Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie

w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

Światowy Dzień Ziemi 2014 będzie częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu "Zmieniaj nawyki - nie klimat!"

W związku  z obchodem Dnia Ziemi we Wdeckim Parku Krajobrazowym 26 kwietnia  br. w sobotę zapraszamy na spacer edukacyjny po ścieżce dydaktycznej „Zatoki” oraz przejażdżki łodzią po Zalewie Żurskim (zapisy pod numerem tel. (52) 3329486, ilość miejsc ograniczona, zbiórka o godz. 10:00 na parkingu obok oczyszczalni ścieków); w razie niepogody odbędą się zajęcia w salce dydaktycznej Parku („W krainie Czarnej Wody”, „Zimorodek – osobliwość faunistyczna Borów Tucholskich”).

 Serdecznie zapraszamy!