W grudniu 14.11.2018 roku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "W harmonii z przyrodą", była to już VIII edycja tego konkursu. Celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego poprzez zagadnienia z zakresu ochrony przyrody. Konkurs plastyczny ma również zachęcić dzieci i młodzież do ochrony środowiska i zwrócić uwagę na otaczającą przyrodę. Poprzez organizację konkursu plastycznego chcemy rozwinąć kreatywność autorów, kształtować świadomość o potrzebie ochrony przyrody i środowiska, jak również kształtować wyobraźnię dzieci i młodzieży oraz rozwijać zdolności manualne uczestników konkursu plastycznego. Poniżej prezentujemy Państwu prace nagrodzone w konkursie plastycznym w poszczególnych kategoriach wiekowych. Niech nagrodzone prace staną się inspiracją dla przyszłych uczestników IX edycji, na którą serdecznie zapraszamy już w przyszłym roku.

 

Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu ogłasza X Internetowy Konkurs "Z biegiem Wdy". Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze?

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co  tydzień będziemy prezentować zadania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

Na odpowiedzi czekamy od 25 września 2018 roku do 2 października 2018 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco.

Wdecki Park Krajobrazowy z siedzibą w  Osiu informuje, że został rozpisany Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "W harmonii z przyrodą" - VII edycja.

Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu ogłasza IX Internetowy Konkurs "Z biegiem Wdy". Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w VII edycji Internetowego nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co  dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

Na odpowiedzi czekamy od 05 września 2017 roku do 19 września 2017 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowyTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tematem "Z biegiem Wdy IX-1". Prosimy także, żeby mail zawierał kolejność odpowiedzi na pytania,  imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

NAGRODY CZEKAJĄ !!!

W dniu  15 stycznia 2016 roku o godz. 10ºº w siedzibie Wdeckiego Parku  Krajobrazowego w Osiu odbył się III etap – parkowy Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – XV edycja 2015/16.

 Celem tego konkursu jest popularyzacja obszarów chronionych, jakimi są parki  krajobrazowe, wiedzy z zakresu ochrony przyrody i ekologii, rozbudzanie i pogłębianiezamiłowania oraz szacunku do przyrody, rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi, zrozumienie zależności zachodzących pomiędzy organizmami w ekosystemach, zainteresowanie światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, integracja uczniów oraz wymiana doświadczeń między szkołami i służbami parków krajobrazowych.

W grudniu 2015 roku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "W harmonii z przyrodą", była to już V edycja tego konkursu. Celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego poprzez zagadnienia z zakresu ochrony przyrody. Konkurs plastyczny ma również zachęcić dzieci i młodzież do ochrony środowiska i zwrócić uwagę na otaczającą przyrodę. Poprzez organizację konkursu plastycznego chcemy rozwinąć kreatywność autorów, kształtować świadomość o potrzebie ochrony przyrody i środowiska, jak również kształtować wyobraźnię dzieci i młodzieży oraz rozwijać zdolności manualne uczestników konkursu plastycznego. Poniżej prezentujemy Państwu prace nagrodzone w konkursie plastycznym w poszczególnych kategoriach wiekowych. Niech nagrodzone prace staną się inspiracją dla przyszłych uczestników VI edycji, na którą serdecznie zapraszamy już we wrześniu.

Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w VII edycji Internetowego konkursu i wygraj nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

Na odpowiedzi czekamy od 26 października 2015 roku do 9 listopada 2015 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowyTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tematem "Z biegiem Wdy VII-1". Prosimy także, żeby mail zawierał kolejność odpowiedzi na pytania,  imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

NAGRODY CZEKAJĄ !!!

Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego

zaprasza do wzięcia udziału w XVIII edycji konkursu fotograficznego 

"Cztery pory roku w Parku"

Konkurs fotograficzny ma na celu prezentację bioróżnorodności przyrodniczej Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Nie wszyscy mamy świadomość otaczającej nas przyrody dlatego konkurs ma na celu przybliżenie  szerokiemu gronu odbiorców walorów przyrodniczych Parku oraz zachęcenie do osobistego poznawania bogactwa natury naszego regionu. Fotografia staje się nie tylko relacją z obserwacji natury i fascynacji zjawiskami przyrodniczymi, ale także osobistą narracją łączącą niezwykłości świata przyrody z artystyczną wrażliwością  i umiejętnością przekazywania obrazu za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego dającego możliwość podziwiania niesamowitych przedstawień natury.

Organizatorem XVIII edycji konkursu fotograficznego jest Wdecki Park Krajobrazowy. Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, zamieszkałych na terenie Polski, bez względu na wiek – dzieci, młodzież, dorośli. Szczegóły regulaminy dostępne są w siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz na stronie internetowej www.wdeckipark.pl

Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w VI edycji Internetowego Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

Na odpowiedzi czekamy od 10 października 2014 roku do 24 pażdziernika 2014 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco.

Po dłuższej przerwie spowodowanej modernizacją naszej  strony internetowej Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu wznawia kolejną edycję konkursu "Z biegiem Wdy".

Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w V edycji Internetowego Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co tydzień będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na wylosowanie atrakcyjnych nagród.

Treść aktualnego regulaminu

KUJAWSKO - POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

OGŁASZA
XIII edycję Konkursu - Akcji
„Zamień puszki na pieniądze”

ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE:

W konkursie mogą uczestniczyć klasy wszystkich typów szkół, organizacje ekologiczne, placówki szkolno – wychowawcze, z terenu województwa kujawsko-pomorskiego - wszyscy, którzy zgłoszą swój udział w akcji i prześlą wypełnioną ankietę faksem pod nr tel. 52-328-00-01 lub drogą e-mailową pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź pocztą tradycyjną na adres:

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznejul. Gdańska 173-175, 85-674 Bydgoszcz.

IV Konkurs przyrodniczy "Z biegiem Wdy"

Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu, ogłasza IV Internetowy Konkurs "Z biegiem Wdy".

Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w IV edycji Internetowego Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja skierowana jest dla osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z was którzy poprawnie odpowiedzą na nie bedą mieli szanse na wylosowanie atrakcyjnych nagród.

Konkurs fotograficzny "Cztery Pory roku w Parku"

Wyniki poszczególnych edycji

Wyniki XV edycji konkursu fotograficznego "Cztery Pory Roku w Parku" 2011/2012

O terminie wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomienie listownie. Zwycięzcom gratulujemy, a dla wszystkich uczestników konkursu Dyrekcja Parku przekazałą drobne upominki.

Wyniki konkursu "W harmonii z przyrodą" - II edycja

Protokół z oceny prac nadesłanych na konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą” – II edycja. Ilość nadesłanych prac przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - ponad 4670! z 459 placówek. Komisja podjęła decyzje o utworzeniu dodatkowej kategorii i łącznie nagrodzono 63 osoby. Nagrody zostaną przesłane pocztą na przełomie grudnia 2012 i stycznia 2013

III Konkurs przyrodniczy "Z biegiem Wdy"

ZAKOŃCZONY - obecnie trwa IV edycja konkursu "Z biegiem Wdy"

Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu, ogłasza III Internetowy Konkurs "Z biegiem Wdy".

Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w III edycji Internetowego Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja skierowana jest dla osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z was którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na wylosowanie atrakcyjnych nagród.

Wyniki konkursu "W harmonii z przyrodą" - I edycja

Protokół z oceny prac nadesłanych na konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą” – I edycja. Ilość nadesłanych prac przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - ponad 1900! z 193 placówek.

Attachments:
Nazwa plikuRozmiar pliku
regulamin_plastyczny2011.doc40 kB
regulamin_plastyczny2011.odt11 kB
regulamin_plastyczny2011.pdf147 kB

Konkurs przyrodniczo - plastyczny „Moje ulubione zwierzątko leśne” organizowany był w przedszkolach i szkołach podstawowych z terenu naszego Parku (Przedszkole Publiczne w Osiu ,Szkoła Podstawowa w Osiu, Łążku, Brzezinach, Wierzchach wraz z oddziałami przedszkolnymi) w terminie od października do grudnia 2011 roku.

Konkurs ten poprzedzony był pogadankami, prezentacjami multimedialnymi, wystawami nt. „Zwierzęta naszych lasów” , „Jak zwierzęta radzą sobie zimą?”itp. Nagrodami były książki przyrodnicze oraz zeszyty edukacyjne, które zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

II Konkurs przyrodniczy "Z biegiem Wdy"

ZAKOŃCZONY - obecnie trwa IV edycja konkursu "Z biegiem Wdy"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w zorganizowanym po raz drugi przez nasz Park konkursie internetowym. Łączna ilość nadesłanych odpowiedzi, a przede wszystkim bardzo wysoki procent poprawnych zachęciły nas do organizacji kolejnego konkursu, do udziału w którym serdecznie zapraszamy już od 1 września 2011. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z was którzy poprawnie odpowiedzą na nie bedą mieli szanse na wylosowanie atrakcyjnych nagród.

NAGRODY ROZDANE!

I Konkurs gminno-parkowy
"Nasza Gmina, Nasz Park
- Mieszkasz? Odpoczywasz? Znasz?"

ZAKOŃCZONY - obecnie trwa III edycja konkursu "Z biegiem Wdy"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie w zorganizowanym przez nasz Park konkursie internetowym. Łączna ilość nadesłanych odpowiedzi, a przede wszystkim bardzo wysoki procent poprawnych zachęciły nas do organizacji kolejnego konkursu "Z biegiem Wdy", do udziału w którym serdecznie zapraszamy już od 1 września.

I Konkurs regionalno-historyczny
"Pamiętajmy o naszych korzeniach..."

ZAKOŃCZONY

Szósty zestaw pytań. Na odpowiedzi czekamy od 8 lutego 2010 do 21 lutego 2010. Prawidłowe odpowiedzi, jak i zwycięzców, podamy 22 lutego 2010.

Zachęcamy do wzięcia udziału w ostatnim etapie tego konkursu. Dla tych co nie zdążyli wziąć udziału w tym konkursie mamy dobrą wiadomość - już za dwa tygodnie ruszamy z kolejnym konkursem - tym razem będzie on dotyczył gmin na terenie których leży Park.