W dniu  12 stycznia 2018 roku o godz. 10ºº w siedzibie Wdeckiego Parku  Krajobrazowego w Osiu odbył się III etap – parkowy Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – XVII edycja 2017/18.

 Celem tego konkursu jest popularyzacja obszarów chronionych, jakimi są parki  krajobrazowe, wiedzy z zakresu ochrony przyrody i ekologii, rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku do przyrody, rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi, zrozumienie zależności zachodzących pomiędzy organizmami w ekosystemach, zainteresowanie światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, integracja uczniów oraz wymiana doświadczeń między szkołami i służbami parków krajobrazowych.

 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z obszarów chronionych i ich otulin. Konkurs składa się z pięciu etapów: szkolnego, gminnego, parkowego, wojewódzkiego i finału ogólnopolskiego.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań (15 pytań przyrodniczo-geograficznych i 10 pytań dotyczących Wdeckiego Parku Krajorazowego).

W ogólnej punktacji I miejsce w parkowym etapie konkursu po dogrywce zajęła drużyna z Szkoły Podstawowej w Lnianie w składzie:

  1. Oliwia S. - II  
  2. Agata B. - III
  3. Zuzanna K. - II 
  4. Patryk F. - III

pod opieką P. Barbary K. – zdobywając łącznie  71 pkt.

II miejsce drużyna z Szkoły Podstawowej w Warlubiu z ilością  68 pkt. – w składzie:

1.    Agata N. - II
2.     Patrycja B. - III
3.     Martyna T. - II
4.     Marianna P. - II

pod opieką P. Justyny D.

III miejsce drużyna z Szkoły Podstawowej w Osiu z oddziałami gimnazjalnymi z ilością  45 pkt. - w składzie:

1.    Joanna K. - III
2.     Inga M. - III
3.     Oliwia K. - III
4.      Zuzanna J.

 pod opieką P. Grażyny B.

Zwycięzcom  gratulujemy i życzymy najwyższej punktacji podczas rozgrywki wojewódzkiej, która odbędzie się 23 marca 2018 roku na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.

 

Attachments:
Download this file (Konkurs PPKP2018-1.doc)Konkurs PPKP2018-1.doc29 kB