Wyniki konkursu "W harmonii z przyrodą" - I edycja

Protokół z oceny prac nadesłanych na konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą” – I edycja. Ilość nadesłanych prac przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - ponad 1900! z 193 placówek.

Jury konkursowe w składzie osobowym:

  • Monika Wiśniewska – Wdecki Park Krajobrazowy – przewodniczący
  • Anna Karpus – Wdecki Park Krajobrazowy – sekretarz
  • Dorota Piechowska – Nadleśnictwo Osie – członek
  • Karolina Powierża – Gminny Ośrodek Kultury w Osiu – członek
  • Ewa Piekarska – Wdecki Park Krajobrazowy – członek
  • Daniel Siewert - Wdecki Park Krajobrazowy – członek
  • Bartosz Adamczyk – Drużynowy 5 Gromady Zuchowej „Leśna Gromada” - członek

oceniło w dniu 5 grudnia 2011 roku prace nadesłane na w/w konkurs plastyczny następująco:

I kategoria – klasy „O” oraz I – III szkoły podstawowej

  • 1 miejsce – Emilia Szelest, Świetlica przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, w Bogatyni, ul. Wyczółkowskiego 42 A, 59–920 Bogatynia Zobacz nagrodzoną prace
  • 2 miejsce – Adrian Kociuba, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobkowicach, 37–544 Łowce, woj. pokarpackie Zobacz nagrodzoną prace
  • 3 miejsce – Joanna Gubernat, „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”, ul. Kołłątaja 20, 50–007 Wrocław Zobacz nagrodzoną prace
  • 3 miejsce – Roksana Oksztulska, Koło plastyczne „COLLAGE”, Bielski Dom Kultury, ul. 3 Maja 2, 17–100 Bielsk PodlaskiZobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Karina Chilkiewicz, Zespół Szkół z DNJB im. J. Kostycewicza, ul. Poniatowskiego 9, 17–100 Bielsk Podlaski, woj. podlaskie Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Emilia Sacharewicz, Zespół Szkół z DNJB im. J. Kostycewicza, ul. Poniatowskiego 9, 17–100 Bielsk Podlaski, woj. podlaskie Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Paweł Momotko, Zespół Szkół z DNJB im. J. Kostycewicza, ul. Poniatowskiego 9, 17–100 Bielsk Podlaski, woj. podlaskie Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Natalia Misztal, Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni, ul. Pr. S. Wyszyńskiego 28A, 22–400 Zamość Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Aleksandra Gerlach, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ząbkowicach Śląskich, ul. Orkana 32, 57–200 Ząbkowice Śląskie Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Oliwia Kołodziejczak, Szkoła Podstawowa w Osiu Zobacz nagrodzoną prace

II kategoria – klasy IV – VI szkoły podstawowej

  • 1 miejsce – Grzegorz Rydzewski, M-GOK, ul. Dworcowa 6, 78–540 Kalisz Pomorski Zobacz nagrodzoną prace
  • 2 miejsce – Anna Pill, Szkoła Podstawowa Nr 52, ul. Samarytanki 11/13, 03–592 Warszawa Zobacz nagrodzoną prace
  • 3 miejsce – Anita Kos, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobkowicach, 37–544 Łowce, woj. pokarpackie Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Andronika Pietrzycka, Szkoła Podstawowa Nr 2, im. Tadeusza Kościuszki, ul. Henryka Pobożnego 2, 76–200 Słupsk Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Justyna Korneluk, Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, ul. Pr. S. Wyszyńskiego 28A, 22–400 Zamość Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Aleksandra Żyłkowska, Szkoła Podstawowa Nr 2, im. Tadeusza Kościuszki, ul. Henryka Pobożnego 2, 76–200 Słupsk Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Aleksandra Szwochert, Szkoła Podstawowa Wierzchy, 86–150 Osie Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Marcelina Chachuła, Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, ul. Pr. S. Wyszyńskiego 28A, 22–400 Zamość Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Antonina Olszewska – Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Skłodowskiej 12, 58–500 Jelenia Góra Zobacz nagrodzoną prace

III kategoria – klasy I – III gimnazjum

  • 1 miejsce – Patrycja Dyda, Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Sandomierska 56, 37–470 Zaklików Zobacz nagrodzoną prace
  • 2 miejsce – Agata Michorowska, Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, ul. Pr. S. Wyszyńskiego 28A, 22–400 Zamość Zobacz nagrodzoną prace
  • 3 miejsce – Martyna Kowalke, Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Kościerzynie, ul. Mestwina II/3, 83–400 Kościerzyna Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Weronika Kuźma, Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Kościerzynie, ul. Mestwina II/3, 83–400 Kościerzyna Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Anna Rosińska, Gimnazjum Publiczne im. Armii Krajowej, ul. Mickiewicza 14, 07–210 Długosiodło Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Justyna Zegadło, Zespół Szkół w Stefanowie, Stefanów 108, 08–430 Żelechów Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Daria Stempak, Gimnazjum Nr 2, ul. Ogrodowa 6, 44–238 Czerwionka – Leszczyny Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Grzegorz Maksiak, Gimnazjum Publiczne im. Armii Krajowej, ul. Mickiewicza 14, 07–210 Długosiodło Zobacz nagrodzoną prace

IV kategoria – szkoły średnie

  • 1 miejsce – Joanna Błaszczyk, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Nr III w Świdnicy, ul. Kościelna 32, 58–100 Świdnica Zobacz nagrodzoną prace
  • 2 miejsce – Natalia Kusio, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Nr III w Świdnicy, ul. Kościelna 32, 58–100 Świdnica Zobacz nagrodzoną prace
  • 3 miejsce – Kamil Wiewiórka, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie, 32–740 Łapanów Zobacz nagrodzoną prace
  • 3 miejsce – Katarzyna Smugarzewska, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr III w Świdnicy, ul Kościelna 32, 58-100 ŚwidnicaZobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Monika Kruszewska, „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”, ul. Kołłątaja 20, 50–007 Wrocław Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Marta Stec, Zespół Szkół im. Wincentego Witosa, ul. Spółdzielców 1, 34–200 Sucha Beskidzka Zobacz nagrodzoną prace

Prace nagrodzone i wyróżnione poza powyższymi kategoriami:

  • Nagroda specjalna – Patrycja Łobodzińska, Zespół Szkół Specjalnych nr 4, ul. Wróblewskiego 2, 17–200 Hajnówka Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Bartosz Szpakowicz, Zespół Szkół Specjalnych nr 4, ul. Wróblewskiego 2, 17–200 Hajnówka Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Robert Moliński, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, ul. Piastowska 12, 97–500 Radomsko Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Oliwia Kieszkowska, Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka, ul. Legionów 58, 42-200 Częstochowa Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Artur Wyderka, Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka, ul. Legionów 58, 42-200 CzęstochowaZobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Mariusz Nowakowski, Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka, ul. Legionów 58, 42-200 Częstochowa Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Katarzyna Kruk, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Św. Jadwigi Królowej, ul. Kr. Jadwigi 1, 39–300 Mielec Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Jakub Pawelak, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Św. Jadwigi Królowej, ul. Kr. Jadwigi 1, 39–300 Mielec Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Jakub Suwała - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, ul. Piastowska 12, 97–500 Radomsko Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Mateusz Klej – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Osiedla Zielone 1 A, 16–100 Sokółka Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Kamila Łożyca, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, ul. Piastowska 30, 89 – 501 Tuchola Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Klaudia Pietrzykowska, Szkoła Filialna w Łążku, 86–150 Osie Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Sandra Kaliszyk, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu, ul. Grodzka 71, 58–316 Wałbrzych Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Krystian Kowal, Miejskie Przedszkole nr 10, Os. Słoneczne 7, 37–500 Jarosław Zobacz nagrodzoną prace
  • wyróżnienie – Aleksander Iskrzycki, Zespół Szkół, Pogwizdów Nowy 252, 36–062 Zaczernie Zobacz nagrodzoną prace

Na tym protokół zakończono i podpisano. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konursach organizowanych przez Wdecki Park Krajobrazowy

Regulamin ogólnopolskiego konkursu plastycznego
„W harmonii z przyrodą”
I edycja

Konkurs plastyczny
SZYBKIE MENU

Pobierz regulamin
MS WordWersja MS Word
OpenOffice 3.xWersja OpenOffice/LibreOffice
PDFWersja PDF

Dyrekcja Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży pod nazwą „W harmonii z przyrodą” - I edycja

Warunki konkursu są następujące:

1. Organizator:

  • Wdecki Park Krajobrazowy, ul. Rynek 11a, 86-150 Osie

2. Cele konkursu:popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody;

  • zachęcanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska i zwrócenia uwagi na otaczającą przyrodę;
  • rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda;
  • kształtowanie świadomości o potrzebie ochrony przyrody i środowiska;
  • kształtowanie wyobraźni dzieci i młodzieży poprzez prace plastyczne;
  • rozwijanie zdolności manualnych uczestników;

3. Warunki uczestnictwa:

  • konkurs skierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z terenu całego kraju;
  • rozstrzygnięty zostanie w następujących kategoriach wiekowych:
    - klasy „0” oraz I –III szkoły podstawowej
    - klasy IV- VI szkoły podstawowej
    - klasy I-III gimnazjum
    - szkoła średnia;
  • tematyka prac plastycznych dotyczy zagadnień z zakresu ochrony przyrody i środowiska;
  • technika prac: rysunek kredką, malarstwo na papierze, kolaż, wydzieranka – do wyboru przez uczestnika konkursu;
  • format prac plastycznych nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A3;
  • prace bez opraw;
  • nie przyjmujemy prac zbiorowych;
  • każda praca powinna zawierać następujące informacje:
    - dane osobowe autora oraz wiek,
    - adres szkoły do której uczęszcza uczestnik,
    - imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna pod kierunkiem którego przygotowano pracę,
    - prosimy podpisać prace na odwrocie drukowanymi literami;
  • osoby biorące udział w konkursie „W harmonii z przyrodą” wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926j.t. ze zmianami);

4. W razie niejasności związanych z regulaminem prosimy o kontakt telefoniczny z p. Moniką Wiśniewską, nr telefonu 52 33 29 486.
5. Termin i miejsce nadsyłania prac: do 30 listopada 2011r., na adres: Wdecki Park Krajobrazowy, ul. Rynek 11a, 86-150 Osie, z dopiskiem: Konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą” (prace można dostarczać osobiście).
6. W skład jury wchodzi: czterech pracowników Wdeckiego Parku Krajobrazowego. W przypadku nieprzewidzianych okoliczności Jury Konkursowe ma prawo nie przyznać poszczególnych nagród lub dokonać innego ich podziału.
7. Czas trwania konkursu: od 1 września do 30 listopada 2011 roku. 
8. Nagrody książkowe zostaną przesłane pocztą do wskazanej placówki lub osoby indywidualnej.
9. Uwagi dodatkowe:

  • prace nadesłane po terminie nie będą brane pod uwagę,
  • niezgodne z regulaminem, zniszczone w wyniku niewłaściwego opakowania, zrolowane nie będą uwzględniane,
  • prace przechodzą na własność organizatora,
  • rozstrzygnięcie Jury jest ostateczne.

Do pobrania regulamin: