Spis treści

Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja jest skierowana do osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne Lubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w VII edycji Internetowego konkursu i wygraj nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co dwa tygodnie będziemy prezentować dwa pytania, a Ci z Was, którzy poprawnie odpowiedzą na nie będą mieli szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.

Na odpowiedzi czekamy od 26 października 2015 roku do 9 listopada 2015 roku. Zwycięzców będziemy podawać na bieżąco. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowyTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tematem "Z biegiem Wdy VII-1". Prosimy także, żeby mail zawierał kolejność odpowiedzi na pytania,  imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

NAGRODY CZEKAJĄ !!!

 

Przedstawiamy państwu pierwszy zestaw pytań VII edycji. Na odpowiedzi czekamy od 26.10.2015r. do 09.11.2015r.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tematem "Z biegiem Wdy VII-1". Prosimy także, żeby mail zawierał kolejność odpowiedzi na pytania,  imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

NAGRODY CZEKAJĄ !!!

Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Pytanie pierwsze: Proszę rozpoznać te dwa gatunki, które są do siebie bardzo podobne. Który z nich pojawia się jesienią?

 A.  B.

Pytanie drugie: Jak nazywa się organizacja pozarządowa działającą na rzecz ochrony przyrody, która w swoim logo ma salamandrę plamistą?

Podsumowanie pierwszego zestawu pytań VII edycji "Z biegiem Wdy" 26.10-09.11.2015r. 

Odpowiedzi na pytanie pierwsze: A - Zimowit jesienny (Colchicum autumnale)

B - Krokus wiosenny, szafran wiosenny (Crocus vernus)

Jesienią pojawia się zimowit jesienny.

Odpowiedź na pytanie drugie: Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra"

(The Polish Society for Nature Conservation "Salamandra").

Wśród nadesłanych prawidłowych odpowiedzi wylosowaliśmy kilka osób, które zostały nagrodzone książkami: 

Oto laureaci:

  1. Lidia z Grudziądza
  2. Magdalena z Bydgoszczy
  3. Joanna ze Stradun
  4. Anna z Wiśniew
  5. Marian z Skąpe
  6. Zuzanna z Osia

Serdecznie gratulujemy !!!