dzieci i młodzieży oraz rozwijać zdolności manualne uczestników konkursu plastycznego. Prezentujemy Państwu prace nagrodzone w konkursie plastycznym w poszczególnych kategoriach wiekowych. Niech nagrodzone prace staną się inspiracją dla przyszłych uczestników IX edycji, na którą serdecznie zapraszamy już w przyszłym roku.

logotyp konkursu Z biegiem Wdy

Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu ogłasza X Internetowy Konkurs "Z biegiem Wdy". Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze?

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co tydzień będziemy prezentować zadania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród. Na odpowiedzi czekamy od 25 września 2018 roku do 2 października 2018 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco.

Wdecki Park Krajobrazowy z siedzibą w  Osiu informuje, że został rozpisany Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "W harmonii z przyrodą" - VII edycja.

 

Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu ogłasza IX Internetowy Konkurs "Z biegiem Wdy". Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w VII edycji Internetowego nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

Na odpowiedzi czekamy od 05 września 2017 roku do 19 września 2017 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.z tematem"Z biegiem Wdy IX-1". Prosimy także, żeby mail zawierał kolejność odpowiedzi na pytania, imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 15 stycznia 2016 roku o godz. 10ºº w siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu odbył się III etap – parkowy Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – XV edycja 2015/16.

Celem tego konkursu jest popularyzacja obszarów chronionych, jakimi są parki krajobrazowe, wiedzy z zakresu ochrony przyrody i ekologii, rozbudzanie i pogłębianiezamiłowania oraz szacunku do przyrody, rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi, zrozumienie zależności zachodzących pomiędzy organizmami w ekosystemach, zainteresowanie światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, integracja uczniów oraz wymiana doświadczeń między szkołami i służbami parków krajobrazowych.

praca konkursowa autor michal lajewski

W grudniu 2015 roku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "W harmonii z przyrodą", była to już V edycja tego konkursu. Celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego poprzez zagadnienia z zakresu ochrony przyrody. Konkurs plastyczny ma również zachęcić dzieci i młodzież do ochrony środowiska i zwrócić uwagę na otaczającą przyrodę. Poprzez organizację konkursu plastycznego chcemy rozwinąć kreatywność autorów, kształtować świadomość o potrzebie ochrony przyrody i środowiska, jak również kształtować wyobraźnię dzieci i młodzieży oraz rozwijać zdolności manualne uczestników konkursu plastycznego. Poniżej prezentujemy Państwu prace nagrodzone w konkursie plastycznym w poszczególnych kategoriach wiekowych. Niech nagrodzone prace staną się inspiracją dla przyszłych uczestników VI edycji, na którą serdecznie zapraszamy już we wrześniu.

Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w VII edycji Internetowego konkursu i wygraj nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej. Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

Na odpowiedzi czekamy od 26 października 2015 roku do 9 listopada 2015 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tematem "Z biegiem Wdy VII-1". Prosimy także, żeby mail zawierał kolejność odpowiedzi na pytania,  imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Sarny zdjęcie ilustrujące konkurs

Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego zaprasza do wzięcia udziału w XVIII edycji konkursu fotograficznego "Cztery pory roku w Parku"

Konkurs fotograficzny ma na celu prezentację bioróżnorodności przyrodniczej Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Nie wszyscy mamy świadomość otaczającej nas przyrody dlatego konkurs ma na celu przybliżenie  szerokiemu gronu odbiorców walorów przyrodniczych Parku oraz zachęcenie do osobistego poznawania bogactwa natury naszego regionu. Fotografia staje się nie tylko relacją z obserwacji natury i fascynacji zjawiskami przyrodniczymi, ale także osobistą narracją łączącą niezwykłości świata przyrody z artystyczną wrażliwością  i umiejętnością przekazywania obrazu za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego dającego możliwość podziwiania niesamowitych przedstawień natury.

Organizatorem XVIII edycji konkursu fotograficznego jest Wdecki Park Krajobrazowy. Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, zamieszkałych na terenie, bez względu na wiek – dzieci, młodzież, dorośli. Szczegóły regulaminy dostępne są w siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz na stronie internetowej www.wdeckipark.pl.

Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w VI edycji Internetowego Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej. Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

Na odpowiedzi czekamy od 10 października 2014 roku do 24 pażdziernika 2014 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowyTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tematem "Z biegiem Wdy VI-1". Prosimy także, żeby mail zawierał kolejność odpowiedzi na pytania,  imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Po dłuższej przerwie spowodowanej modernizacją naszej  strony internetowej Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu wznawia kolejną edycję konkursu "Z biegiem Wdy".

Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w V edycji Internetowego Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co tydzień będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na wylosowanie atrakcyjnych nagród.

KUJAWSKO - POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ OGŁASZA XIII edycję Konkursu - Akcji „Zamień puszki na pieniądze”

W konkursie mogą uczestniczyć klasy wszystkich typów szkół, organizacje ekologiczne, placówki szkolno – wychowawcze, z terenu województwa kujawsko-pomorskiego - wszyscy, którzy zgłoszą swój udział w akcji i prześlą wypełnioną ankietę faksem pod nr tel. 52-328-00-01 lub drogą e-mailową pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź pocztą tradycyjną na adres:

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej ul. Gdańska 173-175, 85-674 Bydgoszcz.

Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu, ogłasza IV Internetowy Konkurs "Z biegiem Wdy".

Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w IV edycji Internetowego Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja skierowana jest dla osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z was którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na wylosowanie atrakcyjnych nagród.

Publikujemy wyniki XV edycji konkursu fotograficznego "Cztery Pory Roku w Parku" 2011/2012 oraz wyniki archiwalnych edycji  konkursu.

O terminie wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomienie listownie. Zwycięzcom gratulujemy, a dla wszystkich uczestników konkursu Dyrekcja Parku przekazała drobne upominki.

Wyniki konkursu "W harmonii z przyrodą" - II edycja

Protokół z oceny prac nadesłanych na konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą” – II edycja. Ilość nadesłanych prac przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - ponad 4670! z 459 placówek. Komisja podjęła decyzje o utworzeniu dodatkowej kategorii i łącznie nagrodzono 63 osoby. Nagrody zostaną przesłane pocztą na przełomie grudnia 2012 i stycznia 2013

III Konkurs przyrodniczy "Z biegiem Wdy" ZAKOŃCZONY - obecnie trwa IV edycja konkursu "Z biegiem Wdy"

Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w III edycji Internetowego Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja skierowana jest dla osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z was którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na wylosowanie atrakcyjnych nagród.

Wyniki konkursu "W harmonii z przyrodą" - I edycja.

Protokół z oceny prac nadesłanych na konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą” – I edycja. Ilość nadesłanych prac przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - ponad 1900 prac z 193 placówek.

Attachments:
Nazwa plikuRozmiar pliku
regulamin_plastyczny2011.doc40 kB
regulamin_plastyczny2011.odt11 kB
regulamin_plastyczny2011.pdf147 kB

Konkurs przyrodniczo - plastyczny „Moje ulubione zwierzątko leśne” organizowany był w przedszkolach i szkołach podstawowych z terenu naszego Parku (Przedszkole Publiczne w Osiu ,Szkoła Podstawowa w Osiu, Łążku, Brzezinach, Wierzchach wraz z oddziałami przedszkolnymi) w terminie od października do grudnia 2011 roku.

Konkurs ten poprzedzony był pogadankami, prezentacjami multimedialnymi, wystawami nt. „Zwierzęta naszych lasów” , „Jak zwierzęta radzą sobie zimą?”itp. Nagrodami były książki przyrodnicze oraz zeszyty edukacyjne, które zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

II Konkurs przyrodniczy "Z biegiem Wdy" ZAKOŃCZONY - obecnie trwa IV edycja konkursu "Z biegiem Wdy"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w zorganizowanym po raz drugi przez nasz Park konkursie internetowym. Łączna ilość nadesłanych odpowiedzi, a przede wszystkim bardzo wysoki procent poprawnych zachęciły nas do organizacji kolejnego konkursu, do udziału w którym serdecznie zapraszamy już od 1 września 2011. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z was którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na wylosowanie atrakcyjnych nagród.
Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zostały rozdane!

I Konkurs gminno-parkowy
"Nasza Gmina, Nasz Park
- Mieszkasz? Odpoczywasz? Znasz?"
ZAKOŃCZONY

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie w zorganizowanym przez nasz Park konkursie internetowym. Łączna ilość nadesłanych odpowiedzi, a przede wszystkim bardzo wysoki procent poprawnych zachęciły nas do organizacji kolejnego konkursu "Z biegiem Wdy"<, do udziału w którym serdecznie zapraszamy już od 1 września.

Publikujemy ostatni,  szósty zestaw pytań. Na odpowiedzi czekamy od 8 lutego 2010 do 21 lutego 2010. Prawidłowe odpowiedzi, jak i zwycięzców, podamy 22 lutego 2010.

Zachęcamy do wzięcia udziału w ostatnim etapie tego konkursu. Dla tych co nie zdążyli wziąć udziału w tym konkursie mamy dobrą wiadomość - już za dwa tygodnie ruszamy z kolejnym konkursem - tym razem będzie on dotyczył gmin na terenie których leży Park.

I Konkurs przyrodniczy "Z biegiem Wdy" ZAKOŃCZONY - obecnie trwa IV edycja konkursu "Z biegiem Wdy"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie w zorganizowanym po raz pierwszy przez nasz Park konkursie internetowym. Łączna ilość nadesłanych odpowiedzi, a przede wszystkim bardzo wysoki procent poprawnych zachęciły nas do organizacji kolejnego konkursu, do udziału w którym serdecznie zapraszamy. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z was którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na wylosowanie atrakcyjnych nagród.
NAGRODY ROZDANE!